Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie TV-PC kablem 3xRCA = S-video + jack

Niee Pytajj ^^ 17 Cze 2016 19:49 792 3
 • #1 17 Cze 2016 19:49
  Niee Pytajj ^^
  Poziom 9  

  Witam. Kiedyś kupiłem kabel 10m 3x rca --- s video + jack aby ładnie bez przeszkód przesyłać wzdłuż i wszerz jak wisła szeroka obraz z PC na TV. Pokupiłem do tego różne adaptery próbowałem na wszystkie sposoby podłączyć i wszystko kończyło się w większości fiaskiem. (tylko raz udało mi się przesłać dźwięk śp. mojemu staremu tv z tzw. dupą :D (kineskopowy)).

  Mój kabel, by lepiej to zobrazować wygląda tak:
  1.
  Połączenie TV-PC kablem 3xRCA = S-video + jack

  Jako że przy pc nie posiadam wyjścia s-video zacząłem szukać za adapterem, aż znalazłem:
  2.
  Połączenie TV-PC kablem 3xRCA = S-video + jack

  Przy nowszym telewizorze (który posiada 3x wyjścia rca) nie podłączałem adaptera Euro:
  3.
  Połączenie TV-PC kablem 3xRCA = S-video + jack

  Przy telewizorze kineskopowym podłączyłem go następująco:
  TV> 3. Adapter euro=svideo+3xRCA > 1. kabel > 2. gdzie minijack do pc a s video pod tenże adapter. Efekt taki że dźwięk grał, a obrazu nic, i wyszło na to że brakuje mi podłączonego kabla s video przy adapterze euro, no ale co z tego jak na kablu też mam s video ?

  Więc za co odpowiada żółty RCA a za co s video? Oba za obraz? Jak ten kabel który posiadam działa? Co kupić/zmienić aby obraz był przesyłany?

  ps. Przy nowszym tv (połączenie te same co przy starym tylko bez adaptera euro) nie działał ani dźwięk ani obraz (dźwięk grał tylko przy starym tv)

  Pozdrawiam, dziękuje z góry za zainteresowaniem się tym wątkiem i prosze o wyrozumiałość jeśli zrobiłem coś niezgodnego z zasadami forum/działu.

  0 3
 • Mitronik
 • #2 17 Cze 2016 20:26
  kpodstawa
  Poziom 31  

  Żółty RCA - composite video. Mini-DIN czterostykowy - S-Video. Opisz spokojnie, jakie złącza ma nowszy telewizor, także audio. Przy okazji, napisz jego typ, jeżeli to nie jest tajna wersja dla wojska lub służb specjalnych.

  Adapter VGA z adapterem SCART wystarczy połączyć kablami DIN-DIN lub RCA-RCA, oba typy - męskie. Oczywiście to zadziała, jeżeli oba adaptery są pełnymi konwerterami sygnałów, a nie jakimiś atrapami-rozdzielaczami.

  Jeżeli nowszy telewizor ma tylko wejścia RCA, to tylko powinny wystarczyć kable RCA-RCA z poprzedniego akapitu. Ale... jak przeczytałem w specyfikacji podobnego adaptera VGA - karta grafiki komputera powinna mieć dodatkowo tryb pracy "tv-out".

  Należy się liczyć z zakłóceniami, ponieważ w torach analog-video jest konwersja z VGA.RGB+Sync na S-Video i ewentualnie odwrotne konwersje, a także długie kable i połączenia stykowe.

  Krzysztof Podstawa

  0
 • Mitronik
 • #3 18 Cze 2016 09:37
  Niee Pytajj ^^
  Poziom 9  

  Tak, łącząc jak mówisz w 2 akapicie najprawdopodobniej by to zadziałało, lecz jakbym chciał już kupować całkiem nowe kable to kupiłbym po prostu hdmi, lecz początkową koncepcją było korzystanie ze starego tv, gdzie termin hdmi pojawiał się tylko w NASA :lol:
  Precyzując swoje zapytanie, chodzi mi o to co musiałbym zrobić by skorzystać z tego kabla?
  Musiałbym dokupić kabel s-video=rca ? (s-video przypiąć do SCART, RCA pod adapter VGA pod komputer)
  Połączenie TV-PC kablem 3xRCA = S-video + jack


  Tutaj to o co prosiłeś:
  Połączenie TV-PC kablem 3xRCA = S-video + jack Połączenie TV-PC kablem 3xRCA = S-video + jack

  0
 • #4 19 Cze 2016 20:07
  kpodstawa
  Poziom 31  

  Dla porządku pomarudzę, że telewizor ze zdjęcia ma bardzo dużo złącz analogowych, w tym VGA. Standard VGA to są oddzielne linie RGB i synchronizacje - najlepsze, co może być dla wizyjnych sygnałów analogowych. Zatem konwersja na S-Video wprowadza dodatkowy element zakłócający.

  Nawet jeżeli chodzi o tę dziesięciometrową długość połączenia, to jest taka ogólna, warsztatowa zasada, że kable łączące różne urządzenia nie powinny być dłuższe, niż 1,8 m - czy to analogowe, czy to cyfrowe. Wszystko dłuższe robi się na własne ryzyko, chociaż w części przypadków urządzenia działają poprawnie.

  Zatem 10 metrowy kabel VGA (u mnie w robocie taki działa, ale jest bardzo dobrej jakości, więc był zaporowo drogi) może tak samo nie dać efektów, jak 10 metrowy kabel koncentryczny RCA lub 10 metrowy kabel HDMI (u mnie w robocie taki działa - trzeci po dwóch wymianach).

  Rozumiem, że wydałeś pieniądze na akcesoria, które pokazałeś w pierwszym poście i już nie chcesz ponosić więcej kosztów. Zatem zakładając, że karta grafiki Twojego komputera ma tryb "tv-out", spróbuj zrobić dalej opisaną próbę wizji, na razie bez dźwięku.

  - Dołącz konwerter VGA/S-Video do karty grafiki komputera.
  - Do żeńskiego złącza Mini-DIN konwertera dołącz męski kabel Mini-DIN na RCA.
  - Dołącz żółty, męski wtyk RCA kabla do żółtego, żeńskiego złącza w telewizorze oznaczonego jako "video".
  - Przełącz kartę grafiki komputera w tryb "tv-out" i odpowiednio w telewizorze źródło sygnału wizyjnego. Obraz nie musi się pojawić, a jeżeli już - może być bez koloru.

  Napisz też, czy rzeczywiście chodzi o takie długie połączenie kablowe. Dzisiaj, jak kto bogaty, to załatwia takie połączenia konwerterami na kable UTP.

  Krzysztof Podstawa

  0