Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Nie mogę wyszukać/ściągnąć aktualizacji

rostov84 17 Cze 2016 13:14 867 5
  • #1 17 Cze 2016 13:14
    rostov84
    Poziom 12  

Od przedwczoraj mam problemy z zainstalowaniem aktualizacji. Najpierw wyskoczyło mi powiadomienie, że jest 11 aktualizacji o łącznej wielkości 77 MB. Wcisnąłem 'Aktualizuj' i zacząłem czekać. Tak czekałem chyba z 2,5h, a stan pobranych aktualizacji nadal wynosił 0%. Co ciekawe, gdy chciałem zamknąć system i wyłączyć komputer, na przycisku 'Zamknij' pojawiła mi się tarcza z wykrzyknikiem. Zaraz potem pojawił się typowy niebieski ekran instalacji aktualizacji z informacją, że trwa instalowanie JEDNEJ aktualizacji (a przecież było ich do ściągnięcia 11, a nie ściągnęła się ani jedna) i informacja, by nie wyłączać kompa, ani nie odłączać zasilania, i tak przez kolejne 3h. W końcu się wkurzyłem i ręcznie wyłączyłem kompa. Dzisiaj to samo. Nie czekałem już jednak tak długo, tylko wyłączyłem usługę 'Windows Update', usunąłem zawartość foldera 'Software Distribution' z 'C:\WINDOWS' i ponownie włączyłem usługę. Tym razem, gdy wybieram w 'Windows Update' wyszukiwanie aktualizacji, już nie wyświetla mi powiadomienia o tych 11 aktualizacjach, tylko w nieskończoność je wyszukuje. Ze strony MS ściągnąłem plik WindowsUpdateDiagnostic.diagcab, który po przeskanowaniu wykazał mi 'Błąd usługi Windows Update 0x80070057', którego, niestety, nie usunął. O co chodzi?

Laptop: DELL Inspiron 15 (N5050)

0 5
  • #3 17 Cze 2016 14:09
    rostov84
    Poziom 12  

W tej aktualizacji zbiorczej zawierają się aktualizacje, które ukazały się do kwietnia 2016, a ja w systemie mam zainstalowane ostatnie aktualizacje z maja 2016.

0
  • #4 17 Cze 2016 16:57
    miecho18
    Spec od komputerów

Przerabiałem jakiś tydzień temu ten sam problem, ta sama wersja systemu. Próbowałem rożnych metod - bezskutecznie. Musiałem użyć programu WSUS Offline update i nim ściągnąć i zainstalować aktualizacje. To całe Windows Update w siódemce to zakała tego systemu.

0
  • #5 17 Cze 2016 18:34
    rostov84
    Poziom 12  

miecho18, ale w końcu ruszyły u Ciebie aktualizacje, czy nadal musisz aktualizować tą aplikacją?

0
  • #6 17 Cze 2016 18:44
    miecho18
    Spec od komputerów

Tak, teraz już ściągam poprzez Windows Update, ale jak długo to ustrojstwo będzie działać tego nie wiem. W sumie zaraz sprawdzę czy znajdzie jakieś nowe aktualizacje i dam znać (mam 2 systemy, XP i 7, ale głównie korzystam z XP).

Edit: Trwa wyszukiwanie aktualizacji... Trzeba czekać.

Edit2 (19:36): No i znów szuka w nieskończoność, znów coś się sknociło. Chyba wyłączę to dziadostwo i będę używał tylko WSUS.

0