Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat do motocykla ИЖ-49

01 Lip 2005 10:21 2024 8
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam pytanie, co Rosjanie mieli na myśli wypisując na wyjściach regulatora napięcia prądnicy
    Ш-
    Я-
    В-
    П-
    – od razu wyjaśnię, że chodzi o motocykl ИЖ-49 z instalacją 6V? Wiem już, że biegun + jest na masie, potrzebował bym ewentualnie schemat instalacji elektrycznej.
    Jeżeli któryś z kolegów jest biegły w temacie to bardzo proszę.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Witam.
    Przesyłam schemat jednego z pierwszych egzemplaży tego motocykla, może się przyda.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    heheh sorki ze sie smieje ale przypomnialo mi sie jak z kumplem kilka lat temu walczylismu przez pol wakacji z izolkiem nie ladowal i tyle u nas okazalo sie ze w puszcze regulatora ktos cos napier.....i moglismy se to podlaczqc niestety w tedy troche malo sie na tym znalisy bo to jescze w 1 szej klasie sredniej bylo
    schemat nam nic nie opomogl dopierointerwecja elektryka nam pomogla rozkrecil puszkre popatrzyl na schemat i zucil haslo "chlopcy jak wam to ma dzialac ajk tu w puszce macie kable popiepszone" jeszce tego samego dnia oblewalismy zakonczenie prac nad izolkiem
    ale kumpel kupil do niego kompletna instrukcje po polsku i byl tam schemat inst elektrycznej
    ale iza sprzedal juz nie wiem czy dozucil instrukcjie
    dowiem sie i jak by to kumpel mial to wzuce jakiegos scana bo obecnie to juz nie pamietam jak to tam szlo z tymi kablami
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    Teraz to ja jestem w domu. Wielkie dzięki! Może innym też się przyda:)
    Miłego dnia
  • Poziom 40  
    sprawdz jeszcze czy zgadzaja sie wyprowadzenia czy jakis domorosluy mechanik nie pchal tam lap albo czy to nie jest puszka praDOW Z 56
  • Poziom 18  
    Tommy82 napisał:
    sprawdz jeszcze czy zgadzaja się wyprowadzenia czy jakis domorosluy mechanik nie pchal tam lap albo czy to nie jest puszka praDOW Z 56

Wiesz, że masz rację! Puszka regulatora jest z oznaczeniem 56. I instalacja również nie jest taka jak powinna (stacyjka powinna być w jednej obudowie z regulatorem). Ten model musiał być kobinowany bo stacyjka jest w lampie. Zleceniodawca twierdzi, że ten motocykl jest z 1950r. Ale damy radę!
  • Poziom 40  
    tak jest z 50 ale one byly naprawiane jak badz niestety takie badziewie mozna spotkac w takich instalacjach ze mozna sie za leb chwycic.
    ja nszczescie w mojej gazeli mam instalacje prosta jak budowa cepa alternator prostownik przelaczniki i tyle nawet jak by komus bardzo zalezalo to nic nie spierr
    Moze sie okazac ze ktos cala instalacje z 56 wlozyl
    albo ze kombinowal to by bylo najgorsze
    postaraj sie zidentyfikowac stacyjke i cos zagoglowac zeby miec jej "pinout"
    a rok produkcji mozesz na tabliczce znamionowej sprawdzic izok 49 ma ja na ramie kolo kierownicy
    dobrze by bylo gdybys ja tam mial bo bez tego troche jaja przy rejestracji
  • Poziom 18  
    IZOL zrobiony! Stacyjka polska, minus na masie, lampka ładowania gaśnie - ładowanie jest. Klient zaaadowolony i w przyszłym tygodniu wybiera się na zlot motocykli do Polanowa w zach-pom.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  • Poziom 40  
    no to dosc powaznie sie ktos z instalacja pobawil ale bywa tak czasem
    nie ma to jak radowsna wiejska tworczosc ludowa