Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avast i Windows 10 - Avast blokuje aktualizacje Windows 10

miniu1 16 Cze 2016 20:40 1398 1
  • #1 16 Cze 2016 20:40
    miniu1
    Poziom 21  

Do napisania tego postu skłonił mnie problem z moim komputerem. Mam Windows 10 zaktualizowany z Windows 7 (PRO). Miałem zainstalowany Avast (darmowy antywirus). Komputer został zawirusowany mimo to. Walczyłem z wirusami tydzień i udało mi się ich pozbyć. Po jakimś czasie zauważyłem jednak, że nie są pobierane żadne nowe aktualizacje przez Windows (miałem ustawione powiadomienie i mogłem decydować o momencie instalacji). W Windows Update widniały do zainstalowania dwie aktualizacje, jakaś do Office i uaktualnienie Windows do wersji 1511. Po próbie ręcznego wymuszenia instalacji efekt był tylko taki, że w opcjach zamykania systemu pojawiły się możliwości typu "Zaktualizuj i zamknij" oraz "Zaktualizuj i uruchom ponownie". Wybierałem te opcje wielokrotnie i próbowałem wielokrotnie wymuszać instalację aktualizacji - bez efektu. Próbowałem też naprawiać usługę Windows Update za pomocą narzędzi Microsoftu - niby coś naprawiały, ale dalej było bez zmian. W końcu odinstalowałem Avasta i przywróciłem działanie wbudowanego Defendera, który zaczął działać dopiero po trzech uruchomieniach komputera. Już myślałem, że będzie trzeba przeinstalować system - przez dwa dni żadnych zmian. Trzeciego dnia jednak pojawiły się nowe aktualizacje. Dziś mija czwarty dzień i właśnie zainstalowały się kolejne aktualizacje łącznie z uaktualnieniem wersji Windows 1511.
    Wniosek - Avast przestaje dla mnie istnieć, a już prawie zapomniałem, że kilka lat temu rozłożył mi XP-ka na laptopie.
    Mam nadzieję, że mój przypadek pomoże osobom z podobnymi problemami.

Pozdrawiam
    i idę kibicować przed TV...

0 1
  • #2 16 Cze 2016 22:02
    witoj
    Poziom 29  

A ja mam wręcz przeciwne odczucia względem Avasta, owszem ideałem nie jest ale jak na ''darmoche'' jest dobry.
    Używam go na 10 i prze kilka lat na 7 i nie mam z nim żadnych problemów, możliwe że to kwestia ustawień których nikt w Avascie nie robi a do nich trzeba zajrzeć chociażby po to by wyłączyć zbędne śmieci i włączyć większą czułość skanowania.
    Aha w 10 puszczają tak aktualizacje co jakiś czas pod nawą ''cumulative" tak że tym bym się nie przejmował.

1