Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor THOMSON 20MG10E przestał odbierać niektóre kanały z kablówki

16 Cze 2016 23:21 1131 5
  • Poziom 2  
    Ponad tydzień temu sąsiad zalał mi mieszkanie; woda m.in. po ścianie przy której stał TV. Kable od kablówki jak i sam telewizor były wilgotne. Od tego czasu dość spora część programów przestała działać; niektóre szumią, inne się nawet nie wyświetlają. Pomoc techniczna od operatora kablówki rozłożyła ręce i powiedziała, że to wina telewizora, a konkretnie: tv nie odbiera programów niskiego pasma. Diagnoza ta wydaje mi się trochę dziwna, gdyż programy które przestały mi działać to m.in. TVP2, TVP Kultura i Historia, 4, Tele 5, 6, ATM Rozrywka, Eska TV i parę innych. TVP1 i TVP Polonia działają dobrze, tak jak Polsat, TV i wszystkie ich tematyczne kanały. Jeżeli miałby być tak jak mówił specjalista od kablówki, że to wina TV, bo przestał odbierać niskie pasma, to czemu TVP1 mi działa, a TVP2 już nie? Nie chcę kupować nowego telewizora, dopóki nie upewnię się, że to na pewno w nim tkwi problem. Z góry muszę przyznać, że nie znam się też za bardzo na tym wszystkim, dlatego proszę o proste do zrozumienia odpowiedzi. Z góry dziękuje za pomoc :)
  • Poziom 39  
    Jak najbardziej głowica TV mogła się uszkodzić.
    Pożycz jakiś TV i upewnij się że kablówka jest OK :)
  • Poziom 2  
    Niestety nic nie mierzył. Wymienił jedynie wtyk antenowy od kabla, sprawdził, że nic to nie dało i powiedział, że wina TV.
  • Specjalista Sieci, Internet
    AMGra napisał:
    to czemu TVP1 mi działa, a TVP2 już nie?

Bo TVP2 może już być nadawane na innej częstotliwości - jeśli to cyfrowa kablówka, to kanały są "w pakietach" z danej częstotliwości.
  • Poziom 2  
    Poszła jednak głowica. Telewizor wylądował na śmietniku.