Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka na modułach TP4056

17 Cze 2016 18:09 1578 6
 • Poziom 2  
  Witam, zamierzam zrobić ładowarkę na 2 akumulatory 18650. Chciałbym połączyć 2 moduły do jednego kabla USB z adapterem(1A 5v) aby na każdym module było po 0.5A, ma to sens? Czy przy takim połączeniu muszę zmieniać rezystor? I jeśli jedno ogniwo naładuje się szybciej to na drugi moduł pójdzie cały prąd zasilania?
  Ładowarka na modułach TP4056
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Możesz tak zrobić.
  Nie musisz rezystorów wymieniać na wyjściu lecz jeśli jedno ogniwo zdąży się naładować to drugie zacznie ładować się maksymalnym prądem który reguluje rezystor(o ile zasilacz zapewni taką wydajność, w tym przypadku tak)
 • Poziom 2  
  A da się zrobić żeby prąd na wejściu nie przekroczył 0.5A na każdym z modułów bez ruszania napięcia? Oczywiście w przypadku gdy jeden akumulator już się naładuje i na drugi idzie cały prąd(1A). Wymyśliłem tylko tyle żeby dać rezystor(zgodnie z tabelą) na jednym module i będzie on wolnej ładować ale kiedy ten drugi już naładuje to cały prąd pójdzie na pierwszy i przejdzie przez ten opornik zmniejszając prąd.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Jak wymienisz rezystor według tabeli, czyli np. Na 3 kΩ to będziesz miał prąd ładowania 0.4A. Prąd będzie niezależny od wydajności zasilacza (jeśli będzie miał >0.4A) tzn obojętnie czy zasilacz 5V 1A czy 5V 25A prąd ładowania będzie taki sam - 0.4A (oczywiście w fazie CC)
  Pamiętaj że wydajność prądowa zasilacza powinna być min.taka sama jak prąd pobierany, a nawet powinna być większa ( dłuższa żywotność, mniejsze temperatury itd.).
  Zasilacz dobrany na schemacie jest za słaby. Powinien mieć min 2A. Jak zmienisz rezystory łączny prąd nie przekroczy 1A to zasilacz może być.