Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW LUPO brak stopu w klapie i podświetlania konsoli

16 Cze 2016 22:27 2076 7
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie. Jestem posiadaczem vw lupo. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu? Otóż zginęła mi połowa oświetlenia światła stop na tylnej klapie oraz brak podświetlania pokręteł wentylatora i regulacji nawiewów. Czy można to naprawić we własnym zakresie a jeśli tak to jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić? Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Bezpieczniki sprawdziłem w pierwszej kolejności i są dobre. Nie wiem tylko o jakiej klapie mówisz?

Dodano po 5 [minuty]:

O sorrki. Chodziło Ci zapewne o klapę bagażnika. A ja myślałem o panelu. A co do stopu to z sześciu światełek padły trzy. Od środka do prawej. No chyba ze są podzielone na sekcje i mają osobne zasilania w co wątpię. Dlatego chcę rozebrać ten stop ale nie wiem jak go ugryźć
  • Poziom 35  
    Kolego ten 3-ci "stop", w Twoim przypadku, to tylko częściowa usterka. Pewnie uszkodzone są w tej lampie (mini) żarówki, które można podmieć lub diody, które należy wlutować. Można wymienić lampę na "używkę" lub nową.
    Odnośnie braku podświetlenia - sprawdź, czy jest "zasilanie", może coś majstrowałeś, lub podłączałeś nowy odbiornik np.radio. Żaróweczki lub diody podświetlające mogą być niesprawne.
  • Poziom 5  
    No tak tylko nadal nie wiem jak wyjąć tą lampę żeby nic nie uszkodzić.
  • Poziom 5  
    Są wkręty, ale po ich odkręceniu nic się nie dzieje. Próbowałem na siłę wypchnąć ale też bez efektu.