Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie wykrywa mikrofonu zewnętrznego

Argon66 18 Cze 2016 14:34 1488 6
  • #1 18 Cze 2016 14:34
    Argon66
    Poziom 3  

Witam wszystkich!
    Kupiłem ostatnio laptopa posiadającym tylko jedno gniazdo na słuchawki/mikrofon. I w tym właśnie momencie pojawił się problem bo chcę podpiąć osobno głośniki i mikrofon. Kupiłem oczywiście odpowiednią przejściówkę. Jednak po podłączeniu mikrofonu przez daną wtyczkę laptop nadal go nie wykrywa i korzysta z mikrofonu wewnętrznego.

Sprzęt:

-przejściówka typu
    https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/31WQufvb-jL._SY300_.jpg
    -laptop Asus X751L
    http://www.komputronik.pl/productVariantGroup...ektronika/Laptopy_Tablety/ASUS_X750_X751.html
    -mikrofon TRUST STARZZ
    http://www.ceneo.pl/13411846#tab=spec

Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc :)

0 6
  • #2 18 Cze 2016 16:14
    simhak
    Moderator - SAT

Mikrofon sprawny?
    Ta "przejściówka", ta z linka to w jakim celu?
    Ona ma gniazdo i dwa wtyki.

0
  • #3 18 Cze 2016 18:27
    Argon66
    Poziom 3  

Mikrofon jest nowy. No i na laptopie znajomego jest podobny problem. Próbowałem podpiąć mikrofon bezpośrednio do laptopa, ale tak samo bez żadnego efektu. Laptop w żadnym z tych sposobów nie wykrywa zewnętrznego mikrofonu.

0
  • #4 18 Cze 2016 19:01
    simhak
    Moderator - SAT

To że nowy nie oznacza, że sprawny.
    Jak sprawdzasz działanie mikrofonu?
    System nie musi meldować o podłączeniu.

0
  • #5 18 Cze 2016 22:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Argon66 napisał:
    Kupiłem ostatnio laptopa posiadającym tylko jedno gniazdo na słuchawki/mikrofon. I w tym właśnie momencie pojawił się problem bo chcę podpiąć osobno głośniki i mikrofon.

No to chyba jest logiczne - że można korzystać w jednej chwili tylko z jednej możliwości - albo słuchawki albo mikrofon.
    Argon66 napisał:
    Laptop w żadnym z tych sposobów nie wykrywa zewnętrznego mikrofonu.

A ma wykrywać?
    Skonfiguruj połączenie i powinno być ok.

0
  • #6 19 Cze 2016 04:06
    Polon_us
    Poziom 40  

Argon66 napisał:
    Kupiłem oczywiście odpowiednią przejściówkę.

Tu kolega myli się. Przejściówka pokazana na zdjęciu wygląda na jakiś dwójnik stereo.
    Przejściówki związane z słuchawkami/mikrofonem zawsze mają końcówki oznaczone kolorem zielonym (słuchawki/głośniki) i czerwonym (mikrofon).

Jak kolega zaopatrzy sie w prawidłową przejściówkę, taką jak na poniższym zdjęciu, to wtedy możemy dalej rozmawiać.

Laptop nie wykrywa mikrofonu zewnętrznego

Jest jedno "ale" związane z tymi przejściówkami, proszę przeczytać ten wpis -> Link
    Kwestia poruszona w tym wpisie dotyczy również problemu kolegi - mam tu na myśli standard połączeń.

0
  • #7 19 Cze 2016 05:47
    Argon66
    Poziom 3  

Problem został zażegnany. Przy podpinaniu mikrofonu musiałem zaznaczyć rodzaj urządzenia jako "słuchawki" aniżeli "mikrofon".

Dziękuję z wszelkie uwagi :)

Temat do zamknięcia

0