Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niekompletne kolumny Ldm-a

byrczek9 16 Cze 2016 11:00 876 10
  • #1 16 Cze 2016 11:00
    byrczek9
    Poziom 3  

Dzień dobry wszystkim.

Kupiłem kolumny LDM-a 315 po cenie złomu bez głośników wysoko tonowych z połamanym jednym hornem, bez zwrotnic i terminali. Jedynie obudowy nie zniszczone i celestiony 1525 dobre w obu. A i nie mają jeszcze tych kratek na przodach.

Chciałbym je ożywić jakoś i mieć dla siebie żeby pograć sobie czasami.
    Póki co kupiłem oba nowe horny z stx, wysoko tonowe D.12.800.8.TI z częściami zwrotnicy i terminale a że te celestiony są dobre to je zostawię tylko nie wiem jaka tam cewka szła oryginalnie i jaki kondensator.
    Jakby ktoś wiedział lub miał taką kolumnę i mógł zajrzeć to będę bardzo wdzięczny za pomoc na głośnikach jest napisane celestion truvox 1525.

Pozdrawiam

0 10
  • #2 16 Cze 2016 18:41
    marian133
    Poziom 37  

byrczek9 napisał:
    Póki co kupiłem oba nowe horny z stx, wysoko tonowe D.12.800.8.TI z częściami zwrotnicy...

Głośnik może być.
    Co do zwrotnicy to już popełniłeś błąd zamawiając coś, o czym w sumie nic nie wiesz.
    Zwrotnicę projektuje się pod konkretny komplet głośników. Tak to nie działa że połączysz sobie filtr od D800 z oryginalnym filtrem na Truvoxy z LDM-a i to zagra. Niestety nie zagra.
    W Twoim przypadku, jeśłi nie masz możliwości ani chęci ich mierzyć, najlepiej było by użyć taką zwrotnicę: http://stx.pl/schemat-zestaw-wm-stx-15-2-500-8-f-s-mc-d-800-8-ti-s-horn-373-142.html

0
  • #3 16 Cze 2016 22:01
    byrczek9
    Poziom 3  

Masz dużo racji, ale ja to kupiłem za 370 zł a z tego co patrze to same głośniki są droższe to raz a dwa łatwiej było mi kupić wysoko tonowe, horny, i części na zwrotnice u stx-a niż szukać celestionów bo tam były chyba cdx 1745 czy jakoś tak i później szukać projektu zwrotnicy na cały zestaw o co widać nie łatwo mimo, że to popularne kolumny chyba.

Dziękuje za odp. i ponawiam jak ktoś ma wiedzę lub ma taką kolumnę i chciałoby mu się sprawdzić jaka tam cewka i kondensator siedzi będę wdzięczny.

0
  • #4 17 Cze 2016 04:46
    marian133
    Poziom 37  

byrczek9 napisał:
    Dziękuje za odp. i ponawiam jak ktoś ma wiedzę lub ma taką kolumnę i chciałoby mu się sprawdzić jaka tam cewka i kondensator siedzi będę wdzięczny.

Chyba się nie zrozumieliśmy :)
    Przeczytaj jeszcze raz mój post.

0
  • #5 17 Cze 2016 07:42
    byrczek9
    Poziom 3  

Uwierz mi, że rozumiemy się doskonale ja wiem,że zagra to inaczej nie koniecznie dobrze, ale za parę złoty mam kolumny, które mnie osobiście do brzdąkania starczą i tak zostanie.

Wiem również, że dla wysoko tonowego od stx-a potrzebny jest inny podział zwrotnicy bo można go uciąć trochę niżej niż celestiona, który tam siedział oryginalnie a co za tym idzie zmienia się podział dla MW-a i powstanie mi zupełnie inna paczka z LDM-em mająca wspólną obudowę, więc poprawność takiej konstrukcji pomijamy i wyobrażamy sobie, że moje pytanie tyczy się tylko odnośnie dwóch elementów cewka, kondensator.

Ja po prostu szukam informacji na temat tych dwóch elementów do zwrotki z kolumn, które może mieć potencjalnie sporo osób i mogą mieć wiedzę taka cewka, taki kondensator i cześć. Ja pięknie dziękuje i temat zamykam.

0
  • #6 17 Cze 2016 17:11
    marian133
    Poziom 37  

byrczek9 napisał:
    Uwierz mi, że rozumiemy się doskonale...

Chyba nie :)

byrczek9 napisał:
    ...i wyobrażamy sobie, że moje pytanie tyczy się tylko odnośnie dwóch elementów cewka, kondensator.

Ja już napisałem, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie zwrotnicy którą zalinkowałem.
    Raz że i tak musisz kupić cewkę i kondensator do Celestiona, a dwa, w razie przepalenia Celestiona wystarczy kupić WM.STX.15.2.500.8.F.S.MC i mamy kolumny z odpowiednią zwrotnicą.

Nic lepszego oprócz pomiarów nie wymyślisz, więc nie kombinuj.

0
  • #7 17 Cze 2016 21:19
    byrczek9
    Poziom 3  

No i tu się mylisz bo raczej kupie oryginalne wysoko tonowe niż upale te celestiony a to teraz co robię to doraźny zabieg żeby już grały jakkolwiek.
    A pomiarów nie potrzebuje robić bo ja chce znać wartości elementów oryginalnej zwrotnicy jaka była stosowana w tych kolumnach i kropka więc skończmy tą dyskusję.
    Pytanie nadal aktualne dla każdego kto ma coś dla mnie istotnego do wniesienia do tematu.

0
  • #10 18 Cze 2016 21:54
    byrczek9
    Poziom 3  

Kolumny to Ldm PLP-315 a głośniki jakie tam były to podobno (tak mówi poprzedni właściciel celestion cdx 1-1745) i na pewno celestion truvox 1525 tyle wiem.

Jeśli chodzi o dowiedzenie się u Ldm to nie udało się kazali mi wysłać mail-a z zapytaniem, ale odp. nie dostałem, więc myślę spróbuje u Was tu na forum, ale jak się nie da to się mówi trudno. Dziękuje Wam za jakiekolwiek zainteresowanie.

0
  • #11 23 Cze 2016 12:29
    byrczek9
    Poziom 3  

Oczywiście jeśli ktoś miałby jakieś informacje na temat tego jak wyglądają elementy zwrotnicy na tego TRUVOXA 1525 tj. cewka i kondensator to cały czas chętnie się dowiem.

0