Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-4810 - Brak obrazu na projektorze

DawiDD 16 Cze 2016 14:15 1155 18
  • #1 16 Cze 2016 14:15
    DawiDD
    Poziom 28  

Witam
    Niedawno zainstalowałem sobie leciwy projektor neca, który nie ma wejścia HDMI tylko chinc. Podłączyłem go do denona avr4810 pod wyjście monitor chinc. Obraz z samego amplitunera jest ok, menu, osd itd, natomiast jak podepnę laptopa do denona przez hdmi to na projektorze nie ma obrazu (poza menu z denona). Dźwięk jest. Zakładam ze denon z tej polki potrafi przekonwertowac sygnał z hdmi na chinc wiec gdzie jest problem? W ustawieniach próbowałem co mogłem i ciągle nie mam obrazu z laptopa na projektorze.
    Dodam ze obraz z DVD podłączonego przez chinch do amplitunera na projektorze jest.
    Moze ktoś coś podpowie ?

0 18
  • Mitronik
  • #4 16 Cze 2016 17:02
    zmyslonyy
    Poziom 26  

Kolego @DawiDD sądzę, że to mało obiektywna opinia aby zmuszać producentów ciągle do podtrzymywania standardów które dawno nie spełniają już wysokich norm jakości. To raczej opinia życzeniowa. Stare standardy odchodzą do lamusa a wchodzą nowe...taka jest kolei rzeczy.

0
  • #5 16 Cze 2016 20:45
    DawiDD
    Poziom 28  

moze i racja, ale skoro konwerter z analogowego na cyfrowy juz jest na pokładzie to mógłby działać w druga stronę. Nic, kupie konwerter i dalej bede sie cieszył z denonka

0
  • Mitronik
  • #6 17 Cze 2016 05:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Ten projektor nie ma innych wejść tylko Composite? Model?
    Nawet, jak ten konwerter zadziała a bywa to różnie, to jakość obrazu będzie problematyczna.

DawiDD napisał:
    ... konwerter z analogowego na cyfrowy juz jest na pokładzie ...

Gdzie kolega widzi ten konwerter? Tak z czystej ciekawości technicznej ...

0
  • #7 17 Cze 2016 07:09
    DawiDD
    Poziom 28  

Projektor to nec vt 670, ma jeszcze svideo i vga, ale patrząc na stronę 10 instrukcji to na s-video tez nie będzie sygnału z hdmi

0
  • #8 17 Cze 2016 07:21
    Polon_us
    Poziom 41  

A laptop nie ma gniazda VGA?

To byłoby najlepsze rozwiązanie.

0
  • #9 17 Cze 2016 09:17
    DawiDD
    Poziom 28  

Ma vga, ale w takim połączeniu ominę denona, a tego nie chce bo on ma sterować wyborem sygnału no i osd tez mi potrzebne. Zamówiłem przelotkę hdmi-rcaw cenie 28zl, za 2 tyg powinna dotrzeć i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Napisze co z jakością obrazu.

0
  • #10 17 Cze 2016 11:47
    zmyslonyy
    Poziom 26  

DawiDD napisał:
    (...) ale skoro konwerter z analogowego na cyfrowy już jest na pokładzie to mógłby działać w druga stronę.

Nawet jakby zakładać, że nawet tak jest, że w sprzęcie tym jest konwerter z sygnału analogowego na cyfrowy to konwerter z cyfrowego na analogowy jest zupełnie inny także nie widzę w tym niczego zbieżnego, logicznego ani uzasadnionego. To są zupełnie dwa różne bloki sygnałowe służące do czegoś zupełnie innego.

0
  • #11 17 Cze 2016 19:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

DawiDD napisał:
    Zamówiłem przelotkę hdmi-rcaw cenie 28zl

Przelotka? - tu konwerter sygnału jest potrzebny a nie przelotka.

Podaj namiary do tego wynalazku.

0
  • #13 18 Lip 2016 18:51
    Polon_us
    Poziom 41  

Hyh, ten konwerter który kolega kupił, to są jakieś żarty ...

Pisze na nim, że konwertuje sygnał wejściowy do 1080p, a przecież sygnał wyjściowy jest standardu Composite, który z natury rzeczy ograniczony jest do standardowej rozdzielczości 576i (PAL) czy 480i (NTSC). Stąd ta kiepska jakość obrazu.

Gniazdo S-Video też nie pomoże. Jedyną szansą, jaką widzę, jest wykorzystanie wejścia VGA.

Proszę na próbę podłączyć laptopa kablem VGA i sprawdzić, czy jakość obrazu będzie zadowalająca. Jeśli test wypadnie Ok, to pomyślimy co dalej.

0
  • #14 18 Lip 2016 20:46
    DawiDD
    Poziom 28  

podpinałem projektor bezpośrednio do laptopa przez vga, obraz jest wtedy idealny, można pisać na forum patrząc tylko na obraz z projektora i litery sa wyraźne, kolory ostre.
    Co proponujecie?

0
  • #15 19 Lip 2016 06:55
    Polon_us
    Poziom 41  

DawiDD napisał:
    podpinałem projektor bezpośrednio do laptopa przez vga, obraz jest wtedy idealny

I dobrze.

Z faktu, że kolega będzie wykorzystywał sygnał telewizyjny poprzez ten wzmacniacz, sugerowałbym następujące rozwiązanie:

1 - zakup konwertera HDMI do sygnału Component
    2 - zakup kabla Component do VGA

ad.1 W miarę możliwości lepiej nie oszczędzać na tym konwerterze. Dobrze byłoby znaleźć opinie na sieci o tych konwerterach.
    Osobiście używam tego rodzaju konwerter, bardzo dobrze działa, ale w Polsce ten model jest chyba niedostępny -> Link

ad.2 Ten kabelek nie jest żadnym adapterem. W projektorach, odmiennie niż w sprzęcie RTV, sygnał Component wprowadza poprzez gniazda D-Sub (czy też VGA).
    I to nie są sygnały RGB, żeby nie było wątpliwości. Po prostu zamiast gniazd CINCH używa się gniazdo D-Sub.

Przykłady owych rzeczy:

0
  • #16 20 Lip 2016 21:47
    DawiDD
    Poziom 28  

Dzięki za podpowiedzi. Co do tego drugiego kabla - proponujesz żeby laptopa podłączyć do denona przez ten kabel i projektor do denona kablem chinch-chinch ?

0
  • #17 21 Lip 2016 02:50
    Polon_us
    Poziom 41  

DawiDD napisał:
    proponujesz żeby laptopa podłączyć do denona przez ten kabel i projektor do denona kablem chinch-chinch ?

Nie, pisząc mój poprzedni wpis miałem inną konfigurację na myśli;

1 - laptop podłączony kablem HDMI do jednego z wejść wzmacniacza Denon
    2 - wyjście HDMI OUT wzmacniacza Denon podłączone do wejścia konwertera
    3 - sygnał Component z wyjścia konwertera (gniazda CINCH - czerwone, zielone, niebieskie) podłączone do projektora kablem CINCH -> D-Sub wspomnianym powyżej.

Gniazdo VGA w projektorze obsługuje zarówno sygnał RGB i Component - jest to automatycznie rozpoznawane, o ile dobrze pamiętam instrukcję tego projektora.

0
  • #19 21 Lip 2016 08:22
    Polon_us
    Poziom 41  

DawiDD napisał:
    Co myslisz o tym, warto spróbować

Nie ma co myśleć w tym przypadku.
    Jest to konwerter w drugą stronę, niż kolega potrzebuje.
    To jest konwerter Component na HDMI, a potrzebny jest HDMI do Component.

0