Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam dostawcy internetu LTE w mojej miejscowości

Yakers 18 Cze 2016 13:02 2547 38
  • Pomocny post
    #2 18 Cze 2016 13:35
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Wybrałeś najgorszego operatora z najgorszym sprzętem. Złóż wypowiedzenie, oddaj im ten złom i podziękuj CP. Gdybyś miał normalny sprzęt do LTE czyli modem lub router z LTE na dodatek na własność zamiast śmiecia IDU-ODU to miałbyś teraz internet LTE bez limitu za 0-5 zł/m-c.Oczywiście na karcie RBM ii new za 9 zł z usługą Darmowy Internet LTE bez limitu, korzystając z sieci LTE1800Play z BTS-a Grybów-Kamienna Góra. Oczywiście możesz skorzystać i tak gdy sam kupisz sprzęt i antenę Dual LTE1800MHz. Jeśli masz telefon z LTE zrób test LTE z Play na starterze internetowym Play lub na tym RBM II new za 9 zł( z puszką). sprawdzisz jak działa LTE u ciebie na zewnątrz i pod BTS-em na Kamiennej Górze. Możesz też przetestować LTE w Orange i T-Mobile, zasięg z BTS-a LTE1800 NetWorks Kamienna Góra. Orange ma bardzo dobrą ofertę ze sprzętem. Na koniec Plus, zasięg z BTS-a LTE1800 Aero2 z Kamiennej Góry. Konieczna antena Dual LTE1800MHz i do tego router z LTE. Tam też BTS LTE800Sferii ale na tym paśmie prędkości słabe. Obowiązuje w Plusie rabat 50% za SmartDom, bierze się ofertę ze sprzętem na własność w sklepie internetowym. Router B315za 3 zł lub E5186 za 199 zł. Możesz poczekać na Happy Hours takie jak w maju i czerwcu gdy Plus sprzedawał przez internet abonament 100GB za 59.99( w SmartDom za 30 zł) i do tego E5186s-22 za 3 zł. To router z LTE-A 6 kat, agreguje dwa pasma i jest wart 600-700 zł. Na B315 i E5186 działa LTEWatchH oraz Toolbox pozwalające wybierać pasma. Na nowych ofertach Plusa w LTE można wykorzystać 200-300GB bez lejka, FUP nie działa restrykcyjnie.

0
  • #3 18 Cze 2016 14:47
    Yakers
    Poziom 17  

Dobrze kupie starter Play i przetestuje, ale mam inne pytania bo gdybym wybrał:
    -Internet z Plus w Smartdom wybrałbym za 50zł 100GB z routerem Huawei E5186 LTE to tą oferte i ten sprzęt?
    -Internet z Play bez limitu 70zł z Huawei E5186 to tą oferte i ten sprzęt?
    -Internet z Orange, pisze mi że max 20MB jest możliwe u mnie

Gdy kupie startery to będę testował, a teraz pytam się czy takie oferty i ten sprzęt

0
  • Pomocny post
    #4 18 Cze 2016 16:03
    matek451

Póki co masz jeszcze CP to korzystaj ale jeśli kończy ci się umowa to złóż wypowiedzenie. Plus co jakiś czas ogłasza promocje, w których za 100GB w SmartDom płacisz 30 zł a E5186 był za 3 zł( ostatnia promocja zakończyła się 6.06 i może w lipcu znowu się coś pojawi). Sam skorzystałem z tej majowej, oferta jest z E5186 , który wart jest 600-700 zł więc internet 100GB jest właściwie za kilka złotych/m-c. Normalnie za 30 zł SmartDom masz 50GB a E5186 jest za 199 zł a B315 za 3 zł. Oferty tylko przez sklep internetowy. Co do Play ze sprzętem to jeżeli masz uprawnienia do SmartDom to się jej nie bierze bo jest za droga, poza tym masz w Play tylko 100GB z pełną prędkością a potem sztywno lejek 1Mb/s. w Plusie na LTE bez lejka teraz nawet 200-300GB. Z Play korzysta się tylko na kartę i tylko z oferty RBM na kartę, starter za 9 zł doładowany za 50 zł przedłuża konto na 100dni a co 30 dni włącza się Darmową usługę LTE bez limitu( 100GB gwarantowane z pełną prędkością, potem możliwy lejek 2Mb/s) . Kasa z doładowania zostaje na koncie, a ewentualny koszt to 5 zł/m-c za pakiet 600MB aby LTE chodziło z maksymalną prędkością gdybyś zużył 2GB z doładowania. Tutaj sprzęt kupujesz sam, koszt 100 zł za modem LTE lub 150-350 za router z LTE. Na sprzęcie wymuszone tylko LTE aby nie łączył z 3G. Co do Orange to mówimy o ofercie Internet LTE dla domu za 59,90 gdzie jest 150GB w strefie domowej +60GB poza nią, noce poza limitem. Dwie karty SIM i zestaw tablet Lenovo TAB 2A8/A10 z routerem ZTE283+ lub B315 w dobrej cenie. Zestaw wart 900-1200 zł. http://www.orange.pl/kid,4002010828,id,4004724311,article.html a oferta 20Mb/s to pewnie dotyczy Neostrady.

0
  • #5 18 Cze 2016 16:59
    Yakers
    Poziom 17  

Dzięki za odpowiedz. Umowa kończy mi się pod koniec lipca tego roku więc muszę coś wybrać. Ciekawy jest internet z Plus, wziąłbym telewizor a jako drugi internet i tu albo 80GB albo 100GB i wtedy cena E5186 byłaby 100zł a przy mniej GB 199zł więc lepiej wziąć 80GB czy 100GB w Smartdom? U mnie łapie max ok. 25MB więc jakąś antenę czy coś żeby lepiej odbierał?

0
  • Pomocny post
    #6 18 Cze 2016 20:53
    matek451

Czyli nie masz żadnej usługi w CP lub Plusie poza tym internetem w CP i płacisz pełen abonament? Jeśli masz umowę do końca lipca to składasz teraz wypowiedzenie. Bierzesz teraz w CP TV Sat za minimum 49,99 zł. A w Plusie przez sklep internetowy ofertę na internet z E5186 na własność. Możliwe że na początku lipca będzie kolejny raz promocja 2x więcej czyli za 100GB płacisz 59,99 ( ze SmartDom rabat 50% czyli 30 zł) i za E5186 płacisz 3 zł i masz go na własność. Poprzedni obowiązywał do 6.06 http://www.telix.pl/artykul/happy-days-w-e-sk...jalnej-promocji-plusa-na-wakacje-3,74075.html i regulamin http://www.plus.pl/documents/16/73caef04-5c9e-43d3-ad1a-ee0124c11348 ,antena po testach , Dual LTE na 1800MHz z Cybertecha lub Sorensena.

0
  • #7 18 Cze 2016 20:59
    Yakers
    Poziom 17  

Właśnie teraz mam SmartDom telewizje i internet

0
  • #8 18 Cze 2016 22:07
    matek451

No to co masz za problem? Wypowiadasz internet i bierzesz on line z Plusa czekając na kolejną promocję jak na początku czerwca. A TV sat w CP masz do kiedy i jaki pakiet i za ile? Składałeś kiedyś wypowiedzenie, negocjowałeś warunki z DUK w CP? Sam mam TV sat w CPod wielu lat, ostatnio po wypowiedzeniu uzyskałem ofertę 12 m-cy z czego 5 m-cy opłata 0 zł. Teraz wypowiem po 9 -10m-cach czyli będę płacił im 4-5 m-cy i wynegocjuję 15 m-cy z czego 5 za darmo. ( nie można mieść dwa razy przedłużenia na 12 m-cy). Potem znowu wypowiedzenie po 10m-cach( 5 płatnych )i od nowa Macieju. W ten sposób mam około 50% "zniżki" na pakiet Premium z multiroomem od wielu lat. do tego za 30 zł 100GB w Plusie z E5186 za 3 zł. To taka dygresja poza tematem.

0
  • #9 19 Cze 2016 10:29
    Yakers
    Poziom 17  

W porządku jestem trochę nie ogarnięty w sprawie internetu itp. więc proszę o wyrozumiałość :)
    Obecnie posiadam telewizję za 49.90 więc idealnie pasuje do SmartDom. Czyli muszę iść do CP zrezygnować z internetu a telewizję zostawić i przez internet wybrać 100GB za 50zł z E5186 za 3zł (ale nie widzę opcji żeby on była na własność) a propo tej oferty co mówisz że może będzie w lipcu to czy będę mógł na nią przejść mając już zamówiony internet za 50zł ze SmartDom? Czy raczej wypowiedzieć obecny internet i czekać aż wypuszczą tą ofertę i wtedy zamówić?

0
  • #10 19 Cze 2016 10:50
    matek451

Ta oferta 100GB za 30 zł w SmartDom z E3186 za 3 zł to promocja Plusa, dwie poprzednie edycje były na przełomie kwiecień -maj i maj-czerwiec więc możliwe, że kolejna odsłona wkrótce. Plus walczy o klienta i happy hours co jakiś czas więc po co za to samo płacić 50 zł? Masz jeszcze czas, jak wypowiesz w CP teraz to umowa wygasa na koniec lipca. W Plusie przez sklep internetowy sprzęt jest od razu na własność, cena zależy do wybranego planu cenowego http://www.plus.pl/documents/16/6aec6881-7042-47b2-90b1-7f5da823ffd5 W tej promocji 100GB za 59,90 z maja, czerwca E5186 kosztował 3 zł i nie ma żadnych rat. Od 14.06 pojawił się w ofercie obok E5186 kolejny router z LTE-A czyli DWR-966, póki co niedostępny ale możliwe, że pojawi się wkrótce. oczywiście jak zamówisz 100GB za 50 zł w SmartDom to nie skorzystasz i nie przejdziesz na promocję to samo za 30 zł. po co płacić 24x20 zł=480 zł więcej. Póki co składasz wypowiedzenie na internet w CP i czekasz na promocję w Plusie.

0
  • #11 21 Cze 2016 12:19
    Yakers
    Poziom 17  

Teraz jest chyba Happy Days tylko że dla firm :/ i jest tylko router: HUAWEI B315
    Konsultant pisze mi że obecnie nie planują wprowadzić Happy days dla osób prywatnych :/

0
  • #12 21 Cze 2016 12:39
    matek451

Konsultant to na siłę chce sprzedać ofertę teraz , zresztą co on może wiedzieć o przyszłych promocjach, trudno żeby rozpowiadali to wcześniej( klienci by wstrzymali się z zakupem). Teraz jest promocja dla Firm, taka jak dla indywidualnych . Obowiązuje SmartFirma no i można wybrać E5186 za 3 zł. Tylko wchodzisz na stronę sklepu , wybierasz Internet LTE ze sprzętem, oferta 100 GB zamiast 50GB i wybierasz sprzęt, w wyborze jest E5186 za 3 zł. Jeśli klikniesz info o promocji to nie jest pokazany. To taka zagrywka na Januszy, chcą im wcisnąć B315, gorszy i awaryjny router. Myślę że Happy Hours dla indywidualnych będzie wkrótce. Plus i CP robią je co jakiś czas.

0
  • #13 24 Lip 2016 19:39
    Yakers
    Poziom 17  

Było Happy Days ale na 50GB, ciekawe czy dadzą normalnie i będzie obniżka

0
  • #14 28 Lip 2016 05:07
    Yakers
    Poziom 17  

Jest Happy Days ale w cyfrowym Polsacie 100gb za 45zl i router, warto czy lepiej czekać na Happy Days od Plus?

0
  • #15 28 Lip 2016 07:43
    matek451

Nie warto, happy days to 50GB za 25 zł w SmartDom ale 6 m-cy za darmo( standardowo 3 m-ce). Do tego 10 zł/m-c dzierżawy za B315. sprzęt jest do zwrotu.

0
  • #16 30 Lip 2016 23:10
    yarkk
    Poziom 10  

Witam,
    nie chcę zaśmiecać forum, więc dopiszę do podobnego tematu.
    Mieszkam w Nowym Sączu, okolice ul. Grunwaldzkiej.
    Dziś chodził przedstawiciel cyfrowego polsatu i namawiał na zamowienie sprzetu do internetu (ODU-IDU). Twierdził, że nie ma czegoś takiego jak pakiet danych, który można wykorzystać i że w związku z tym, że grupowo coś będzie podpięte to proponują lepsze warunki niż w punkcie polsatu.
    Za pakiet (no i tu pierwsza zagwozdka, bo jak może być pakiet jak rzekomo nie ma pakietu) 90GB , LTE bez limitu danych w cenie abonamentu - mieięczny koszt to 59zł.
    Do tego opłata aktywacyjna 49zł, a sprzęt wraz z podpięciem (włączając w to instalację wraz z przymocowaniem anteny zewnętrznej) to w sumie 2 zł.
    Sprzet jest zostawiony na testy, które mogą trwać14 dni i później można podpisać umowę lub zwrócić bez żadnych opłat - jeżeli oferta nie spełni oczekiwań.

Zacząłem przeglądać internet pod tym kątem i dość dużo jest negatywnych opinii na cyfrowy polsat.

Proszę o podpowiedź -
    czy warto wybrać cyfrowy polsat czy lepiej szukać czegoś innego.

0
  • #17 30 Lip 2016 23:44
    matek451

Czytałeś chociaż regulamin promocji pod którym się podpisałeś? Gdybyś czytał to nie zadałbyś tych pytań. Po pierwsze pakiet 90GB kosztuje 89.99zł. Po drugie to internet z limitem 90GB na 3g, w LTE teoretycznie bez limitu danych ale z limitem prędkości. w regulaminie zapis o FUP i lejku 32kb/s wg uznania operatora. w praktyce 200-300GB bez lejka ale bez gwarancji. Na koniec złom zwany IDU-ODU , płacisz dzierżąwę 5 zł/m-c, sprzęt do zwrotu. Naganiacz naopowiadał ci bzdur i tyle. Pozwolenia na BTS-y LTE1800Aero2 w N. Sączu 2-3 km od ciebie. Zrób testy to się przekonasz co wziąłeś.

0
  • #18 31 Lip 2016 09:13
    yarkk
    Poziom 10  

Pod żadnym regulaminem się nie podpisałem. Mam tylko zamówienie podłączenia, które ma być w tym tygodniu.
    Z tego co mi wiadomo, umowę podpisuje się z instalatorem po instalacji, a zgodnie z istniejącym prawem jeżeli umowa jest podpisana poza lokalem przedsiębiorstwa mogę odstąpić od niej w ciągu 14 dni.

Naganiacz - jeżeli rzeczywiście nie będzie tej kwoty, której wpisał w formularz - to mocno mijał się z prawdą.

Regulaminów na stronie cp jest trochu, ale "REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH INTERNETU PRZEZ CYFROWY POLSAT S.A." ma takie oto formułki, które potwierdzają to co piszesz, choć wartości są inne :

Jeżeli będzie 200GB pakiet na miesiąc to z nawiązką mi to wystarczy - teraz mam 20GB w play i czasem wystarczy a czasem braknie..

Cytat:

Pozwolenia na BTS-y LTE1800Aero2 w N. Sączu 2-3 km od ciebie. Zrób testy to się przekonasz co wziąłeś.

Jeszcze nic nie wziąłem.
    A co radzisz wziąć ?

EDIT...
    jest jeszcze regulamin promocji:
    „Internet Power LTE 2.0 – Scena kulturalna” z dnia 11 lipca 2016 r. obowiązuje od 11.07.2016 r. do 31.08.2016 r. lub do odwołania
    i tu rzeczywiście są zapisy o 32kb/s i FUP.
    Wygląda, że to o tym produkcie mówił domokrążca.
    Z tym, że tu kwoty są takie jak mówił:

0
  • #19 31 Lip 2016 10:47
    matek451

To oferta z limitem 100GB zamiast 40GB ( http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/re...omocji-internet-power-lte-w-sprzedazy-d2d.pdf ) czyli cenowo wszystko OK z tym ze do 49,99 trzeba doliczyć jeszcze dzierżawę za IDU-ODU. Dla wersji IDU-ODU starszej, która jest totalnym szajsem( tylko LTE1800 do 30Mb/s) to 10 zł/m-c. Dla wersji drugiej czyli IDU-ODU 2 to 15 zł. Ta druga obsługuje LTE1800, LE2600 i LTE800. Czyli w sumie 59,99 lub 64,99 zł/m-c. A jak te wynalazki działają poczytaj w necie i sprawdź u siebie. A co do Play to można mieć w nim internet LTE bez limitu( minimum 100GB z pełną prędkością) i to za darmo lub 5 zł/m-c. Potrzebny własny modem/router z LTE i odpowiednia karta. Na dodatek z zasięgiem nie powinno być problemu, BTS-y LTE1800 przy Brzeziny14 czy Grunwaldzkiej32. Kilka innych w pobliżu, zasięg i ilość BTS-ów dużo większa niż w Plusie. Masz modem/ router z LTE skoro korzystasz z Play ? Jakie prędkości, do kiedy umowa? a CP w tej promocji, którą ci zaproponowano nie oferuje najnowszych routerów E5186, DWR-966 czy E5786 z agregacją pasm. Po prosu pozbywa się szmelcu wypożyczając go i bierze jeszcze dzierżawę. Sprzęt do zwrotu po 2 latach. Cena usługi po okresie promocyjnym 2 lata też rośnie, trzeba pilnować wypowiedzenia.

0
  • #20 31 Lip 2016 11:10
    yarkk
    Poziom 10  

Tylko dlatego myślałem o wyborze internetu z cp, bo kiedyś tam była reklama, że może lecieć to po tym samym kablu co TV-SAT. Zaraz przeglądne regulamin, który podesłałeś, ale nie podoba mi się już to, że chłopak z cp nic nie wspomniał o dzierżawie za sprzet. A swoją drogą czytając regulamin "sceny kulturalnej" to w zasadzie w każdej chwili mogą obciąć transfer do 32kb/s - tak jest teraz wszędzie ? Bo nie śledziłem tego nigdy, a wygląda to na niezłą rzeźnię.

Co do obecnego Playa-a. To firmówka, więc temat umowy mnie nie dotyczy - ot taki otrzymałem do pracy.
    Wygląda to tak:
    A co do prędkości, to teraz wychodzi tak:
    http://www.speedtest.net/my-result/5516911589
    Choć z reguły pobieranie jest około 2-3Mb/s. Mam limit 10GB i raz mi go braknie a raz nie.
    Gdyby prędkość była około 8-10Mb/s i bez limitu , a a sygnał z anteny zewnętrznej dałoby się przesłać tym samym przewodem co od anteny sat, byłoby to dla mnie idealne rozwiązanie.

0
  • #21 31 Lip 2016 11:36
    matek451

z reguły domokrążcy nie mówią nic na temat FUP ani kosztów za sprzęt. Masz regulamin tej twojej oferty 100GB za 49,99 i tam jest wszystko napisane. Te 100GB z pełna prędkością masz raczej gwarantowane , potem wszystko zależy od operatora i FUP. Trudno powiedzieć też jak mocno obciążona jest sieć LTE1800Aero2 w N. Sączu i czy wszystkie pozwolenia na LTE1800Aero2 działają. Poza tym Grunwaldzka to długa ulica i nie wiadomo do którego BTS-a się to ODU zaloguje. A z tym bywa różnie, wynalazek ma słabiutką antenę dookólną i nie pozwala wymusić połączenia z konkretnym BTS-em, najmniej obciążonym. A BTS-y LTE1800Aero2 bywaja przeciążone. Ale to pokaże dopiero test u ciebie. Co do dzierżawy to w pkt.2.12 są kwoty za udostępnienie sprzętu. A co do Play to masz kiepściutki routerek MiFi bez LTE i DC, wyniki słabiutkie. Na LTe i sprzęcie z jego obsługą trzeba sprawdzić, mozesz to zrobić na telefonie z LTe i tej karcie , którą masz. Robisz speedtest oraz za pomocą aplikacji network cell Info sprawdzasz parametry sygnału. Tak jak pisałem minimum 100GB z pełna prędkością LTE, potem lejek 2Mb/s można mieć w Play za darmo9 5 zł/m-c) i bez żadnej umowy. Kupujesz tylko swój sprzęt z LTE, koszt 100-400 zł za modem/router LTE. do tego karta głosowa RBM na kartę II, starter za 9 zł z puszką i włączona usługa darmowy Internet LTE. Nie ma lepszej opcji na mobilny internet bez limitu. a sa jeszcze sposoby aby mieć RWK na takiej karcie i nie trzeba jej doładowywać co 100dni za 50 zł. ale podstawa jak zawsze jest test u siebie, w tym wypadku LTE z Play.

0
  • #22 31 Lip 2016 12:26
    yarkk
    Poziom 10  

Dokładnie jest to skrzyżowanie Grunwaldzka/Bielowicka.
    Mam telefon w Play i tam też jakiś pakiet netu jest do wykorzystania, wyniki za pomocą speedtest ookla
    Pobieranie / Wysyłanie / PING
    5,46 / 2,05 / 43 - test wewnątrz domu na telefonie
    7,41/10,91/37 - test na zewnątrz domu.
    Dodatkowo za pomocą network cell Info lite odpowiednio printscreeny z wewnątrz i zewnątrz:

O ile przesył na zewnątrz jest ok, o tyle nie wiem co oznaczają wyniki z network cell.

Jaki modem/router polecasz i gdzie to wszystko kupić ?

0
  • #23 26 Sie 2016 10:00
    Yakers
    Poziom 17  

Witam po przerwie, jako iż internet z Plus nie mogę teraz wziąć to rozważyłem kilka innych opcji, prosiłbym @matek451 o pomoc:
    -Internet: http://www.marnat.com.pl/html/cennik.html prędkość do30MB za 80zł
    -Internet od Telbeskid do 15MB za 80zł
    -Plus
    -Orange i tutaj jaki sprzęt? tutaj dodatkowo mogę mieć 2 karty co było by na +
    Mógłbyś mi pomóc? bo nie wiem dokładnie czy wziąć internet od lokalnego dostawcy czy Plus albo Orange

0
  • #24 26 Sie 2016 11:16
    matek451

Na temat radiówek zasięgnij opinii na miejscu. Oferty drogie. A czemu wykluczyłeś Play, który na tym terenie ma najlepszy zasięg i LTE-A? Oferta na kartę w RBM z DIL praktycznie za kilka zł/m-c. W Plusie tylko ze SmartDom 50GB za 30 zł i DWR-966 za 199 zł( wart 600-800 zł). Oferta Orange ze sprzętem tylko Internet LTE dla domu za 59,90 . Czyli 150GB w strefie domowej+60GB poza, dwie SIM, noce poza limitem a ze sprzętu MF283+ z tabletem TAB2A8 za 99 zł. Zestaw wart 800 zł. No i trzeba się u wszystkich liczyć z zakupem anteny Dual LTE1800MHz. Ale podstawa to testy LTE na telefonie z aplikacją do monitorowania sygnału i sprawdzenie prędkości.

0
  • #25 26 Sie 2016 11:26
    Yakers
    Poziom 17  

A mógłbyś mi powiedzieć jak to jest z tym RBM?

0
  • #26 26 Sie 2016 12:11
    matek451

Na kartach głosowych RBM , starter za 9 zł z puszką i taryfą RBM na kartę 5 działa usługa Darmowy Internet LTE bez limitu. 100GB masz z pełną prędkością LTE Play dostępną u ciebie. Potem lejek 2Mb/s ale niekoniecznie. Starter doładowujesz co 100dni za 50 zł ale kasa zostaje na koncie. Co 30 dni włączasz usługę DIL za darmo. Musisz mieć minimum 30 zł na koncie i aktywny jakiś pakiet internetowy. Są też sposoby aby mieć RWK na takiej karcie,wtedy bez doładowań za 50 zł co 100dni i skarbonki na koncie. Potrzebny własny sprzęt z LTE i zasięg Play LTE. są jeszcze inne sposoby na tani internet w Play. Np. pakiet 100GB za rejestrację karty SIM Play Internet na Kartę, ważny 30dni. Można powtarzać rejestrację nowej karty co m-c do końca stycznia 2016. Starter PInK za 9 zł lub zasięgowy za 0 zł.

0
  • #27 01 Wrz 2016 10:21
    Yakers
    Poziom 17  

Witam ponownie, jakoż iż moja rodzina chcę wziąć abonament w Play(cała rodzina 5 osób, cena 95zł) to pani w Play powiedziała że za cenę 25zł/mies dodadzą kartę Play tylko do internetu bez limitu danych, i teraz mam pytanie czy warto wziąć tę szósta kartę do internetu(tak do korzystania z neta w domu w routerze) niby bez limitu danych w cenie 25zł? Warto? Czy będzie może jakiś haczyk?
    Dodam że u mnie Play w Telefonie (Samsung grand prime) LTE łapie od 29 do 50 mb w domu zasięg gorszy oi jakieś 5mb ale stabilnie łapie 35mb

0
  • #28 01 Wrz 2016 13:01
    matek451

Po pierwsze to abonament 95 zł dotyczy 3 osób , dwie dodatkowe karty to koszt 40 zł, czyli w sumie 135 zł. co daje średnio 27 zł za nielimitowane rozmowy i SMS/MMS-y i 30GB. Do tego jest karta internetowa w ramach formuła Rodzina M a na niej 3 m-ce z limitem 100GB z pełna prędkością a od 4 m-ca na niej internet elastyczny 10GB za 10 zł, maksimum możesz kupić 30GB za 30 zł. Działa tylko w ramach sieci własnej 3G/LTE Play. Nie rozumiem skąd to 25 zł za internet bez limitu, od którego m-ca i z jakim faktycznie limitem? Abonenci usług głosowych mogą sobie dobrać taką usługę internetową http://www.play.pl/resources/pdf/2016/Regulam...-SIM-bez-limitu-GB-dla-Abonentow_26042016.pdf ale opłata 25 zł tylko przez 2-3m-ce a potem 49,99. Oferta bez sprzętu. W ramach tej karty można korzystać tylko z internetu na sieci własnej 3G i LTE Play, limit 100GB potem 1Mb/s. Czyli konsultant kłamie albo jest jakaś inna oferta, jesli tak to niech przedstawi regulamin. oczywiście w Play nie warto brać żadnej umowy na 5 kart w Formule Rodzina M. Koszt to 135zł/m-c za 30GB i bez limitu. Do tego tylko 3m-ce prezentu na karcie dodatkowej do internetu w ramach Formuły Rodzina bez limitu za 0 zł. potem opłaty i Internet elastyczny 10 zł za 10GB. No i umowa na 2 lata. Tymczasem oferta Formuła Unlimited na kartę za 25 zł oferuje no limit rozmowy, SMS-y bez limitu i 6GB. Do tego za rejestrację karty 10GB, RWK i bonus 100 zł. 5 takich kart dla rodziny to 125 zł /m-c. Bez żadnych zobowiązań. Jak internetu za mało to korzystasz ze sposobów, o których pisałem wcześniej . Sprzęt kupujesz sam. w Play nikt zorientowany nie bierze teraz ofert abonamentowych, zarówno głosowych jak i internetowych bez sprzętu. oferty na kartę są po prostu tańsze i bez umowy. podstawowa zasada to nie słucha się tego co plotą konsultanci tylko samemu czyta regulaminy. Jeśli dodatkowa karta do internetu poza Formuą rodzina ma kosztować 25 zł przez 24 m-ce to niech ci pokaże Regulamin. ogólnie im mniej wizyt w salonach tym klient wychodzi lepiej.

0
  • #29 01 Wrz 2016 13:09
    Yakers
    Poziom 17  

Karta dużej rodziny daje dwie karty sim gratis więc 5kart za 95zł, dodałem zdjęcie tak jak to konsultant rozpisal:
    I tam jest napisane 10gb za 10zl lub 25zl bez limitu

0
  • #30 01 Wrz 2016 13:34
    matek451

Co do kart 1-5 w FR M dla dużej rodziny zgoda9 nie wiedziałem, że masz do niej prawo), 5 kart 95 zł i to jest zgodne z Regulaminem http://www.play.pl/resources/pdf/2016/Regulam...-FORMULA-RODZINA-M-na-24mies-KDR_01082016.pdf natomiast to co napisał o 6 karcie do internetu to już nieprawda. W tym regulaminie w pkt. VII.1 i VII. 2 nie ma takiej opcji jak internet bez limitu za 25 zł tylko jest opcja internet elastyczny 10 zł za 10GB, maksimum 30GB za 30 zł jak nie korzystasz nie płacisz nic. Jak jest inaczej niech konsultant pokaże Regulamin. Reasumując, jak 5 kart za 95 z z nielimitowanymi rozmowami , SMS/MMS-ami i 30GB na tych kartach na sieci własnej i roamingu krajowym to warto brać. Do tego dostaniesz na 3m-ce 6 kartę internetową z no limit , działającą na sieci Play. Potem możesz jej nie używać chyba, ze rzeczywiście jest ta opcja za 25 z za bez limitu na niej. A jak nawet jej nie było to możesz wtedy skorzystać z tych wariantów na kartę , o których pisałem. No i potrzebujesz mieć sprzęt do obsługi kart internetowych. Możesz kupić samemu lub wziąć w Play, czy rozważałeś już coś?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo