Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Termet czy Euroterm - Nowa instalacja C.O w mieszkaniu Co wybrac

kubass 15 Cze 2016 20:12 1572 14
  • #1 15 Cze 2016 20:12
    kubass
    Poziom 11  

Witam . Posiadam w domu piec kaflowy chce go rozebrac i zrobic instalacje co oparta na piecu kondensacyjnym gazowym . Było u mnie 3 instalatorów i kazdy poleca co innego . Pierwszy kocioł jaki został mi zaproponowany to
    1.Ariston CARES PREMIUM 24 eu
    2. Termet Ecocondens
    3. Euroterm Nitromix

Prosze o sugestie ktory z tych kotłów byłby najbardziej bezawaryjny i najmniej problemowy .
    Wiem ze kazdy z nich spełni swoja role czyli podgrzeje wode w kranie i w kaloryferach ale chciałbym miec cos dobrego . Myslalem o viessman ale ceny sa powalające . w przedziale do 4000 chyba nie bedzie nic lepszego niz te 3 ? moze ktos cos poleci

0 14
  • #2 15 Cze 2016 20:37
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Zobacz sobie na Victrix EXA 28 cena będzie podobna a gwarancja jest 5 letnia. Z samymi kotłąmi nie ma problemu ani jakichś w=awarii.

0
  • #3 15 Cze 2016 21:16
    serwo66
    Poziom 24  

Termet Ecocondens jest o niebo lepszym i oszczędniejszym kotłem od najczęściej montowanego Viessmanna Vitodensa 100.

0
  • #4 15 Cze 2016 21:48
    kubass
    Poziom 11  

A jakies opinie na temat aristona ? bo powiem szczerze ze najbardziej mi sie podoba i jest najmniejszy z nich wszystkich

Dodano po 6 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanie . czy kazdy sterwonik bedzie pasował do tego kotła ? czy musi byc jakis specjalny . Sprzedawca zaproponował mi Salus 091 ale powiem szczerze ze estetyczny to on nie jest . Znalazłem na popularnym serwisie ogłoszen Firma TECH model st 292 v3 generalnie podoba mi sie wizualnie ale czy bedzie ok do np aristona ?

0
  • #5 16 Cze 2016 08:28
    ls_77
    Poziom 25  

Z tych trzech kotłów które wymieniłeś to brał bym Termeta. Pozostałe mało znane, a z Termetem zawsze możesz liczyć na pomoc forumowiczów.
    Jeśli podoba ci się sterownik TECH model st 292 v3 to sprawdź w Termecie Link będziesz miał komplet :D

0
  • #6 16 Cze 2016 10:20
    kubass
    Poziom 11  

ooo bardzo dziekuje za podpowiedz z tym sterownikiem :D

mam do was jeszcze jedno pytanie . jakie kaloryfery wybrac ? zaczałem wczoraj wertowac rozne fora i okazuje sie ze aluminiowe kaloryfery maja wyzsza sprawnosc i co najwazniejsze sa ładniejsze :D niz stalowe. problemem moze byc tylko połączenie ich z rurami miedzianymi . ale wydaje mi sie ze jest na to sposob .
    podpowie ktos z was jakie kaloryfery do tego pieca najlepiej dokupic ?

0
  • #7 16 Cze 2016 11:58
    ls_77
    Poziom 25  

Jakie grzejniki - kwestia gustu. Mi np. grzejniki aluminiowe się nie podobają :|
    Kieruj się raczej marką grzejników, a nie ceną (np. dziwne produkty z marketu).
    Co do instalacji miedzianej i grzejników aluminiowych - szukaj takich gdzie producent wyraźnie nie ma zastrzeżeń + zastosowanie inhibitora do instalacji rozwiąże problem.
    Z grzejników stalowych też możesz wybrać "ładne" - np. całkowicie płaskie powierzchnie: Link lub w kolorze a nawet z nadrukiem: Link
    Za grzejnikami stalowymi przemawia też większy wybór rozmiarów i możliwości podłączeń (boczny, dolny z boku, dolny środkowy), chociaż Armatura Kraków ma grzejnik aluminiowy podłączany od dołu, ale tylko w rozmiarze H500.

0
  • #8 16 Cze 2016 12:04
    kubass
    Poziom 11  

No ok. A powiedzcie mi co z parametrami grzewczymi. Aluminium szybciej się nagrzewa ale i szybciej stygnie . Czyli też szybko oddaje ciepło do pomieszczenia. Ale czy nie będzie wtedy pięć dłużej chodził a tym samym pobierał więcej gazu?

0
  • #9 16 Cze 2016 22:31
    mitsurugi
    Poziom 24  

Do Aristona polecam sterownik dedykowany przez tego producenta - Sensys. Można w skrócie powiedzieć, że moduł elektroniczny kotła masz przeniesiony na ten sterownik. Wszystkie ustawienia dokonujesz z niego ( c.o. i c.w.u., programy czasowe, wyświetlenie kodów błędu, itp.) a nawet ze sterownika można wyłączyć kocioł. Polecam - bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze na użytkownika.
    Wiele takich zamontowałem u klientów i bardzo sobie go chwalą.

0
  • #10 17 Cze 2016 13:03
    kubass
    Poziom 11  

Dzieki za podpowiedz z tym sensysem . Nie ma innej opcji bym wybrał cos innego :) jest super .Jezeli zdecyduje sie na tego aristona a chyba tak bedzie wybiore własnie ten sterownik .
    Bardziej martwi mnie problem zwiazany z kaloryferami .
    Strasznie podoba mi sie seria Blitz z firmy Fondital . Wypowie sie ktos w tym temacie ?

0
  • #11 19 Cze 2016 16:58
    serwo66
    Poziom 24  

Patrz na serwis w okolicy, grzejniki weź alu. bo mają większą pojemność wodną, kondensaty lubią większą ilość wody dłużej kondensują prócz tego zawsze można dołożyć żeberko

0
  • #12 03 Wrz 2016 17:52
    kubass
    Poziom 11  

Wybór padł na aristona genus eu 24. Mam dobry serwis w miescie i najbardziej mi sie podoba . do tego ma modulacje od 2,4 kw co jest wazne bo przy tak małym mieszkaniu pewnie to i tak za duza moc . mam nadzieje ze bedzie dobrym wyjsciem . chce dodatkowo czujnik pogodowy modulowany oraz termostat pokojowy tez modulowany . mam nadzieje ze to zaoszczedzi troche gazu . co sadzicie ?

0
  • #13 04 Wrz 2016 15:53
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

serwo66 napisał:
    Termet Ecocondens jest o niebo lepszym i oszczędniejszym kotłem od najczęściej montowanego Viessmanna Vitodensa 100.

:) :)
    Ma kolega jakieś poparcie nie związane z niebiosami ? Dla mnie może być przedstawienie oszczędności w procentach.
    Swoją drogą o jakim typie Ecocondensa kolega pisze, i dlaczego Vitodens 100 a nie 050 ?

0
  • #14 04 Wrz 2016 16:12
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

kubass napisał:
    Wybór padł na aristona genus eu 24. Mam dobry serwis w miescie i najbardziej mi sie podoba . do tego ma modulacje od 2,4 kw co jest wazne bo przy tak małym mieszkaniu pewnie to i tak za duza moc . mam nadzieje ze bedzie dobrym wyjsciem . chce dodatkowo czujnik pogodowy modulowany oraz termostat pokojowy tez modulowany . mam nadzieje ze to zaoszczedzi troche gazu . co sadzicie ?

Termet moduluje od 2,1. Po obudowaniu komory spalania teraz to bardzo cichy kocioł. Tani w zakupie i w razie czego w cześciach. Zapytaj ile kosztuje płyta sterująca do termeta , a ile do aristona itd? w razie przepiecia w czasie burzy- najczestsze awarie kotłów wszystkich marek.
    Poza tym porównywanie , który lepszy oszczędniejszy jest bez sensu, bo ogólnie jest to wszystko podobne jak w dzisiejszych samochodach. moim zdaniem kupic jak najtaniej i jak najtaniej utrzymywać.

Dodano po 3 [minuty]:

kubass napisał:
    ooo bardzo dziekuje za podpowiedz z tym sterownikiem :D

mam do was jeszcze jedno pytanie . jakie kaloryfery wybrac ? zaczałem wczoraj wertowac rozne fora i okazuje sie ze aluminiowe kaloryfery maja wyzsza sprawnosc i co najwazniejsze sa ładniejsze :D niz stalowe. problemem moze byc tylko połączenie ich z rurami miedzianymi . ale wydaje mi sie ze jest na to sposob .
    podpowie ktos z was jakie kaloryfery do tego pieca najlepiej dokupic ?

Nie wiem w czym sa ładniejsze aluminiowe...Ale to sprawa gustu.
    Bez sensu jest robić instalacje w miedzi do kotła gazowego. Dobry pex jest 3x tańszy i w razie jakiejś awarii/diagnozy odcinajsz jedna gałąź , a reszta działa. Miedź wymaga bardzo dobrego ocieplenia rur.

0
  • #15 05 Wrz 2016 12:01
    serwo66
    Poziom 24  

Każdy termet ecocondens jest lepszy od viessmanna bo ma moc min 2,8 kW a viessmann seri 100 aż 6 kw. Viessmann 100 i 050 to są te same kotły tylko 050 jest kotłem deweloperskim i aby czymś go odróżnić zmniejszono wyświetlacz, poza tym ta zmiana uzasadnia przecenę 050 w stosunku do przepłacanej 100 ( oczywiście piszę o kotle przepływowym ).

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Z viessmanna polecić mogę serie 200 ale 100 to badziew.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo