Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ETX-18SP do pokoju muzycznego

MrVoxx 18 Cze 2016 10:48 399 3
  • #1 18 Cze 2016 10:48
    MrVoxx
    Poziom 4  

Witam. Chciałbym urządzić sobie pokój z dość mocnym nagłośnieniem, urządzać przyjęcia lub po prostu posłuchać trochę klubowej muzyki i tu pojawia się problem. Nie wstawiałem tam jeszcze żadnego sprzętu gdyż pokój jest remontowany a chciał bym wyposażyć go owy subwoofer (EV ETX-18SP). Jak sprawdził by się w domu? Sporo czytałem na temat jego procesora, iż można ustawić go w tryb "music" i wtedy oferuje niskie zejście trochę kosztem niższego SPL. Nie wiem ile jest w tym prawdy a niskie zejście jest u mnie pożądane. Kupione już są kolumny cerwin vega xls 215 z którymi ma pracować. Jestem otwarty na propozycje innych modeli z niskim zejściem. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

0 3
  • #2 18 Cze 2016 19:15
    k52
    Poziom 32  

Raz piszesz w pokoju, a raz w domu, raz przyjęcia, a raz, aby posłuchać muzyki.
    Kolumny jednak kupione, sub planowany i dopiero widać, że zdecydowanie nagłaśnianie imprez w wielkim salonie, niż klasyczne słuchanie muzyki w pokoju .
    Słuchałem C Vegi z dwa razy, raz w pokoju cirka 25m i był za mały, zresztą prezentacja muzyki przez tę markę kolumn jest dla mnie nieco tandetna, taka właśnie koncertowa, imprezowa, ale nawet producent tego nie ukrywa.
    Te kolumny są spore, potrzebują więc nieco prądu, ale mają też dużą efektywność.
    Chcesz intergrę, czy dzielony końcówka mocy i jakiś przedwzmacniacz, jaki budżet?
    Problem tez taki, że nie każdy dobry i mocny wzmacniacz , lub chociaż mocny ma wyjście na subwoofer, czasami jest pre out. Takie modele jak Xindak A-600, Nad M3, Musical Fidelity M6-500i, Advance Acoustic X-i1000 są jak dla mnie sporo za dobre na te kolumny.
    Kiedyś słuchałem jakiegoś modelu CVegi, oraz wielkich Klipsch z NAD 375bee ( 2x200W przy 8ohm i 2x300W 4 ohm ), plusem jest niezłe wyposażenie tego modelu. Przy niższym budżecie ten NAD 375 jest świetny, dobrze gra i jest mocarny, można tez pomyśleć o trochę słabszym i tańszym (2x 170W przy 4 ohm) Denon pma 1510,1520.

0
  • #3 19 Cze 2016 11:18
    MrVoxx
    Poziom 4  

Rozumiem, że nie będą wymagały pomocy jeszcze dodatkowego subwoofera? Pokój ma 40m2. Raczej był bym skłonny kupić do nich jakąś końcówkę mocy. Może trochę źle mnie zrozumiałeś ale ten sprzęt nie musi oferować dużej szczegółowości dźwięku. Chodzi o to aby można było czasami włączyć coś przy grze w bilarda, spotkaniu ze znajomymi lub zatrząść nogawkami bawiących się gości. Jak mocną mógł bym kupić do nich tą końcówkę?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Cze 2016 18:00
    k52
    Poziom 32  

Według mnie ten Nad 375 będzie odpowiedni z kilku powodów, bardzo dużej mocy, sporej ilości wejść, wyjść, zabezpieczenia soft cliping i regulacji tonów ( bass, treble ).
    Jak pewnie wiesz sporo mocnych, droższych wzmacniaczy nie ma często już regulacji tonów, a ilość połączeń jest skromna.
    Kupując końcówkę przecież musisz kupić przedwzmacniacz z odpowiednim wyjściem, można się bawić, ale jest to jakieś utrudnienie.
    Jeśli chodzi o EV ETX-18SP to salon jest duży, ale do ogarnięcia przez te kolumny, zresztą szkoda kasy na taki sub w kontekście gry w bilard. Gdybyś miał mało basu z powodzeniem można kupić mniejszy czy tańszy subwoofer ( ten jest jak pralka). Przecież nie chodzi by były wyłącznie pomruki i wibracje jak przy erupcji wulkanu, ma być też muzyka.

0