Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny do pokoju do okolo 400zl

TheDycker 23 Lip 2016 10:03 3117 52
  • #31 23 Lip 2016 10:03
    TheDycker
    Poziom 6  

Delikatnie zaniedbalem temat, ale byla sesja i w ogole na wsi mieszkam troche pracy bylo.
    W miedzy czasie sprawdzalem co trzeba, co do ustawienia kolumn nic nie moge zrobic zawsze jest to samo, wydaje mi sie ze to po prostu moj problem, ze chce go wiecej i mocniejszy, kolumny sa sprawny bo po prostu ja je za bardzo chyba cisnalem na tym wzmacniaczu kolegi widac bylo ze glosniki pracuja na max mocy, i wtedy takie co sie zaczynalo dziac i tak mi sie wydawalo, nie powiem niskie tony sa mile i przyjemne ale jest ich malo. Szczerze to lepsze sa w mildtonach kolegi, gdzie te niskietony sa moze nie az takie przyjemne dla ucha i w ogole ale lepiej je czuc. Oczywiscie srednie i wysokie to porazka w jego glosnikach w porownaniu do moich. Dlatego chcialbym ponowic prosbe. Bo wydaje mi sie nadal jako jedyne rozwiazanie, zakup tego subwoofera zeby uzupelnic brakujace niskie tony po prostu, chyba ze mi zaproponujecie inna propozycje.
    Ogolnie chcialbym na to przeznaczyc okolo 600zl, moga byc uzywki. Myslalem o Koda sw1000 Link cos takiego. Co sadzicie i jak to podpiac do wzmacniacza stereo ? Jezeli podepne pod kanal B, to go nie obciazy i tylko bedzie pobierany sygnal ? Jak to jest ? Prosze o jakies propozycje.

• #32 23 Lip 2016 15:33
    kamil trx
    Poziom 17  

Tak, ponieważ nie masz wyjścia Pre-Out we wzmacniaczu, mógłbyś zasilić subwoofer poprzez wejście wysokopoziomowe z wyjścia pary B.
    Ale zanim jeszcze kupisz cokolwiek proponuję wykonać mały test, który nic nie kosztuje, a może nam sporo powiedzieć na temat przyczyny niedostatków na basie. Oczywiście subiektywnie odczuwalnych, do czego się przyznałeś i za co punkt dla Ciebie.
    Notabene ta informacja jak oceniasz bas z Mildtonów w porównaniu do IQ też jest bardzo cenna i nie mówię tego bynajmniej z przekąsem.
    Ale do rzeczy: test polega na odwróceniu fazy na wooferach poprzez zamianę plusów z minusami na złączach samych głośników (tylko wooferów!). A ponieważ pamięć ludzka jest ulotna, najlepiej zrobić wyprowadzenie kabelków na zewnątrz i zastosować jakikolwiek przełącznik, by móc się upewnić w zauważonych zmianach.

A teraz po co to wszytko: chodzi o sprawdzenie, czy da się uzyskać dźwięk taki jak lubisz i chcesz mieć, bez kupowania jakiegokolwiek subwoofera.

• #33 23 Lip 2016 19:05
    TheDycker
    Poziom 6  

Oczywiscie odwrocic faze w jednej kolumnie a druga pozostawic? Gdzies cos czytalem ze odwrocenie fazy wcobu kolumnach nie przynosi rezultatu. Jak to jest moglbys to objasnic i odpowiedziec na mojecpytanie wyzej?

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

I czy nic sie z glosnikiem nie stanie? Przezyje to?

• #34 23 Lip 2016 19:45
    kamil trx
    Poziom 17  

TheDycker napisał:
    Oczywiscie odwrocic faze w jednej kolumnie a druga pozostawic? Gdzies cos czytalem ze odwrocenie fazy wcobu kolumnach nie przynosi rezultatu. Jak to jest moglbys to objasnic i odpowiedziec na mojecpytanie wyzej?

Właśnie nie - w obu kolumnach! I tylko w wooferach.
    To, co czytałeś dotyczyło odwracania fazy całych kolumn, czyli wszystkich przetworników, a ten test dotyczy czego innego.
    TheDycker napisał:
    I czy nic sie z glosnikiem nie stanie? Przezyje to?

To tak jakbyś pytał, czy zamieniając plus z minusem (wyobraź sobie najprostszą sytuację: masz głośnik wyjęty z kolumny i podpięty kablem do wzmacniacza) możesz coś uszkodzić? Głośnikowi jest wszystko jedno, bo pojęcie fazowości jest sprawą umowną. A więc co się stanie? Prąd popłynie w odwrotnym kierunku i membrana się będzie wychylać zgodnie z tym. To wszystko.

• #35 23 Lip 2016 22:28
    TheDycker
    Poziom 6  

W poniedzialek sie za to wezme bo jutro czasu nie bedzie i dam znac co i jak. Tylko mnie fakt zastanawia ze najpierw kazano mo sprawdzac czy sa dobrze podpiete, a teraz to zamieniac zeby sprawdzic to uwazasz ze lepiej bedzie? A i jeszcze male pytanie, cxy moje kolumny mialy oryginalne gumowe zawieszenia? Czytalem ze ogolnie brzmienie lepsze jest na piankowych tyle ze szybciej sie zuzywa i nie wiem czy aby na pewno te gumy sa wskazane i oryginalne u mnie.

• #36 24 Lip 2016 19:38
    kamil trx
    Poziom 17  

TheDycker napisał:
    Tylko mnie fakt zastanawia ze najpierw kazano mo sprawdzac czy sa dobrze podpiete, a teraz to zamieniac zeby sprawdzic to uwazasz ze lepiej bedzie?

Jak już wcześniej mówiłem, ten test nie odnosi się do tego.
    TheDycker napisał:
    A i jeszcze male pytanie, cxy moje kolumny mialy oryginalne gumowe zawieszenia? Czytalem ze ogolnie brzmienie lepsze jest na piankowych tyle ze szybciej sie zuzywa i nie wiem czy aby na pewno te gumy sa wskazane i oryginalne u mnie.

Czy gumy u Ciebie są oryginalne, nie wiem. Wiem tylko, że w poprzedniku Twoich kolumn, modelu TED4, były stosowane dwa rodzaje wooferów Vify: te z początkowego okresu produkcji miały zawieszenie piankowe, a później montowane - gumowe. W modelu TED4.2 z tego co wiem były również stosowane dwa modele, ale oba z zawieszeniem gumowym.
    A czy gumy są wskazane? Cóż, prawdą jest że podatność zawieszenia (nie tylko górnego), jest jednym z czynników mających wpływ na charakter pracy przetwornika, ale nie jedynym. Jest to raczej ich wypadkowa. Dlatego w wypadku tak doświadczonego producenta jak Vifa zaufałbym raczej jej konstruktorom.

• #37 24 Lip 2016 23:03
    TheDycker
    Poziom 6  

Ok, rozumiem. Postaram sie dac jutro znac jak tam odczucia. A i prosilbym w miare mozliwosci i tak dac znac co do tego suba, co warto nabyc. W sumie nawet do jakies 600-800. Chyba ze lepiej jakbym odsprzedal kolumny i przeznaczyl 1200-1500 na kolumny uzywane? I jakies propozycje kolumn w sumie tez bym prosil tylko czy uzyskam pozadany efekt lepszy odnosnie basu w porownaniu do tych IQ?

• #38 25 Lip 2016 21:52
    TheDycker
    Poziom 6  

Hmm.. Nie wiem jak to okreslic, przelacznika nie mialem, ale moje ogolne wrazenia byly takie, ze jakosc basu spadla, natomiast bylo go wiecej i troche bardziej buczacy byl mialem takie wrazenie. Lecz przy cichym graniu bylo go mniej niz wczesniej tak jakby rozkrecaly sie przy wiekszej mocy czy cos... I szczerze sam nie wiem co juz lepsze :P

• #39 26 Lip 2016 20:07
    kamil trx
    Poziom 17  

Ok, no to włącz sobie jakiegoś sampla z basem, najlepiej z przedziału 30-50 Hz i pochodź po pokoju w poszukiwaniu miejsca, gdzie bas będzie najmocniejszy. A potem przywróć głośniki do fabrycznej konfiguracji faz i poszukaj ponownie.
    I daj znać.

• #40 26 Lip 2016 20:48
    TheDycker
    Poziom 6  

Latałem szukalem juz wczesniej, nic nie dalo, nic nie satysfakcjonuje mnie a raczej prawie w kazdym przypadku jest to samo, raz delikatnie lepiej raz delikatnie gorzej, przenosilem je nawet do salonu 3.5m na jakies 7-8m, tak samo czuc ze niskietony sa slabe... I nie tylko ja to stwierdzilem, zastanawiam sie moze nad zmiana wzmaka i glosnikow ? Myslalem nad czyms w stylu, Nad C352/372, z naciskiem na pierwszy bo wyrwe do 1000 gdze 372 to koszt 1500zl, i glosniki Paradigm Monitor 5/7/9 ? Z naciskiem na model 7, bo na 9 nie wiem jak z hajsem bd.. Chyba ze jednak ten subwoofer.. Sam juz nie wiem co zrobic
    Btw. aktualny pokoj to jakies 12mk2.

• #41 26 Lip 2016 22:13
    kamil trx
    Poziom 17  

Szukałeś używając sampla? I teraz też z samplem? Chcesz powiedzieć, że przy obu ustawieniach fazy wooferów nie byłeś w w stanie znaleźć w pokoju miejsca, gdzie bas byłby wyraźnie odczuwalny??

• #42 26 Lip 2016 22:19
    TheDycker
    Poziom 6  

Przy takich mozliwosciach jakie mialem aby je ustawic.. Nie. Tzn sprawdzilem wszystkie sposoby jakie moglem przy rozmieszczeniu rowniez innych mebli lozka itp w pokoju. W salonie staly ladnie kolo telewizora, i tez ten bas byl slaby choc pomieszczenie sporo wieksze moze dlatego.

• #43 26 Lip 2016 22:28
    kamil trx
    Poziom 17  

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy... To Ty miałeś chodzić po pokoju w poszukiwaniu miejsca ze wzmocnionym basem, a głośniki miały stać tam, gdzie zwykle stoją. I z samplem, bo tak Ci będzie łatwiej, skoro masz problemy.

• #44 26 Lip 2016 22:34
    TheDycker
    Poziom 6  

Ups, przepraszam moj maly blad, w sumie tak jak mowilem, poczatkowo gdy kolumny staly pol metra od sciany bo tak mnie nauczono ze nie powinny stac przy samej scianie, bas strasznie uciekal po katach, gdy je dostawilem do sciany na odleglosc max 5-10cm, basu zrobilo sie wiecej, ale jeszcze jutro rano ogarne jak ma sie sytuacja stuprocentowo. Chodzi Ci o to ze bas ucieka i po prostu jest go duzo w miejscu gdzies tzn chcesz sprawdzic czy aby na pewno ustawienie kolumn tu jest problemem ? Na lozku odczulem sporo wiecej basu niz w innych miejscach, ale dla pewnosci dam znac jutro. Chyba ze to co Ci juz napisalem wystarczy.

• #45 26 Lip 2016 23:10
    kamil trx
    Poziom 17  

TheDycker napisał:
    Chodzi Ci o to ze bas ucieka i po prostu jest go duzo w miejscu gdzies tzn chcesz sprawdzic czy aby na pewno ustawienie kolumn tu jest problemem ?

Właśnie to chcę sprawdzić.
    TheDycker napisał:
    Na lozku odczulem sporo wiecej basu niz w innych miejscach, ale dla pewnosci dam znac jutro. Chyba ze to co Ci juz napisalem wystarczy.

Potrzebuję informacji o miejscach wzmocnienia basu w obu konfiguracjach fazy wooferów. Również w przestrzeni pokoju, a nie tylko przy ścianach. I najchętniej z użyciem sampla, żeby to miało ręce i nogi, a nie opierało się na wrażeniach.

• #46 28 Lip 2016 09:49
    TheDycker
    Poziom 6  

Natrafilem na male problemy z lutownica, i nie dalem rady przelutowac ich kolejny raz na przeciwna faze a w obecnej nie znalazlem miejsca gdzie by ten bas byl odczuwalny, chyba ze znajduje sie on na suficie... Podjalem decyzje o wymianie wzmacniacza, i zastanawiam sie nad 3 modelami. Nad C352, Rotel RA-971 MK2 oraz Denon PMA-1500R. Jest ktos w stanie pomoc ktory wybrac ? Cenowo najbardziej odpowiada mi ten Denon.

• #47 06 Sie 2016 14:30
    TheDycker
    Poziom 6  

Wiem troszke zeszlo, wykonalo sie to co trzeba, Subwoofer aktywny do pokoju do okolo 400zl

to moj pokoj. Basu jest w uj.. W miejscu taam gdzie drzwi lewy gorny rog, tyle ze az sie wytrzymac nie da.. Jedyne rozwiazanie to jakos jeszcze inaczej te kolumny ustawic ? Nie wiem co z nimi mam zrobic juz..

• #48 07 Sie 2016 22:23
    kamil trx
    Poziom 17  

No to się wreszcie wyjaśniło... Przecież przy takim ustawieniu kolumn nie mogło być nie tylko basu, ale i efektu stereo. Ale przynajmniej się przekonałeś na co stać Twoje kolumny i wzmacniacz i teraz wiesz, że to nie była wina sprzętu, bo ten jest znakomity (i bynajmniej tu nie przesadzam), tylko ustawienia.
    Masz dwie sensowne opcje jak mi się wydaje:
    a) odsunąć biurko ze słupkiem w prawo, w kierunku kolumny i w miejscu lewego rogu biurka na rysunku postawić drugą kolumnę. Wtedy powinieneś mieć dobry odsłuch z łóżka i wreszcie usłyszeć stereo
    b) zawinąć łóżko w prawo na ścianę (chyba się zmieści) tak że na rysunku będzie w pionie i ustawić drugą kolumnę obok łóżka (na dolnej ścianie na rysunku), wtedy będziesz miał miejsce odsłuchowe z okolic biurka

• #49 08 Sie 2016 12:36
    TheDycker
    Poziom 6  

Opcje b wykonalem, troche sie poprawilo, mimo iz ten bas nadal ucieka teraz w 2 katy, nie w az takich ilosciach, ale jest slyszalna poprawa. W ogole mam pytanie, sluchalem ostatnio muzyki z odtwarzacza cd... Roznica dzwieku jest kolosalna w porownaniu z ta zintegrowana karta, nie potrafie az opisac jak duza to roznica... Czy jak zakupie karte dzwiekowa typu, Audio In Motion SC808, to jakosc dzwieku sie poprawi albo choc troche przyblizy sie do odtwarzacza CD ? Nie wiem dokladnie co to za model, moze sie dowiem, bo to kolegi byl.

Edit. Pioneer PD-f seria 906.907.908 takie info dostalem.

• #50 09 Sie 2016 02:05
    kamil trx
    Poziom 17  

Chyba PD-S jeżeli już. Znam model 907, grający dość słodko z piękną średnicą, choć nie jest wzorcowo detaliczny. Generalnie dość udany model. Ale niestety nigdy nie miałem do czynienia z tą kartą, więc Ci w tym przypadku pomóc raczej nie mogę. Choć patrząc na parametry można przypuszczać, że powinna dobrze zagrać.

A co do ustawienia kolumn, to jest jeszcze opcja trzecia i tu powinieneś wydusić max basu: komoda na lewej "pionowej" ścianie w lewo, znaczy w kierunku kolumny tam stojącej, a druga po prawej stronie komody tak szeroko jak się da. I wtedy na długości pokoju powinieneś bez problemu znaleźć miejsce, gdzie bas po prostu przywali.

• #51 09 Sie 2016 08:13
    TheDycker
    Poziom 6  

Nie nie, pd-f, na spora ilosc plyt ze zmieniarka xd

• #52 09 Sie 2016 15:36
    kamil trx
    Poziom 17  

W takim razie tego modelu nigdy nie słyszałem, ale jeśli ten kombajn zagrał szokująco lepiej od Twojej obecnej karty, to ona muzycznie chyba nie jest zbyt ciekawa.
    Zastanawiam się tylko, czy musisz się pakować w coś aż tak drogiego jak ta SC808, żeby być zadowolonym z dźwięku, bo ona chyba kosztuje 300-400zł, a to kupa szmalu. Zdecydowanie sugerowałbym sprawdzenie również paru tańszych opcji.

• #53 09 Sie 2016 16:00
    TheDycker
    Poziom 6  

Jutro przetestuje Creative Sound Blaster Audigy SE bulk, bo posiadam ale nie mam wejscia PCI w obecnym kompie, a ogarne innego i tam sprawdze jak to dziala..