Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda

18 Cze 2016 17:32 14181 27
  • Poziom 13  
    Klimatyzator w nowym mieszkaniu. 2-3 lata nie używany. Odpalony działa sprawnie, szybko schładza powietrze, powietrze bez zapachów.
    Wczoraj działał 4-5h na automacie 22st. Po ok. 1-2h zauważyłem że kapie woda na podłogę. Z 10 cm od prawej pod kurtyną pojawiła się duża kropla która co jaki czas lądowała na podłodze.
    Mam jeden wąż odprowadzony pod parapetem do rynny (sąsiedzi) a drugi krótki wystaje za drzwiami balkonowymi ale z niego nic nie kapie.
    Dzisiaj chodzi pół h na 18st z kurtyną i nic się nie skrapla.
    Czy mam się martwić czy raczej jest OK?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Aaa, zdziwiło mnie to że zamiast rurką to z urządzenia wiszącego na ścianie :)
    Dzisiaj z kolega który ma od lat mówił że gdzieś po ścianie ciekło :)), wyczyściliśmy filtry, przedmuchany agregat za oknem. Pochodziło i nic nie pociekło.
    Mam wrażenie że wcześniej blokowałem kurtynę i dlatego!?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Sprawdz drożność przewodu odprowadzającego skropliny z jednostki wewnętrznej. Przy wysokich temperaturach jednostka wewnętrzna może oddawać nawet około litra wody na godzinę, jak będzie problem z jej odprowadzeniem woda przeleje się przez tacę skroplin. (taca skroplin w LG nie jest wysoka ok. 1 cm)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Odkręcasz te śrubki około 8cm od boków jednostki wew. na dole są zatrzaski odciągasz do dołu, mowa o dole obudowy.
    Sprawdz skuteczność odprowadzenia skropliny dla mnie wygląda to na przelanie sie tacy bo odpływ jest zapchany.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    mirek301 napisał:
    Przy wysokich temperaturach
    i wilgotnosci powietrza
    mirek301 napisał:
    odpływ jest zapchany.
    Nie wiem jak w Polsce, ale ja mam ustawiczny problem z jakimiś amebami zatykającymi odpływy kondensatu w klimatyzacji domowej. Pomaga po czyszczeniu, zlanie zbiorniczka - tacki wodą utlenioną.
  • Poziom 13  
    A wiec tak. Odkręcając te śrubki mogę zdjąć obudowę ktora okala klimatyzator od góry do dołu z dziurą na filtry i kurtynę.
    Dzisiaj się wezmę, mam nadzieję że dostanę się do tej rynienki w końcu.
    Mam pytanko, a czy mogę odpalić klime ze zdjętą tą obudową? Przyjrzałbym się drodze skroplin.
  • Poziom 13  
    Na dole 3 śrubki a zatrzaski 3 na górze. Okazało się że rynienka b. wąska. 1 wąż odprowadzający był podłączony z prawej strony. Z lewej dziurka była zatkana zatyczką.
    Były porady w miejscowym sklepie aby potraktować to sodą kaustyczną i dobrą sprężarką ale nie skorzystałem. Wąż okazał się przytkany ale puścił pod siłą płuc :) W drugie ujście wsadziłem wężyk 16mm i narazie wisi pod miską.
    Dzisiejszy test klima przechodzi OK, nic nie kapie. Zobaczymy później przy wyższych tempach.
  • Poziom 19  
    Mógł i napewno się odłączył przy zdejmowaniu obudowy. inaczej miał byś zalaną ścianę. A co do zatykania się skroplin to radze raz na jakiś czas przelać tace skroplin wodą utlenioną sposób przetestowany i przytoczony wcześniej. Może też być perhydrol
  • Poziom 13  
    A więc tak. Zlane wodą utlenioną (100ml) ale zauważyłem że przepływ wody utrudniony mimo że było już dobrze - skropliny jeszcze się nie wylewają ale dmuchnięcie i jakiś tam opór jest.
    Oględziny wzrokowe nie wykazały jakiś glonów czy kol. zielonego.
    Chyba czeka mnie demontaż rurek biegnących na zewnątrz do rynny (~3m. rurek 16/22mm i kolanek) i przepchanie sprężyną o mniejszym przekroju.
    Nie chcę aby nagle pociekło po ścianie jak mnie nie będzie, hmm :roll:
  • Poziom 19  
    Musisz sprawdzić drożność ale zwróć też uwagę by skroplina miała cały czas spadek woda pod górę nie popłynie. Popatrz dokładnie może gdzieś robi się syfon.
  • Poziom 13  
    A więc tak :)
    Są 2 ujścia z rynny. Jedno już było i odkane działało przez tydzień aż tu nagle znowu szła woda na dywan i to ciurkiem. Przepchałem pompką elektryczną do materacy i teraz jest OK.
    Z drugiej strony wyjąłem korek (było zatkane) i włożyłem wąż 16/22mm który zwisa do miski i przy tej wyprostowanej rurze to już nie ma żadnego problemu!
    Po sezonie zdemontuję te problematyczne ujście i przeczyszcze kolanka.
    Jaki najcieńszy wąż mogę dać? Teraz są dwie 16-ki, czy 6mm da radę sprawnie odprowadzić?
  • Poziom 13  
    Odświeżę temat LG G12AH, mam problem zapachowy w tym sezonie. może nie śmierdzi żabianką ale po niecałe pół godziny pracy czuć ostrą prawie bezwonną postać w nosie i zmusza to do wyłączenia klimy.
    Do odkażenia urządzenia wewnętrznego a w nim całej drogi skroplin wystarczy taka pianka Atas Clim?
    Czy może coś że tak powiem mocniejszego na chlorze?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Powinna. Jednak ja używam RTU lub gdy bardziej zaniedbana jednostka wew..plynu do odkarzania sal szpitalnych działa sprawdzone. Nie jest agresywny dla metali ani tworzywa. Skutecznie niszczy grzyby i bakterie. Ja przed odgrzybianiem radzil bym dobrze wypłukac. Wymienik i tace skroplin skoro taki masz efekt. Robiac przegląd srednii do plukania zuzywam ok 5 litrow wody. Nie liczac tego co odgrzybiania.
  • Poziom 13  
    mirek301 napisał:
    lub gdy bardziej zaniedbana jednostka wew..plynu do odkarzania sal szpitalnych działa sprawdzone.

Up, okazało się że mam w domu taki środek clinexa czy to to samo lub podobne?

Z tym płukaniem wodą to za bardzo nie wiem jak zastosować, może butelką do spryskiwania?
  • Poziom 19  
    Może byc. Co do plukania to najlepiej użyć cisnieniowego opryskiwacza ogrodowego. Pryskasz po. Wymienniku z wyczuciem od gory do dolu woda wpłynie sama do tacy skroplin jak masz drozny odplyw wyleci na zewnątrz. Nie żałować wody pozniej srodka do odgrzybiania tych medycznych nie musisz splukiwac.
  • Poziom 13  
    Teraz zajmę się jednostką wewnętrzną, zewnątrz to zostawie sobie po sezonie i wtedy gruntownie wszystko ;)
    Używając pianki Clim najpierw płuczę wodą, po tym pianka i znowu woda czy bez ceregieli, czyli tylko 1-sza pianka i 2-ga woda ??

Na tym filmiku widzę że wody nie powinienem żałować :)

Link

Edit! Dodano po 15 [godziny] 3 [minuty]:

No dobra. Obudowa zdjęta. Filtr, obudowa przód, żaluzja całe w kurzu a więc do wanny. Nie miałem nic innego a więc butelka po mazowszance z dziurką musi wystarczyć. Parownik/lamerki (czy tak?), wiatrak i pod zlane paroma litrami ciepłej wody z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń, ehh coś mi odbiło. Powiem że żadne ciała stałe i inne robale nie wypływają tylko lekko brudna woda - chyba nie jest źle ;)
    Jak troche przeschnie to wszystko to potraktuje pianką Clim.

Znowu edit:
    Na fotce nr1: odpływ prawy [2] idzie na zewnątrz i na wysokości parapetu w poziomie do rynny i tu niestety pewnie robi się maly syfon bo przeważnie woda uchodzi ale przy większej fali pocieknie z urządzenia wewnątrz :(. dorobiłem odpływ lewy [1] i ten w dół grubą rurą! wprost do wiadra :)
    Fotka 2 to ten odpływ lewy wewnętrzny, działa i nigdy nie zawodzi tylko nie można zapomnieć wylać z miski ;) :)
    Na 3. lamelki, jwst prześfit między blaszkami a więc w miare czyste :)

1. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda 2. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda 3. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda

Piankowanie i ciekawe obserwacje. Naniosłem z 2-3 cm warstwę i nic, dopiero jak odpaliłem na ok. 2 min to wciągnęło jak widać na fotce.
    Pany ile tak czekać aby już używać klimy? I zastanawiam się czy piankowania nie powtórzyć bo ostrawy zapach.
    4. Klimatyzacja LG G12AH - Kapie woda

Edit...
  • Poziom 19  
    Ta lekko brudna woda to wlasnie kurz .roztocza i grzyby. Nie uzywam pianki. W urządzeniach domowych szkoda mi na to czasu. Woda i spryskiwacz ciśnieniowy do ogrodka albo maly 2-3 litrowy albo taki z lanca 5-8 litrów. Jeden 8 litrowy powinien wystarczyć potem plyn do odkarzania a ze jest w czesci na alkoholu juz nie.po nim nie przelewamy woda dluzej utrzyma sie.dzialanie. piankę używam raczej w niewielkiej ilosci ale juz po czyszczeniu klimy w aucie. Potem ozonowanie i na pol roku spokój. Aktualnie LG zaleca conajmniej 2 przeglądy i odgrzybiania w roku. Zaleznie od intensywności użytkowania urzadzenia. Co do jednostki zewnetrznej to przedmuchac lamele wymiennika sprezonym powietrzem. Potem mozna zmyc woda z dodatkiem detergentu. Uważać tylko by woda nie zalać plyty z elektroniką. Jeżeli zapach nadal bedzie użyj bardziej agresywnego srodka. Ja dlatego używam chemii stosowanej w szpitalach czasem RTU. Od 11 lat nie mialem reklamacji na jakies zapachy czy przelanie sie tacy skroplin nawet gdy klimatyzatory. Dzialaly w salonach fryzjerskich czy kosmetyczny gdzie jak wiadomo duzo lata w powietrzu.. Daj znac jakie efekty koncowe.
  • Poziom 13  
    W sumie to na 2 dzień było już dobrze. Klima dobrze chłodziła, sprawnie reagowała na wybrane programy i najważniejsze ostrawe zapachy zniknęły :)
    Klimatyzacji używamy okazjonalnie w dni upalne - jak teraz parę h dziennie i nie od rana a popołudniu.
    Obiecuję zastosuję się do twojej porady - jest sensowna. Zrobię w takim razie 2 serwis po sezonie letnim, dokupię dobrą konewkę.

ps. a tej chemii szpitalnej to idzie gdzieś dostać?
  • Poziom 19  
    Tak kupisz chemie dam Ci na priv namiary co ja stosuje i i gdzie kupuje. Z serwisami jest tak jak używasz klimy jako ogrzewanie w sezonie jesiennym. To dwa przeglądy są wręcz obowiązkowe. Po to by pozbyć się grzybów i roztoczy z wymiennika jak wiadomo lubią ciepło i wilgoć. To co Ci podaję to z własnej wieloletniej praktyki. Wracając do tematu jeżeli nie bedziesz wykorzystywał jednostki w grzaniu to wystarczy odgrzybic po sezonie chłodzenia i dopiero przed nastepnym sezonem przepłukać wymiennik z delikatną dawką odgrzybiacza ale jezeli masz czas to naprawdę dwa odgrzybiania z porzadnym myciem i plukaniem wymiennika. Nie zaszkodza, a co za tym idzie nie powtórzy się zaistniala sytuacja. Napisz mi na priv czy zewnetrzna jednostka ma napis. Smart Inverter czy Inverter V Bo od pewnej daty produkcji Jednostki zewnętrzne maja wadę fabryczna która łatwo samemu usunąć i uniknąć rozszczelnienia sie jednostki zewnetrznej.
  • Poziom 19  
    Tego używam ja.

Dodano po 5 [minuty]:

[quote="mirek301"]Tego używam ja.[/quoteKlimatyzacja LG G12AH - Kapie woda [url=https://obrazki.elektroda.pl/4880980500_1533314733.jpg][img]https://obrazki.elektroda.pl/4880980500_1533314733_thumb.jpeg[/i
  • Poziom 42  
    mirek301 napisał:
    Smart Inverter czy Inverter V Bo od pewnej daty produkcji Jednostki zewnętrzne maja wadę fabryczna która łatwo samemu usunąć i uniknąć rozszczelnienia sie jednostki zewnetrznej.

Mógłbyś podzielić się tą wiedzą z innymi na forum? Bardzo proszę.
    Sam jestem ciekaw o co chodzi. Taka informacja może być bardzo przydatna w praktyce serwisowej,