Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I 1996r. - Wyłączone 'sposobem' airbagi - jak podłączyć ponownie?

16 Cze 2016 11:49 750 3
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich serdecznie,

Samochód to Renault Megane I, przedlift, rok 1996, benzyna 1.6.
    Auto kupiłem parę dni wstecz, świeci się kontrolka airbag, samochód kupowałem od wiarygodnej osoby. Osoba ta, która z racji tego, iż przewoziła dziecko z przodu w foteliku tyłem do jazdy, zleciła elektrykowi wyłączenie airbagów na stałe (są 2 poduszki - kierowcy i pasażera). Obecnie świeci się kontrolka Airbag właśnie, ten model nie miał przełącznika wyłączającego 'bezinwazyjnie' poduszkę.

Pytanie brzmi - gdzie mogę w tym modelu szukać wypiętego kabla od poduch, ewentualnie gdzie jest w miarę łatwy dostęp do odcięcia airbagów bo z tego co sprzedający mówił, usługa dużo nie kosztowała więc poduszki zostały odcięte manualnie a nie przez programowanie. Ja dzieci woził nie będę i dwa jaśki z przodu dobrze by było jednak uzbroić.

Dziękuję i pozdrawiam !
  • Poziom 43  
    Zrób diagnostyke układu testerem. Jak świeci lampa a nie ma włącznika zapewne wyjęta wtyczka z worka pasażera i pod fotelem.
  • Poziom 21  
    Kolego najpierw zrób diagnostykę układu airbag,i na podstawie diagnozy będzie można namierzyć uszkodzenie(wycięcie)
  • Poziom 14  
    Powodem był błąd sterownika - wersja sprzedającego się nie potwierdziła, pomogło ponowne programowanie.