Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Minuto HD8763 - Nie leci kawa z dystrybutora

kosa351 17 Jun 2016 16:00 13122 8
 • #1
  kosa351
  Level 15  
  Cześć,
  jest problem z ekspresem do kawy. Wczoraj wróciłem z urlopu i nagle z dysz dystrybutora/dozownika bardzo słabo leci kawa lub w ogóle.
  Przed 2 tygodniowym urlopem ekspres dokładnie oczyściłem i odkamieniłem (odkamieniam również regularnie jak pojawi się informacja Calc clean firmowym odkamieniaczem od Saeco). W pierwszy dzień po przyjeździe zauważyłem, że nie leci z jednej dyszy, na drugi dzień przyblokowała się druga.
  Co zrobiłem:
  1) Rozebrałem na części pierwsze blok do zaparzania, oczyściłem i nasmarowałem.
  2) Wykonałem ponowne odkamienianie.
  3) Zaparzyłem kilka kaw gdzie zamiast czystej woda była ciepła woda z octem
  Po ostatni zabiegu zaczęła lecieć kawa, ale wydaje mi się, że z jakby z opóźnieniem oraz z jednej dyszy nie leci regularnie kawa. Podczas wyłączania również intensywniej leciała woda, a teraz tylko lekko kapie. Poniżej filmik.
  https://1drv.ms/v/s!Av9AIK6qrwZ_hKEdRKSOVu73uluyYQ
  Ekspres ma niespełna rok czasu. Woda zawsze wlewana z dzbanka filtrującego kamień.
  Co dalej? Dać mu szansę i zaparzyć jeszcze kilka kaw. Może jest jakaś funkcja serwisowa, że można puścić wodę z dystrybutora i go przeczyścić bez mielenia kawy?
 • #2
  cafedomino
  Level 20  
  Witam. Jeśli rozebrałeś blok zaparzający na części to też wyczyściłeś górne sito jeśli nie to podstawa i zacznij od tego. Jeśli górne sito metalowe było zapchane i przepuściłeś wode z octem przez obwód kawy to nie był najlepszy pomysł. Rozwiązanie: sito do czyszczenia (jeśli tego nie robiłeś) i następnym razem jak będziesz odkamieniał po wyczyszczeniu i umyciu bloku, zrób jedną kawę na odkamieniaczy ale przejdz na kawę mieloną (bez wsypywania kawy) i wciśnij dużą kawę.
 • #4
  kosa351
  Level 15  
  U mnie sito było czyściutkie. W chwili obecnej woda zamiast z dystrybutora kawy ucieka zaworem bezpieczeństwa, ale za to kawa zaczęła lecieć normalnie. Czas spakować ekspres i oddać na gwarancję.
 • #5
  Stelmacher
  Level 11  
  To jak masz jeszcze gwarancje to oddawaj nie ma na co czekać.
  Ja nie mam żadnej gwarancji i u mnie jak go płuka to z dystrybutora dopiero pod koniec coś skapnie i i tak kapie nacisnę przycisk aby zrobić kawe to najpierw przez sekundę leci ta resztka przeźroczysta z płukania a potem ciemna kawa i jak już zrobi kawe to z dystrybutora kapie jeszcze przez 5 minut.
 • #6
  chechir
  Level 1  
  Witam
  U mnie zablokowany był zaworek zwrotny nad metalowym sitkiem .Po wyczyszczeniu wszystko gra.Uwaga ,żeby dobrze założyć sprężynę zaworka,jest stożkowa-węższym w dół............Ekspres obraził się po 2 tygodniach postoju. pozdr
 • #7
  ssss
  Level 37  
  Witam
  Piszesz ze z jednej dyszy prawie nie leci .wiec przeczysc dysze
 • #9
  581620
  Level 11  
  Poradziłeś sobie z rozebraniem ekspresu ?
  Jeśli nie to poszukaj na forum jest instrukcja serwisowa do tego modelu i w niej są zdjęcia jak go rozkręcić. Wymiana części jest bajecznie prosta ale niestety droga jak używasz oryginałów. Radzę od razu wymienić wszystkie pomarańczowe wężyki, bo u mnie serwis wymienił tylko zawór trójdrożny z którego ciekło i po niecałym roku znów ciekło tyle że z wężyka którego wówczas nie wymienili. Metr wężyka to koszt ok 70 zł, do tego zaciski, ale masz przynajmniej pewność, że posłuży długo.