Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toaleta standard 3/6 nie potrafi spłukać 1 listka papieru po roku!

18 Cze 2016 08:26 12225 7
 • Poziom 6  
  Witam mam problem, mój roczny wc kompakt nie może spłukać 1 listka papieru toaletowego a co dopiero grubszej sprawy:). Ciśnienie wody jest takie jak zawsze po wciśnięciu przycisku tworzy się wir który zamiast usuwać nieczystości tańczy sobie w miejscu przez co papierek kręci się w kółko zamiast zostać wessanym jak to było do tej pory.Zdjąłem pokrywę i ręcznie podniosłem zawór spustowy myśląc że za mało wody wylatuje ale to daje taki sam efekt.Naprawdę nie wiem co się stało z tego samego powodu rok temu zmieniłem wc na obecny tylko że tamten wytrzymał 9 lat.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 38  
  Jeśli ilość wody jest taka sama to przyjrzyj się odpływowi z WC.
 • Poziom 21  
  Oraz odpowietrzeniu instalacji kanalizacyjnej.
 • Poziom 6  
  Wszystko sprawdzone i problem dalej występuje.Bez siły z przepychaczki nic nie idzie spłukać nawet chusteczki.Teraz mi się przypomniało że spłuczka zaczęła lekko przeciekać 4 m-ce temu i by temu zaradzić wykręciłem przycisk o 1/4 obrotu w pokrywie, i przestało ciec a spłukiwało dobrze.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Jeśli wody w misce przybywa i spływa ona leniwie to trzeba się zainteresować kanalizacją jak wyżej piszą.

  hiro12 napisał:
  spłuczka zaczęła lekko przeciekać 4 m-ce temu i by temu zaradzić wykręciłem przycisk o 1/4 obrotu w pokrywie, i przestało ciec a spłukiwało dobrze.


  Trzeba rozebrać automat spłukujący i dociec przyczyny.
 • Poziom 21  
  Spłucz porządną zawartość muszli wodą z wiadra, dosłownie, z pominięciem spłuczki. Jeżeli nadal będzie słabo połykać hausty - sprawdź dokładnie kanalizę. Najlepiej kamerą inspekcyjną (za około stówkę można kupić, sensowna, mała, wodoodporna, na przewodzie długości 5m, podłączana na USB na lapcioka).

  Jeżeli problem zniknie, nurkuj w spłuczkę. Wyciągnij zawór spustowy, sprawdź uszczelkę na samym dole, wyczyść uszczelkę i powierzchnie do której przylega, sprawdź czy w kanale którym woda spływa do muszli nie ma jakiejś przeszkody, może coś powoduje dziwne zawirowanie wody?
 • Poziom 6  
  Dziękuje panowie za rady wreszcie toaleta działa z siłą wodospadu.Problemem była zapchana rura pomiędzy spłuczką a muszlą papierkiem od kostki zapachowej. Niby takie małe badziewie wielkości połowy kciuka a powodowało wir i niemożliwość spłukania czegokolwiek.Teraz jak spłukuję nawet tą mniejszą ilością wody to idzie Niagara.