Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LPS331AP jak podłączyć z Bluetooth

ako2009 18 Jun 2016 00:50 1155 6
 • #1
  ako2009
  Level 8  
  Dzień dobry

  Chcę zbudować czujnik ciśnienia z nadajnikiem bluetooth. Jako czujnik chciałbym użyć LPS331AP i generowany przez niego sygnał wysłać Bluetooth'em do "obrabiania" w smartfonie. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące połączenia LPS331AP z modułem Bluetooth.

  Pozdrawiam
  Andrzej
 • Helpful post
  #2
  Ture11
  Level 38  
  Czy potrafi kolega programować mikrokontrolery w jakimś języku? W przypadku takich podzespołów jak bluetooth czy LPS331 najłatwiejsze będzie właśnie Arduino, ale należy pamiętać, że układ LPS331, jak i HC05 (polecam go do tego zastosowania, ale możesz szukac również np. BTM222) działa z innym progiem napięciowym - stąd produkowane są moduły z translatorami poziomów logicznych (płytki z mikrokontrolerami AVR mają często zasilanie 5V, a podane elementy mogą pracować do napięcia magistrali 3,3V).

  W przypadku modułów Bluetooth 4.0 możesz trafić na gotowy mikrokontroler z sekcją RF (np. CC2540), ale jego zaprogramowanie nie jest łatwe dla początkujących. Jedno jest jednak pewne - taki układ mógłby być na prawdę mały (jeśli Ci na tym zależy).
 • Helpful post
  #3
  TvWidget
  Level 36  
  Poszukaj iNode Care Sensor PT. Urządzenie zawiera baterię, LPS331AP i moduł BT. Dane pomiarowe są przesyłane w ramkach rozgłoszeniowych. Dostępne są również przez notyfikacje w trybie połączeniowym (z programowaną częstotliwością).
  Możesz też kupić zaprogramowany moduł BT4.0 używany w tym czujniku i zrobić własną płytkę.
 • #4
  ako2009
  Level 8  
  Dziękuję. Trochę umiem programować a i kontrolery kiedyś nie były mi obce. Pójdę tropem podpowiedzi. Zależy mi na jak najmniejszych wymiarach, więc zapewne jeszcze dużo pracy przede mną.
 • #5
  TvWidget
  Level 36  
  ako2009 wrote:
  Zależy mi na jak najmniejszych wymiarach

  Czy może chodzi o wykrywanie oddechu ?
  Sama elektronika może być mała. Problemem jest zasilanie. Bateria musi mieć odpowiednią wydajność prądową. Jej wielkość decyduje o wymiarach całości urządzenia.
 • #6
  ako2009
  Level 8  
  Nie, nie chodzi o wykrywanie oddechu. Chodzi o dokładne zmierzenie głębokości zanurzenia pod wodą.
 • #7
  ako2009
  Level 8  
  Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Zacznę działać z iNode Care Sensor PT.