Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 124 2000r - Abs wabco d 6s/6m błąd 32

klika60 17 Jun 2016 18:44 1713 15
Tespol
    klika60
    Level 15  
    Witam mam problem z scanią, podczas diagnozy z kodów błyskowych odczytuje kod 32 co on oznacza gdyż świeci się lampka abs. Mam też awarie czujnika prędkości wału napędowego a skrzynia to opticruise i wybiera strasznie dziwnie biegi, prosił bym o jakiś schemat elektryczny tej skrzyni z góry dziękuje
  • Tespol
  • Tespol
    klika60
    Level 15  
    Z tych opisów wynika że czujnik prędkości wału to pin 31 i 49 przy samym sterowniku?
  • Helpful post
    Hektar Zahler
    Level 34  
    To nie są kody do Wabca D tylko liczy się tak. Druga cyfra strona od FR do RL (1-6). A pierwsza komponent.
    klika60
    Level 15  
    Błysnęło mi trzy razy przerwa i błyska dwa razy więc odczytałem to jako 32 i znów powtórka trzy razy przerwa i błyska dwa razy a system jest na pewno wabco d bo dostałem się do sterownika znalazłem info że 32 to odsunięty czujnik absu oś pierwsza lewy
  • Helpful post
    Hektar Zahler
    Level 34  
    Jak powtarza, to aktywny. W takim układzie należy usunąć usterkę, aby możliwe pozostałe kody zostały wygenerowane. O ile dwa i cztery są oczywiste, to z trójki nie znam. Tego z resztą chyba nigdzie nie ma i trzeba na macajewa.
  • Helpful post
    szaman108
    Level 31  
    Witam

Podaj numer nadwozia kolego.
    klika60
    Level 15  
    ys2p6x20001264166
    klika60
    Level 15  
    Jeszcze bym prosił o schemat tego czujnika prędkości wału napędowego bo z tych informacji nie mogę odczytać które to piny z przodu kabiny
  • Helpful post
    szaman108
    Level 31  
    Kod komponentu to T17.

Dodatkowa dołączam zrzut z programu SD2 jest ten schemat bardziej czytelny.Po zdjęciu osłony będziesz widział wtyczki z opisami ,,gear box" to wtyka C85 o nią Ci prawdo podobnie chodzi.Wtyka C99 to ta na skrzyni okrągła gumowa w plastikowej osłonie.
    klika60
    Level 15  
    Witam a wiec tak błąd 32 odsunięty czujnik absu przednie lewe koło. Sprawdziłem luzu brak, nie dawno były wymieniane okładziny więc mechanik mógł coś odstawić. Czujnik prędkości wału napędowego przerwa w obwodzie, na skrzyni wiązka dobra, na przełamaniu kabiny peszle popękane ale instalacja dobra więc zrobiłem nową instalacje i autko śmiga jak ta lala :D Dziękuje za pomoc
  • Helpful post
    Hektar Zahler
    Level 34  
    Profilaktycznie powinieneś zrobić to teraz na wszystkich kołach. Jeżeli komputer uzna, że ma dość info z czujnika, to jego zadaniem jest przy pewnej prędkości kątowej zgasić kontrolkę od ABSu w następstwie testowania ich po kolei w ułamku sekundy, dlatego błedu 3x skasować się nie da - i na tym właśnie rzecz polega.
    klika60
    Level 15  
    Właśnie dlatego świeciła lampka i nie wiedziałem o co chodzi z tym 32, miernikiem sprawdziłem obwody czujników i wszystkie dobre a oscyloskopu nie posiadam więc nie mogłem sprawdzić sygnałów w każdym bądź razie po dosunięciu czujnika i rozpędzeniu samochodu lampka zgasła więc wszystko działa