Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda

pierotez 18 Cze 2016 17:32 8298 27
  • #1 18 Cze 2016 17:32
    pierotez
    Poziom 12  

Klimatyzator w nowym mieszkaniu. 2-3 lata nie używany. Odpalony działa sprawnie, szybko schładza powietrze, powietrze bez zapachów.
    Wczoraj działał 4-5h na automacie 22st. Po ok. 1-2h zauważyłem że kapie woda na podłogę. Z 10 cm od prawej pod kurtyną pojawiła się duża kropla która co jaki czas lądowała na podłodze.
    Mam jeden wąż odprowadzony pod parapetem do rynny (sąsiedzi) a drugi krótki wystaje za drzwiami balkonowymi ale z niego nic nie kapie.
    Dzisiaj chodzi pół h na 18st z kurtyną i nic się nie skrapla.
    Czy mam się martwić czy raczej jest OK?

0 27
  • Pomocny post
    #2 18 Cze 2016 17:55
    piotrek22101
    Poziom 39  

Woda pojawia się przy różnicach temperatur. W samochodach też spływa,pod samochód.

0
  • #3 18 Cze 2016 23:20
    pierotez
    Poziom 12  

Aaa, zdziwiło mnie to że zamiast rurką to z urządzenia wiszącego na ścianie :)
    Dzisiaj z kolega który ma od lat mówił że gdzieś po ścianie ciekło :)), wyczyściliśmy filtry, przedmuchany agregat za oknem. Pochodziło i nic nie pociekło.
    Mam wrażenie że wcześniej blokowałem kurtynę i dlatego!?

1
  • Pomocny post
    #4 18 Cze 2016 23:23
    piotrek22101
    Poziom 39  

Mogło tak być, woda leciała tam gdzie jej wygodniej.

0
  • Pomocny post
    #6 21 Cze 2016 01:34
    mirek301
    Poziom 19  

Sprawdz drożność przewodu odprowadzającego skropliny z jednostki wewnętrznej. Przy wysokich temperaturach jednostka wewnętrzna może oddawać nawet około litra wody na godzinę, jak będzie problem z jej odprowadzeniem woda przeleje się przez tacę skroplin. (taca skroplin w LG nie jest wysoka ok. 1 cm)

0
  • Pomocny post
    #8 27 Cze 2016 02:26
    mirek301
    Poziom 19  

Odkręcasz te śrubki około 8cm od boków jednostki wew. na dole są zatrzaski odciągasz do dołu, mowa o dole obudowy.
    Sprawdz skuteczność odprowadzenia skropliny dla mnie wygląda to na przelanie sie tacy bo odpływ jest zapchany.

2
  • Pomocny post
    #9 27 Cze 2016 04:29
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

mirek301 napisał:
    Przy wysokich temperaturach
    i wilgotnosci powietrza
    mirek301 napisał:
    odpływ jest zapchany.
    Nie wiem jak w Polsce, ale ja mam ustawiczny problem z jakimiś amebami zatykającymi odpływy kondensatu w klimatyzacji domowej. Pomaga po czyszczeniu, zlanie zbiorniczka - tacki wodą utlenioną.

0
  • #10 28 Cze 2016 09:24
    pierotez
    Poziom 12  

A wiec tak. Odkręcając te śrubki mogę zdjąć obudowę ktora okala klimatyzator od góry do dołu z dziurą na filtry i kurtynę.
    Dzisiaj się wezmę, mam nadzieję że dostanę się do tej rynienki w końcu.
    Mam pytanko, a czy mogę odpalić klime ze zdjętą tą obudową? Przyjrzałbym się drodze skroplin.

1
  • #12 29 Cze 2016 19:24
    pierotez
    Poziom 12  

Na dole 3 śrubki a zatrzaski 3 na górze. Okazało się że rynienka b. wąska. 1 wąż odprowadzający był podłączony z prawej strony. Z lewej dziurka była zatkana zatyczką.
    Były porady w miejscowym sklepie aby potraktować to sodą kaustyczną i dobrą sprężarką ale nie skorzystałem. Wąż okazał się przytkany ale puścił pod siłą płuc :) W drugie ujście wsadziłem wężyk 16mm i narazie wisi pod miską.
    Dzisiejszy test klima przechodzi OK, nic nie kapie. Zobaczymy później przy wyższych tempach.

0
  • #13 29 Cze 2016 23:26
    mirek301
    Poziom 19  

Mógł i napewno się odłączył przy zdejmowaniu obudowy. inaczej miał byś zalaną ścianę. A co do zatykania się skroplin to radze raz na jakiś czas przelać tace skroplin wodą utlenioną sposób przetestowany i przytoczony wcześniej. Może też być perhydrol

0
  • #14 01 Lip 2016 23:07
    pierotez
    Poziom 12  

A więc tak. Zlane wodą utlenioną (100ml) ale zauważyłem że przepływ wody utrudniony mimo że było już dobrze - skropliny jeszcze się nie wylewają ale dmuchnięcie i jakiś tam opór jest.
    Oględziny wzrokowe nie wykazały jakiś glonów czy kol. zielonego.
    Chyba czeka mnie demontaż rurek biegnących na zewnątrz do rynny (~3m. rurek 16/22mm i kolanek) i przepchanie sprężyną o mniejszym przekroju.
    Nie chcę aby nagle pociekło po ścianie jak mnie nie będzie, hmm :roll:

0
  • #15 13 Lip 2016 23:56
    mirek301
    Poziom 19  

Musisz sprawdzić drożność ale zwróć też uwagę by skroplina miała cały czas spadek woda pod górę nie popłynie. Popatrz dokładnie może gdzieś robi się syfon.

1
  • #16 16 Lip 2016 16:58
    pierotez
    Poziom 12  

A więc tak :)
    Są 2 ujścia z rynny. Jedno już było i odkane działało przez tydzień aż tu nagle znowu szła woda na dywan i to ciurkiem. Przepchałem pompką elektryczną do materacy i teraz jest OK.
    Z drugiej strony wyjąłem korek (było zatkane) i włożyłem wąż 16/22mm który zwisa do miski i przy tej wyprostowanej rurze to już nie ma żadnego problemu!
    Po sezonie zdemontuję te problematyczne ujście i przeczyszcze kolanka.
    Jaki najcieńszy wąż mogę dać? Teraz są dwie 16-ki, czy 6mm da radę sprawnie odprowadzić?

1
  • #17 18 Lip 2018 20:36
    pierotez
    Poziom 12  

Odświeżę temat LG G12AH, mam problem zapachowy w tym sezonie. może nie śmierdzi żabianką ale po niecałe pół godziny pracy czuć ostrą prawie bezwonną postać w nosie i zmusza to do wyłączenia klimy.
    Do odkażenia urządzenia wewnętrznego a w nim całej drogi skroplin wystarczy taka pianka Atas Clim?
    Czy może coś że tak powiem mocniejszego na chlorze?

0
  • Pomocny post
    #18 25 Lip 2018 13:17
    mirek301
    Poziom 19  

Powinna. Jednak ja używam RTU lub gdy bardziej zaniedbana jednostka wew..plynu do odkarzania sal szpitalnych działa sprawdzone. Nie jest agresywny dla metali ani tworzywa. Skutecznie niszczy grzyby i bakterie. Ja przed odgrzybianiem radzil bym dobrze wypłukac. Wymienik i tace skroplin skoro taki masz efekt. Robiac przegląd srednii do plukania zuzywam ok 5 litrow wody. Nie liczac tego co odgrzybiania.

0
  • #19 27 Lip 2018 18:56
    pierotez
    Poziom 12  

mirek301 napisał:
    lub gdy bardziej zaniedbana jednostka wew..plynu do odkarzania sal szpitalnych działa sprawdzone.

Up, okazało się że mam w domu taki środek clinexa czy to to samo lub podobne?

Z tym płukaniem wodą to za bardzo nie wiem jak zastosować, może butelką do spryskiwania?

0
  • #20 27 Lip 2018 19:23
    mirek301
    Poziom 19  

Może byc. Co do plukania to najlepiej użyć cisnieniowego opryskiwacza ogrodowego. Pryskasz po. Wymienniku z wyczuciem od gory do dolu woda wpłynie sama do tacy skroplin jak masz drozny odplyw wyleci na zewnątrz. Nie żałować wody pozniej srodka do odgrzybiania tych medycznych nie musisz splukiwac.

0
  • #21 28 Lip 2018 11:17
    pierotez
    Poziom 12  

Teraz zajmę się jednostką wewnętrzną, zewnątrz to zostawie sobie po sezonie i wtedy gruntownie wszystko ;)
    Używając pianki Clim najpierw płuczę wodą, po tym pianka i znowu woda czy bez ceregieli, czyli tylko 1-sza pianka i 2-ga woda ??

Na tym filmiku widzę że wody nie powinienem żałować :)

Link

Edit! Dodano po 15 [godziny] 3 [minuty]:

No dobra. Obudowa zdjęta. Filtr, obudowa przód, żaluzja całe w kurzu a więc do wanny. Nie miałem nic innego a więc butelka po mazowszance z dziurką musi wystarczyć. Parownik/lamerki (czy tak?), wiatrak i pod zlane paroma litrami ciepłej wody z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń, ehh coś mi odbiło. Powiem że żadne ciała stałe i inne robale nie wypływają tylko lekko brudna woda - chyba nie jest źle ;)
    Jak troche przeschnie to wszystko to potraktuje pianką Clim.

Znowu edit:
    Na fotce nr1: odpływ prawy [2] idzie na zewnątrz i na wysokości parapetu w poziomie do rynny i tu niestety pewnie robi się maly syfon bo przeważnie woda uchodzi ale przy większej fali pocieknie z urządzenia wewnątrz :(. dorobiłem odpływ lewy [1] i ten w dół grubą rurą! wprost do wiadra :)
    Fotka 2 to ten odpływ lewy wewnętrzny, działa i nigdy nie zawodzi tylko nie można zapomnieć wylać z miski ;) :)
    Na 3. lamelki, jwst prześfit między blaszkami a więc w miare czyste :)

1. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda 2. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda 3. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda

Piankowanie i ciekawe obserwacje. Naniosłem z 2-3 cm warstwę i nic, dopiero jak odpaliłem na ok. 2 min to wciągnęło jak widać na fotce.
    Pany ile tak czekać aby już używać klimy? I zastanawiam się czy piankowania nie powtórzyć bo ostrawy zapach.
    4. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda

Edit...

0
  • #22 29 Lip 2018 14:29
    mirek301
    Poziom 19  

Ta lekko brudna woda to wlasnie kurz .roztocza i grzyby. Nie uzywam pianki. W urządzeniach domowych szkoda mi na to czasu. Woda i spryskiwacz ciśnieniowy do ogrodka albo maly 2-3 litrowy albo taki z lanca 5-8 litrów. Jeden 8 litrowy powinien wystarczyć potem plyn do odkarzania a ze jest w czesci na alkoholu juz nie.po nim nie przelewamy woda dluzej utrzyma sie.dzialanie. piankę używam raczej w niewielkiej ilosci ale juz po czyszczeniu klimy w aucie. Potem ozonowanie i na pol roku spokój. Aktualnie LG zaleca conajmniej 2 przeglądy i odgrzybiania w roku. Zaleznie od intensywności użytkowania urzadzenia. Co do jednostki zewnetrznej to przedmuchac lamele wymiennika sprezonym powietrzem. Potem mozna zmyc woda z dodatkiem detergentu. Uważać tylko by woda nie zalać plyty z elektroniką. Jeżeli zapach nadal bedzie użyj bardziej agresywnego srodka. Ja dlatego używam chemii stosowanej w szpitalach czasem RTU. Od 11 lat nie mialem reklamacji na jakies zapachy czy przelanie sie tacy skroplin nawet gdy klimatyzatory. Dzialaly w salonach fryzjerskich czy kosmetyczny gdzie jak wiadomo duzo lata w powietrzu.. Daj znac jakie efekty koncowe.

0
  • #23 01 Sie 2018 20:36
    pierotez
    Poziom 12  

W sumie to na 2 dzień było już dobrze. Klima dobrze chłodziła, sprawnie reagowała na wybrane programy i najważniejsze ostrawe zapachy zniknęły :)
    Klimatyzacji używamy okazjonalnie w dni upalne - jak teraz parę h dziennie i nie od rana a popołudniu.
    Obiecuję zastosuję się do twojej porady - jest sensowna. Zrobię w takim razie 2 serwis po sezonie letnim, dokupię dobrą konewkę.

ps. a tej chemii szpitalnej to idzie gdzieś dostać?

0
  • #24 01 Sie 2018 23:34
    mirek301
    Poziom 19  

Tak kupisz chemie dam Ci na priv namiary co ja stosuje i i gdzie kupuje. Z serwisami jest tak jak używasz klimy jako ogrzewanie w sezonie jesiennym. To dwa przeglądy są wręcz obowiązkowe. Po to by pozbyć się grzybów i roztoczy z wymiennika jak wiadomo lubią ciepło i wilgoć. To co Ci podaję to z własnej wieloletniej praktyki. Wracając do tematu jeżeli nie bedziesz wykorzystywał jednostki w grzaniu to wystarczy odgrzybic po sezonie chłodzenia i dopiero przed nastepnym sezonem przepłukać wymiennik z delikatną dawką odgrzybiacza ale jezeli masz czas to naprawdę dwa odgrzybiania z porzadnym myciem i plukaniem wymiennika. Nie zaszkodza, a co za tym idzie nie powtórzy się zaistniala sytuacja. Napisz mi na priv czy zewnetrzna jednostka ma napis. Smart Inverter czy Inverter V Bo od pewnej daty produkcji Jednostki zewnętrzne maja wadę fabryczna która łatwo samemu usunąć i uniknąć rozszczelnienia sie jednostki zewnetrznej.

0
  • #26 03 Sie 2018 18:48
    mirek301
    Poziom 19  

Tego używam ja.

Dodano po 5 [minuty]:

[quote="mirek301"]Tego używam ja.[/quoteKlimatyzacja LG G12AH - Kapie woda [url=https://obrazki.elektroda.pl/4880980500_1533314733.jpg][img]https://obrazki.elektroda.pl/4880980500_1533314733_thumb.jpeg[/i

0
  • #27 06 Sie 2018 08:42
    jack63
    Poziom 41  

mirek301 napisał:
    Smart Inverter czy Inverter V Bo od pewnej daty produkcji Jednostki zewnętrzne maja wadę fabryczna która łatwo samemu usunąć i uniknąć rozszczelnienia sie jednostki zewnetrznej.

Mógłbyś podzielić się tą wiedzą z innymi na forum? Bardzo proszę.
    Sam jestem ciekaw o co chodzi. Taka informacja może być bardzo przydatna w praktyce serwisowej,

0
  Szukaj w 5mln produktów