Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka taśma ma łączyć wentylator z radiatorem?

16 Cze 2016 22:06 915 5
  • Poziom 5  
    Rozkręciłem swojego starego laptopa. Wentylator był sklejony taśmą klejącą z radiatorem. Taśmę zerwałem, żeby móc wyczyścić wentylator, kurzu tam było co nie miara.

No i trzeba to skleić jeszcze raz. Wolę nową taśmą, stara po zerwaniu już się marnie klei.

Stąd pytanie, czy to może być jakakolwiek taśma, (np taka jakiej używam do klejenia gumolitu na podłodze) czy trzeba specjalną jakąś?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Spec od komputerów
    jurek.adam napisał:

Ta taśma nazywa się termopad i musi mieć parametry przynajmniej zbliżone do oryginału lub lepsze.

Nie o to Autor pyta.
    kmph napisał:

Stąd pytanie, czy to może być jakakolwiek taśma

Może.
  • Poziom 43  
    Najprawdopodobniej masz rację, po przeczytaniu postu #1 miałem inne skojarzenie odnośnie tej taśmy.
  • Spec od komputerów
    Ja do tego celu używam zwykłej taśmy izolacyjnej. Oczywiście najtańsza się nie nadaje, bo się z czasem odklei. Zwykła taśma klejąca wg mnie się nie nadaje.
  • Moderator - Komputery Serwis
    W zasadzie każda taśma, która wytrzyma temperaturę może być. Najczęściej używam albo taśmy kapton, ewentualnie mam aluminiową taśmę, która też się dobrze nadaje (ale trzeba uważać, czy można ją zastosować - zewnętrzna warstwa przewodzi prąd, użycie takiej taśmy w niektórych miejscach może nie być dobre.

Najgorsza do tego zastosowania będzie taśma foliowa (do pakowania, biurowa), takiej bym unikał.