Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrolux/EHS60041X - Uszkodzony moduł sterowania

ezbig 16 Jun 2016 15:03 2292 3
    ezbig
    Level 19  
    Mam płytę grzewczą Elektrolux EHS60041X. Jakiś "specjalista" podłączył ją pod 3 fazy zamiast pod dwie. Poszło 400V na zasilanie modułu sterującego. Widać spuchnięte kondensatory na wejściu i uszkodzony sterownik przetwornicy, układ UP01. Nie udało mi się znaleźć schematu, a nie mogę rozszyfrować co to za układ, bo jak widać na zdjęciu, kawałek z nazwą wyparował. Może ktoś ma schemat i by się podzielił lub przynajmniej podał symbol układu UP01. Mam nadzieję, że to jedyne uszkodzenie.

Elektrolux/EHS60041X - Uszkodzony moduł sterowania
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Loker
    Level 39  
    TNY274PG. Oczywiście jak zwykle w takich przypadkach do sprawdzenia/wymiany rezystor bezpiecznikowy - w tym wypadku RP01 33Ω 2.5W
    ezbig
    Level 19  
    Dzięki RP01 jest również uszkodzony. Była tylko czarna smuga obok. Początkowo myślałem, że to odłamek z układu zabarwił płytkę, ale widać lekkie osmolenie rezystora od strony płytki (z góry wygląda dobrze). Części zamówione, mam nadzieję, że to wszystkie uszkodzenia.
    ezbig
    Level 19  
    Po wymianie TNY274PG, dwóch kondensatorów na wejściu i rezystora 33R kuchenka zadziałała. Zamykam temat.