Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do czego służy rurka idąca od odmy skuter 4t

07 Cze 2016 13:53 3696 31
  • Poziom 5  
    siemanko prawdopodobnie puchnie ci tłok a dlatego ze masz popsuty termostat ja tez tak miałem,
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Czy wymiana termostatu coś da ? Gdzie znajduje się termostat

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz już wiem gdzie jest termostat i mam nowy elektto zawór zakupiony z nowym gaźnikiem. Czy to nie wina zaworów bo tak słyszałem
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 5  
    jak wymienisz termostat będzie ok a gdzie jest w tym modelu to dokładnie nie wiem ale ja miałem na głowicy cylindra,musiałem wykręcić głowice i wtedy go widać było
  • Poziom 8  
    Więc tak gdyby puchł tłok to by nie kręcił ? A kręci odpala nawet i po dodaniu gazu gaśnie nie ma mocy ruszyć . [/code]

Dodano po 1 [minuty]:

A świeca jest mokra
  • Poziom 5  
    Jak puchnie tlok to bedzie krecil tylko nie odpali[/table]
  • Poziom 8  
    A co do uszkodzonego termostatu ma to wpływ przy skuterze nie chłodzonym cieczą tylko powietrzem

Dodano po 40 [sekundy]:

Racja po kilku odpaleniach nie odpala już później

Dodano po 12 [minuty]:

Więc jak mogę zaradzić na puchnięcie tłoku skoro mam nowy tłok i cylinder założone
  • Poziom 35  
    Czy remont wykonałeś z części dedykowanych do Twojego pojazdu, czy z tanich wiadomego pochodzenia. Jeśli nie chcesz inwestować, to korzystaj z silnika na ok. 90 % jego mocy. Przypuszczam, że nie "docierałeś" silnika po remoncie i jeździsz na max. obrotów i takie mogą być tego efekty. Sprawdź, czy silnik jest właściwie chłodzony tj. czy ma zalecaną ilość płynu chłodniczego, czy działa pompa cieczy i czy układ nie jest zapowietrzony. Jeśli masz zastrzeżenia do termostatu, to na próbę możesz go wymontować.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedź. Nie mam układu chłodzenia cieczą . Jutro spróbuje bez termestatu czyli bez elektro zaworu . Jeszcze jedno czy złej jakości olej ma wpływ na puchnięcie tłoka . I czy jak zmienił bym tłok na nowy to uzyskam różnice ? Z góry dziękuje
  • Poziom 8  
    Niestety jazda bez elektrozaworu nie przyniosła żadnych plusów. Skuter pali jeździ ale znów po paru kilometrach gaśnie . Odpala ale gaśnie po dodaniu gazu . Czy to może być puchnięcie tłoka?
  • Poziom 21  
    W YBR125 tak wygląda układ dopalania spalin...
  • Poziom 38  
    Żadna blokada.
    Układ dopalania spalin. Dokładniej układ wtrysku powietrza do kanału wydechowego.
    Druga rurka od zaworu jest podłączona do filtra powietrza czy puszczona wolno? Jeśli zawór się przegrzewa i silnik gaśnie, a rurka jest podłączona do filtra powietrza, to sprawdź czy nie cofają Ci się spaliny. W takim przypadku sprawdź po odkręceniu pokrywki z króćcem od rurki wydechowej, czy listek membrany zaworu membranowego nie jest pęknięty.
    W zasadzie można to wyrzucić, ale trzeba pamiętać o zaślepieniu wszystkiego.
  • Poziom 8  
    Dzisiaj odkryłem że po tym jak zgaśnie to na chwile odpala i znów gaśnie . Ściągnąłem fajkę nałożyłem drugą świecę i zacząłem odpalać . O to co zauważyłem podczas odpalania podaje iskrę ale po chwili iskra znika . Przy ponownej próbie to samo iskra znika średnio po 5 sekundach co to może być ? Walnięty moduł zapłonowy?
  • Poziom 8  
    Wyrzuciłem to, wszystko zaślepiłem . Problem znów się pojawił zauważyłem że po przegrzaniu skuter daje tylko na 5 sekund iskrę po czym znika iskra jak się ochłodzi to chodzi bez problemu aż do nagrzania i znów przy odpaleniu daje iskrę na 5 sekund i zabiera. Popsuty moduł?
  • Poziom 8  
    Ale skuter pali i jeździ do momentu nagrzania po czym po odpaleniu daje iskrę tylko na około 5 sekund i iskra znika . Jak się ochłodzi to znów można jeździć
  • Poziom 8  
    Jutro wymienię moduł wstawię od kolegi wówczas gdy się nagrzeje i stanie. Zobaczę czy coś to zmieni jeśli odpali i pojedzie to znak że moduł . A jak nie to sprawdzę twoją radę :)
  • Poziom 21  
    Wg mnie bardziej prawdopodobny jest impulsator który jest bezpośrednio przy silniku.
  • Poziom 8  
    W którym miejscu go znajdę skuter Giantco Sprint
  • Poziom 21  
    w dokładnie tym samym miejscu co jest iskrownik, a iskrownik będzie tam gdzie kable wchodzą do silnika.
  • Poziom 8  
    ok już namierzyłem . Jak mogę sprawdzić czy spełnia swoje zadanie ?
  • Poziom 21  
    Z tego co wiem to jedynie połowicznie można sprawdzić omomierzem. Opór powinien (chyba) być 28ohm. Ale do pełnego sprawdzenia trzeba by mieć oscyloskop.
    Z drugiej strony one nie są tak drogie :)
  • Poziom 8  
    Dziś kupie nowy i sprawdzę ale chyba najprędzej jutro bo pogoda u nas straszna zupełnie nie na odkurzacz :)

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Wymieniłem impulsator i bez zmian dalej po nagrzaniu daje iskrę tylko na start przez 5 sekund . W sklepie powiedzieli że to gdyby był impulsator to by nie dawał iskry wcale a już przy nagrzanym silniku przerywa i daje na 5 sek. Obstawiają moduł
  • Poziom 35  
    Odnośnie impulsatorów, to w większości skuterów mają one ok. 140 Ohm, a nie 28.
    Uważam, że sprawcą usterki będzie moduł.
  • Poziom 8  
    Jade po nowy moduł o efektach poinformuję
  • Poziom 8  
    Moduł nie pasuje zamieszczam zdjęcia . Rzekomo moduł mam od skutera 2t na tyle się znam i wiem że mój Giantco Sprint to 4t . Zamieszczam zdjęcia modułu który podejrzewam że jest uszkodzony oraz instalacji . Wtyczki dwie na zdjęciu były przy module jedna przypięta do modułu druga nie bo choć by chciał to nie ma gniazdka w module na nią . Zamieszczam też zdjęcie instalacji od przodu jest tam wtyczka która zawiera taki sam kolor kabli jak ta wtyczka nie wpięta przy module i ta kostka nie jest nigdzie przypięta . Zwariowałem jak to zobaczyłem błagam ratujcie co ja mam z tym zrobić Do czego służy rurka idąca od odmy skuter 4t

Dodano po 35 [sekundy]:

Dodano po 45 [sekundy]:

Dodano po 32 [sekundy]: