Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn estradowych.

Eltronfun 18 Cze 2016 14:08 1044 10
  • #1 18 Cze 2016 14:08
    Eltronfun
    Poziom 3  

Witam. Planuje zbudować kolumny estradowe. Posiadam do tej operacji płyty meblowe. Pytanie dotyczy okleiny płyt. Czy należy ją zerwać, czy spokojnie można zostawic? Chodzi mi o to czy koc obiciowy będzie się trzymał na okleinie? Z góry dzięki.

0 10
  • #2 18 Cze 2016 14:54
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Eltronfun napisał:
    Posiadam do tej operacji płyty meblowe.
    Na kolumny, które będziesz często nosić, wozić, przestawiać nie jest to dobry materiał.
    Eltronfun napisał:
    Pytanie dotyczy okleiny płyt. Czy należy ją zerwać, czy spokojnie można zostawic?
    Okleina może być różna. Widziałem już folię, okleinę papierową lakierowaną i coś w rodzaju forniru. Klej do drewna nie połączy dobrze drewna z folią a papier się rozwarstwi. Koc to akurat najmniejszy problem, bo na nim nie występują jakieś straszne naprężenia.
    A - i nie pisz, ze dasz więcej śrubek (wkrętów), bo to w wypadku płyty paździerzowej tylko osłabi połączenie. Śruby (a nawet gwoździe ) są tylko po to, żeby przytrzymać i docisnąć dwie płyty do siebie do czasu aż klej zwiąże. Potem całe połączenie zależy już tylko od kleju. A wierz mi, że dobrze sklejone (tylko dociśnięte - bez śrub) połączenie jest nawet mocniejsze od samego materiału jaki klei.
    Jeśli zależy Ci na trwałości i mobilności - stosuj sklejkę - najlepiej liściastą. Wiem, ze droga, ale kilkukrotnie lżejsza, łatwiejsza w obróbce i o wiele trwalsza.

0
  • #3 18 Cze 2016 14:59
    marian133
    Poziom 37  

398216 Usunięty napisał:
    Jeśli zależy Ci na trwałości i mobilności - stosuj sklejkę - najlepiej liściastą. Wiem, ze droga, ale kilkukrotnie lżejsza, łatwiejsza w obróbce i o wiele trwalsza.

Sklejka najlepsza na kolumny estradowe, ale z opisu już można wnioskować że ma być jak najtaniej (użycie płyt z mebli), i raczej po imprezach nie będzie z tym jeździł.
    Ja bym się tu skupił na poprawnym zaprojektowaniu i wykonaniu obudowy, niż na materiale, który w tym przypadku może być.

0
  • #4 18 Cze 2016 15:15
    Eltronfun
    Poziom 3  

Dzieki za info.

0
  • #5 18 Cze 2016 15:20
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Eltronfun napisał:
    Ale czy kocyk bedzie sie trzymal na tej okleinie czy nalezy usunac?
    Po co ja się męczę, wypisuję jak i dlaczego, skoro nie czytasz?

0
  • #6 18 Cze 2016 16:07
    DjMapet
    Poziom 42  

Jak użyjesz profesjonalnego kleju do wykładzin tekstylnych, to wystarczy zmatować powierzchnię gruboziarnistym papierem ściernym. Te kleje łapią praktycznie do wszystkiego.

Pozdrawiam.

0
  • #8 18 Cze 2016 19:29
    DjMapet
    Poziom 42  

Oczywiście miałem na myśli kleje bezrozpuszczalnikowe typu Uzin, Thomsit, czy choćby Osakryl, itp.

Pozdrawiam.

0
  • #9 18 Cze 2016 23:32
    Eltronfun
    Poziom 3  

Kocyk jest samoprzylepny.

0
  • #10 19 Cze 2016 20:38
    DjMapet
    Poziom 42  

Samoprzylepny, w miarę dobrze złapie do płyty meblowej. Będzie odchodzić w miejscach obróbki/ cięcia formatek, czyli tam gdzie będzie goły wiór. Dlatego należało by te miejsca zagruntować. Można to zrobić rozcieńczonym Wikolem.
    Przed przyklejaniem samoprzylepnego kocyka, należy dokładnie odpylić i odtłuścić oklejaną powierzchnię.

Pozdrawiam.

0
  • #11 26 Cze 2016 12:52
    Eltronfun
    Poziom 3  

Dzieki wszystkim za cenne porady.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo