Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner Tepee, Peugeot 2010, Outdoor, samoreset BSI po zgaszeniu silnika

miesq 17 Cze 2016 09:26 681 2
  • #1 17 Cze 2016 09:26
    miesq
    Poziom 2  

Witam

Jestem zielony na forum tak więc z góry przepraszam za ewentualne braki w forumowym savoir vivre.

Jestem posiadaczem Pedzia Partnera z 2010 wersja outdoor.
    Niedawno auto nagle nie dało się włączyć po krótkim postoju pod przedszkolem, odebrałem dzieciaki przekręciłem kluczyk i absolutnie nic. Zero prądu na zegarach, nieaktywny centralny zamek no i oczywiście nie kręci.

Po konsultacjach pomiarach miernikiem doszedłem, że to akumulator padł.
    Zakupiłem nowy, zainstalowałem, wszystko pięknie auto jeździ, światła i wycieraczki działają, ustawiłem zegar zgasiłem silnik i poszedłem do domu.

Jakie było moje gdy za 5 minut wróciłem się po kurtkę i chciałem z pilota otworzyć samochód... brak reakcji, tak więc otworzyłem drzwi przekręcając kluczyk w zamku.
    W środku brak oznak życia, nie świeci się przebieg ani nie działają światła awaryjne itd. Dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce słychać "cyk" i auto wraca do życia. Kontrolki działają, silnik kręci i można jeździć, trzeba na nowo ustawić zegar, datę, stacje radiowe.

Pojeździłem trochę zgasiłem auto i zamknąłem z pilota. poczekałem w środku 5 minut kontrolka centralnego migała cały czas i wtedy w okolicy bezpieczników usłyszałem "cyk" i auto znowu nieżywe. Dopiero odzyskuje życie po przekręceniu kluczyka ale znowu zresetowany zegar.

Co to może być?

Vive la France

0 2
  • #2 17 Cze 2016 10:49
    andrzej20001
    Poziom 43  

Sprawdz czy masz ładowanie. Na pracującym silniku 14V> Eco mode ci wychodzi.

0
  • #3 17 Cze 2016 18:27
    miesq
    Poziom 2  

Economy mode nie załącza się, ale spróbuję zlokalizować procedurę resetowania BSI.
    Może w tym pies pogrzebany

1