Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra H Z16XER - Zwiększenie ciśnienia oleju

xardas97 16 Jun 2016 23:02 2991 9
    xardas97
    Level 20  
    Astra H 2007r Z16XER, objawy chrobotanie przy odpaleniu, kontrolka cisnienia oleju gasnie po ok. 3 sekundach po uruchomieniu motoru i chwile po tym ustępuje chrobotanie.
    Silnik potem chodzi cicho i równo, tylko raz na jakiś czas "chrobotnie" - wg. mnie jest to dźwięk od rozrządu.
    Jak zwiększyć ciśnienie na pompie oleju? Wydaje mi się że to można na początek zrobić i zobaczymy czy coś pomoże.
    pozdrawiam
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Zapnij manometr i obserwuj co się dzieje, jak na wolnych ci spada bardzo to albo się tym nie przejmuj albo napraw silnik.

Dodano po 2 [minuty]:

Patrzyłeś czy nie ma syfu na wałkach rozrządu?
    xardas97
    Level 20  
    Mam zamiar jutro się w to pobawić, pomierzyć.
    Oby tylko nie było pół silnika do remontu.. No nic, zobaczymy
    xardas97
    Level 20  
    Nie, auto mam od 3 godzin. Kupione okazyjnie po znajomości, w sumie jakbym miał kupić drugi silnik i tak bym na plus wyszedł.
    Więc zobaczymy jutro co i jak
    marek1977
    Level 33  
    Chrobocze bo grają popychacze czy chrobocze może pompa oleju?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    xardas97 wrote:
    w sumie jakbym miał kupić drugi silnik i tak bym na plus wyszedł

Bo tak się kupuje z rozumem , silnik nie funguje jak trzeba to trza odliczyć na silnik a nie jak co poniektórzy 2, 3 stówki a potem płacz że się wtopiło.
    xardas97
    Level 20  
    Właśnie myślę o pompie oleju, jutro osłucha mi samochodzik ktoś kto robi to od lat, a nie ja i odezwę się.
    lopr_pol
    Level 25  
    Chrobocze czy klekocze, bo jak ma >150kkm to w xer'ach padają koła zmiennego rozrządu.
    xardas97
    Level 20  
    Klekocze, jak dawno temu miałem chiński motorek w którym klepały zawory, to był to praktycznie ten sam dźwięk.

Zobaczymy, za kilka godzin jak pisałem ktoś kto od 20 lat naprawia auta się przyjrzy, i napiszę co to jest wg. niego ;)

Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

Witam ewidentnie są to koła zfr, jest tak jak na innych filmach na yt - chodzi przez te kilka sekund po odpaleniu jak diesel.

martwie mnie ta kontrolka oleju, chociaż wiele osób mówi że im też gaśnie po 3-4s po odpaleniu silnika dopiero - co o tym myślicie?

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

https://www.youtube.com/watch?v=YLu4otA7rPs&feature=youtu.be tutaj jest ten dzwiek