Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel integra 128 WRL zawieszone wyjscia MONO

17 Cze 2016 11:12 1209 2
 • Poziom 9  
  Witam
  Moze ktoś się spotkał z problemem iz centrala Satel 128 WRL działa poprawnie jednak wszystkie wyjścia mono sa w stanie ON ręczne przełączenie na OFF powoduje iz natychmiast powraca do ON. Wcześniej była taka konfiguracja i działało poprawnie, a mianowicie Wejście nr xxx steruje wyjściem nr yyy na określony czas np 30 sek. w praktyce naruszenie czujki powodowało aktywacje wyjścia w module INT-IORS który zapalał np oświetlenie. Problem pojawił sie nagle bez żadnej zmiany czy ingerencji w system. Do centrali jest wgrany najnowszy soft, resetowana była do ust fabrycznych. Dodam iz funkcja czasowa roleta w gore czy w dol ustawiona na 45 sek działa poprawnie.
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne
  Jest szansa, że to klasyczny błąd. Wyjścia typu przełącznik MONO zawsze domyślnie są sterowane wszystkimi timerami.

  Na zrzutach widać, że kilka timerów jest załączonych, więc popychają one do działania wyjścia MONO. Trzeba w wyjściach mono odznaczyć timery, które nie mają sterować wyjściem (zazwyczaj wywala się wszystkie timery na "dzień dobry", a potem zaznacza się tylko te, które są ewentualnie potrzebne).
 • Poziom 9  
  Tak tez się stało Timery na OFF i wszytko jest już OK. dziękuje za pomoc ,czasami szukamy daleko a rozwiązanie jest blisko.