Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konserwacja sony TA-F555ES MKII

kret855 03 Jul 2016 18:23 2646 34
    kret855

Level 25  
    Witam Serdecznie, pozwoliłem sobie obciążyć wzmacniacz i wycisnąć z niego jakieś 80-100W mocy aby sprawdzić jak stopień końcowy zachowuje się pod pełnym obciążeniem i moja konkluzja jest taka:
    Na biegu jałowym prąd spoczynkowy wynosi 11mV podczas obciążenia skacze od 15-50mV trzymając się bliżej wartości 30mV czy pod pełnym obciążeniem ten prąd nie powinien spadać z faktu, że wzmacniacz pracuje pod obciążeniem w klasie B?
    Temperatura radiatora mierząc organoleptycznie to jakieś 70-75 stopni. Radiator nie parzy ale można śmiało powiedzieć, że jest gorący. Temperatura otoczenia 28st.
  • Relpol przekaźniki
    Artur k.
    Admin of Audio group
    kret855 wrote:
    Na biegu jałowym prąd spoczynkowy wynosi 11mV podczas obciążenia skacze od 15-50mV trzymając się bliżej wartości 30mV czy pod pełnym obciążeniem ten prąd nie powinien spadać z faktu, że wzmacniacz pracuje pod obciążeniem w klasie B?

Z tego wynika, że Ty nie wiesz jak działa wzmacniacz mocy i nie rozumiesz co to jest prąd spoczynkowy.
    Po co Ty to w ogóle mierzysz z sygnałem? Jak nazwa wskazuje prąd spoczynkowy dotyczy stanu spoczynkowego - bez sygnału, a nie z sygnałem.
  • Relpol przekaźniki
    kret855

Level 25  
    Jedną kwestię mamy za sobą, jestem hobbystą i z elektroniki wolę radzić się bardziej doświadczonych użytkowników co zaznaczyłem pisząc w dziale początkujący naprawy. Nie zakładam wątku po to aby w co drugiej wiadomości otrzymywać wiadomości takie jak powyższa tylko ew. pomocne posty które ukierunkują lub skorygują tok myślenia oraz pomogą w rozwiązaniu wątpliwości.
    Został jeszcze wątek temperatury pod obciążeniem na który nie otrzymałem odpowiedzi bo lepiej było się zatrzymać na stwierdzeniu nieposiadania wiedzy o wzmacniaczach mocy.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    kret855 wrote:
    Nie zakładam wątku po to aby w co drugiej wiadomości otrzymywać wiadomości takie jak powyższa tylko ew. pomocne posty które ukierunkują lub skorygują tok myślenia oraz pomogą w rozwiązaniu wątpliwości.

Kolego, a jakie można mieć wątpliwości skoro nazwa jest jednoznaczna - "prąd spoczynkowy", który Ty próbujesz mierzyć podczas pracy. Podczas pracy to nie spoczynek.
    Przecież tu nawet nie jest potrzebna wiedza, a jedynie logiczne rozumowanie.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Level 32  
    To znów muszę promować nie swój kanał na YT,
    kolega wątkotwórca niechże pooglada Reduktor Szumu i RS Elektronika.