Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konika Minolta bizhub C220 - zacięcie papieru w podajniku ręcznym

17 Cze 2016 18:50 1008 2
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie, podczas puszczania do druku przez podajnik ręczny wyskoczył błąd zacięcia papieru przez to, że była pomyłka przy puszczaniu papieru poziom-pion. Po usunięciu papieru nadal wskazuje zacięcie papieru (usunięcie papieru wg wskazówek w menu). Wyłączenie i włączenie na nowo sprzętu nic nie dało. Po uruchomieniu od razu wskazuje zacięcie papieru nr 13. Mogę liczyć na Waszą pomoc, może usunięcie w trybie serwisowym coś by dało, tylko po uruchomieniu nie mogę w niego wejść. Ile jest czujników przesuwu papieru i gdzie są zlokalizowane - do przeczyszczenia, może coś pominąłem?

  Dodano po 18 [minuty]:

  W tryb serwisowy mogę już wejść, wyleciało mi, że trzeba być na szczegółach w liczniku. Tylko czy usunięcie błędu w trybie serwisowym pomoże i gdzie to usunąć?
 • Pomocny post
  Specjalista - kserokopiarki
  A jak planujesz wykasować zaciecie papieru z poziomu serwisu ??? Obawiam się że nawet jak ją zresetujesz do zera to i tak komunikat o zacięciu bedzie ciagle widoczny. Sprawdź lepiej wszystkie czujniki w torze prowadzenia papieru z podajnika bocznego i tam poszukaj przyczyny tego komunikatu. Skoro jest on widoczny to znaczy że któryś czujnik jest aktywowany. Możesz to odczytać z poziomu serwisu ale zacięcia w ten sposób nie usuniesz.

  C.
 • Poziom 9  
  Czy mógłby mi Pan podać lokalizacje czujników gdzie szukać?

  Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

  Jeden czujnik jest między rolkami zaraz w dolnej części pobierania po otwarciu klapy, a drugi gdzie? Są dwa i tzw. flaga przy taśmie, czy jakieś jeszcze? Może restart oprogramowania pomogłoby, w jaki sposób je przeprowadzić?

  Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

  Sprawa wyjaśniona - pękła "łopatka" od czujnika chodząca nad piecem po stronie drzwiczek. Czyżby zmęczenie materiału? Grubość papieru przechodziła z górnej granicy, ale była dopuszczalna. Temat zamykam. Dziękuję za podpowiedź.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Poklejone, naprawione, ale gdyby ktoś miał tego typu część w całości z prowadnikiem na sprzedaż poproszę o informację.