Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cieknie woda w bojlerze PERLA spod oslony instalacji

Ola-a 18 Cze 2016 08:38 2628 9
  • #1 18 Cze 2016 08:38
    Ola-a
    Poziom 3  

Witam , posiadam bojler ja na tych zdjeciach :
    Cieknie woda w bojlerze PERLA spod oslony instalacji

Nie za bardzo rozumiem jak mam spuscic wode, dodam ze jestem kobieta i nie moge liczyc z tym na zadnego faceta ;/ Prosze aby ktos mi to latwo i dokladnie wytlumaczyl krok po kroku. Chce spuscic wode poniewaz cieknie mi gdzies z tej szarej pokrywki jak bojler pobiera wode, zakrecilam glowny zawor w domu od wody i nie cieknie ale gdy go tylko odkrece to woda cieknie, co wazne nie moge zakrecic samego doplywy do bojlera poniewaz te "pokretla" co na tych zdjeciach mam za taka jakby scianka, prosze bardzo o pomoc !! Aha i widzialam na zdjeciach w internecie na to jak wyglada ten zawor takie jakby wahadelko na nim sluzace no jego poluznieniu jakby i ja nie mam takiego.
    PS. zdj nie jest moje , jest z internetu ale to dokladnie taki sam bojler

Dodano po 9 [minuty]:

Błagam niech mi ktoś pomoże

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Czy nikt nie wie jak mi pomoc ? naprawdę to jest sprawa bardzo pilna i jestem skazana sama na siebie

0 9
  • #2 18 Cze 2016 09:11
    kizynr
    Poziom 10  

1 zakręć zawór główny
    2 odkręć kran na ciepłej wodzie
    3 odkręć wąż dopływowy i tak opróżnisz bojler
    UWAGA! po odkręceniu węża dolotowego z niego oraz z bojlera w miejscu gdzie był przykręcony też pocieknie woda (dużo wody) trzeba coś podłożyć najlepiej wannę

pozdrawiam i mam nadzieje ze dasz rade

Dodano po 1 [minuty]:

aha i daj zaślepkę na waż zanim odkręcisz zawór główny

0
  • #3 18 Cze 2016 09:22
    Ola-a
    Poziom 3  

dziękuję bardzo za pomoc :) a czy ciepla woda na kranie ma byc odkrecona ciagle w sensie jak odkrece waz doplywowy to woda ciepla na kranie ma byc w tym czasie odkrecona ?

Dodam jeszcze ze na poczatku ciekla z niego dosc ciepla woda i czy wiesz moze czy przyczyna lezy w wezu doplywowym (cieknie tylko jak pobiera wode) czy moze gdzies indziej ?

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam za te pytania ale naprawde jestem zielona w takich sprawach

0
  • #4 18 Cze 2016 09:24
    kizynr
    Poziom 10  

kran ma być odkręcony do momentu całkowitego opróżnienia bojlera (i przedtem odłącz go od prądu) a co co przecieku musisz się przyjrzeć czy woda leci z miejsca gdzie jest przykręcony wąż jeśli tak spróbuj go delikatnie dokręcić może pomoże

0
  • #5 18 Cze 2016 09:26
    Ola-a
    Poziom 3  

Dziękuje bardzo :) nie nie leci tam gdzie waż , leci gdzieś z tej szarej pokrywy , czyli pewnie założenie nowej uszczelki rozwiąże sprawę ? dziękuję bardzo za pomoc jeszcze raz :)

0
  • #7 18 Cze 2016 09:33
    Ola-a
    Poziom 3  

kurcze naprawdę ? ciagle myslalam ze to pewnie jakas uszczelka i dam rade sama naprawic. czy takie pekniecie w bojlerze rowna sie wymianie bojlera ?

0
  • #9 18 Cze 2016 19:57
    jmietek
    Poziom 10  

Witam, taka moja sugestia weź odkręć r(szare coś )nim wodę spuścisz, i przyjrzyj się dokładnie z którego miejsca kapie,,

0
  • #10 19 Cze 2016 18:44
    WoŹnY
    Poziom 28  

Po pierwsze, to na dopływie powinien znajdować się zawór bezpieczeństwa. Jeśli jest, to odkręcenie węża nic nie da, bo taki zawór posiada w sobie zawór zwrotny. Więc aby zlać wodę trzeba odkręcić ów zawór od bojlera. Zanim jednak zaczniemy przy nim majstrować to polecam kilka godzin wcześniej wyłączyć go z prądu, aby zdążyła woda ostygnąć. Ewentualnie wyłączyć, wziąć prysznic i takim sposobem wykorzystać zgromadzoną wodę. Ja taki bojler opróżniam zwykle tak: podstawiam wiadro, odkręcam z dopływu zawór bezpieczeństwa. Odkręcam wężyk od ciepłej wody i woda zaczyna mocnym strumieniem napełniać wiadro. Gdy jest już prawie pełne i czas podmienić na puste, zatykam palcem wężyk od ciepłej wody i po kilku sekundach woda już prawie nie leci. Zamieniam wiadra i puszczam palec z wężyka ciepłej wody. Czynność powtarzam do opróżnienia bojlera.

Ile ten bojler ma lat? Czy była w nim kiedykolwiek wymieniana anoda? Obawiam się, że po prostu bojler zakończył swój żywot i trzeba szukać nowego. Bojlery zwykle dożywają 8lat, choć są przypadki, że po 4 jest do wyrzucenia.

Pozdrawiam

0