Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina domowego LG do tv lg

blacks3bawhite 17 Cze 2016 23:36 687 13
  • #1 17 Cze 2016 23:36
    blacks3bawhite
    Poziom 3  

Witam nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale mam problem z połączeniem dvd dokładnie LG lh-t250sc do telewizora ten samej marki otóż chciałbym podlaczyc glosniki 5.1 tak aby odbieraly głos z tv. Z tyłu dvd jest wejście aux in czerwone i białe więc kupiłem czincze które podlaczylem z dvd do wejścia r l audio mono są jeszcze wejscia component też je próbowałem tam podlaczyc lecz dzwiek nie działa nawet po ustawieniu w dvd na aux pytalem się takiego gościa w sklepie i mówił że tylko czincze wchodzą w gre. Podobno trzeba jeszcze coś ustawic w telewizorze też patrzyłem ale nic się nie dzieje. Był bym wdzięczny aby ktoś mi wytłumaczył co i jak po kolei z góry dziękuję 😀 model tv LG to 42LV3550.

0 13
  • #2 18 Cze 2016 00:27
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli telewizor ma wyjście słuchawkowe to trzeba zaopatrzyć się w kabel minijack stereo -> 2 x CINCH.

Jeśli telewizor nie ma wyjścia na słuchawki to proszę zamieścić zdjęcie gniazd telewizora - tył i bok. Znajduję specyfikacje różniące się między sobą dotyczące tego telewizora.

0
  • #4 18 Cze 2016 01:10
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli telewizor ma wyjście słuchawkowe to można je wykorzystać.
    Potrzebny jest przewód minijack stereo - 2xCINCH jak na poniższym zdjęciu;

Połączenie kina domowego LG do tv lg

Dźwięk będzie tylko stereo - po ustawieniu wejścia AUX. W kinie można włączyć system Dolby ProLogic, aby sztucznie wytworzyć dźwięk przestrzenny na wszystkie głośniki.

0
  • #6 18 Cze 2016 08:20
    Polon_us
    Poziom 40  

Zbigniew 400 napisał:
    To rozwiązanie ma wadę, brak dźwięku z tv.

Tak swoją drogą, jeśli autor tematu chce korzystać z dźwięku TV w kinie, to po co dźwięk w TV?
    Zbigniew 400 napisał:
    Trzeba sprawdzić czy dzwięk wychodzi z euro.

A te rozwiązanie kolega uważa za najlepsze?
    Proszę mi odpowiedzieć z jakich źródeł przenoszony jest dźwięk na wyjście Euro?
    A z których nie jest?

0
  • #7 18 Cze 2016 09:08
    Zbigniew 400
    Poziom 34  

A swoją drogą po co mam włączać kino, jeżeli chc oglądać przez chwilę wiadomości ?

Telewizory /crt/ miały podpięte wyjście fonii telewizora na gnieżdzie euro. Teraz jest różnie.

Właśnie będę sprawdzał czy blaupunkt tak ma. Sygnał z HDMI. Mam do podpięcia kino i słuchawki bezprzewodowe. A w tv tylko wejścia.

0
  • #9 18 Cze 2016 10:28
    simhak
    Moderator - SAT

Potrzebujesz konwerter digital -analog.
    W telewizorze podłączysz do wyjścia optycznego.

Jest inne (tańsze) rozwiązanie ale nie gwarantuje ono pełnego działania: wyjście dżwięku z gniazda SCART.

0
  • #10 18 Cze 2016 10:39
    blacks3bawhite
    Poziom 3  

Jak wyglada ten konwerter ? W Tv to wyjscie optyczne to ten optical digital ?
    A co kolega mowil z tym wyjsciem na sluchawki da rade ? :D

0
  • #13 18 Cze 2016 11:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

blacks3bawhite napisał:
    Jak wyglada ten konwerter ?

FiiO D3.
    blacks3bawhite napisał:
    Ale lepiej euro czy sluchawki bo nie bede wszystkiego kupywal

Efekt końcowy taki sam.

0