Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falujace obroty Opel Zafira 2006 1.6 Z16XEP

norp.123 16 Jun 2016 20:36 1533 4
    norp.123
    Level 5  
    Mam prawdopodobnie uszkodzony sterownik silnika, lecz przed wymiana chcialbym dokladnie sprawdzic czy wszystkie kable maja odpowiednie zasilanie, prosze o jakis schemat, informacje, opis jakie napiecia maja byc i gdzie.
    Falujace obroty Opel Zafira 2006 1.6 Z16XEP
    decybel91
    Level 41  
    Sterownik możesz wysłać do firmy z Rumi lub Redy (elektro-bip) - sprawdzą gratis.
    norp.123
    Level 5  
    Sprawdzam prace podzespołów silnika wszystko niby w normie tylko temperatura silnika mokazuje mi w granicach 90stopni nagle przeskakuje na minus 30stopni. Czujnik temperatury silnika wymieniłem na nowy przewody sprawdziłem i dalej bez zmian. Gdzie szukać przyczyny i czy taki objaw moze powodować falowanie obrotów?
    g107r
    Level 39  
    Od sterownika do czujnika masz trochę przewodów, zacznij je sprawdzać, ruszać wiązkami z podłączonym komputerem, to może dojdziesz gdzie przerywa się te połączenie.
    norp.123
    Level 5  
    Przewody od sterownika do czujnika sprawdziłem wszystko jest ok. Napiecie na wtyczce przy odpietym czujniku około 4 v. Napiecie z czujnikiem przy zimnym silniku 2.7 v opór czujnika ok (nowy). temperatura pokazywana przez komputer diagnostyczny -40 stopni. wyciągnąłem świece zapłonowe i kręcąc rozrusznikiem zauwarzyłem że iskra zanika. Cewka zapłonowa podmieniona od auta na chodzie i dalej jest to samo. Myślicie że to sterownik silnika czy macie jakieś inne pomysłym???