Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana maglownicy Astra G

ziooober88 18 Jun 2016 18:55 3690 5
    ziooober88
    Level 15  
    Witam, posiadam Opla Astrę 2.0 DTI 2001r. Przestało mi działać wspomaganie gdyż z przekładni kierowniczej cieknie olej od wspomagania. Postanowiłem się zabrać za demontaż tej przekładni. Mam natomiast kilka pytań. Obecnie odkręciłem maglownicę od kierownicy, odkręciłem drążki kierownicze i odkręciłem maglownicę od sanek.

Czy żeby wyjąć maglownicę trzeba poluzować sanki tak żeby opadły troszkę niżej? Czy może trzeba całkowicie odkręcić sanki?

Na obecną chwilę nie ma możliwości opuszczenia maglownicy w dół i nie mam możliwości odkręcenia przewodów które przychodzą z pompy.

Wiec najważniejsze pytanie to czy mam odkręcać sanki częściowo czy tylko je poluzować? Jeśli tak to czy wystarczy odkręcić te śruby skrajne od sanek i tą środkową gumę czy coś jeszcze?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Zasadniczo musisz rozeznać czy jeśli popuścisz sanki to czy jesteś w stanie wyjąć maglownice, często bywa że trzeba sanki wywalić, ale to juz zależy różnie to bywa.
    ziooober88
    Level 15  
    Witam, kolego jednak sanki bedę musiał wywalić. Teraz pytanko czy jeżeli odkręcę sanki całkowicie to silnik opadnie czy muszę go podwiesić?
    milejow
    Level 43  
    Nic nie opadnie, silnik ze skrzynią zawiśnie na podłużnicach. Sanek też nie trzeba całkiem wywalać, mogą wisieć na wahaczach.
    ziooober88
    Level 15  
    Witam, koledzy a więc tak jak pisaliście. Po odkręceniu sanek silnik nie opada. Wymontowałem sanki bo chciałem je zakonserwować ale niestety nie było już co i kupiłem nowe. Maglownica została zregenerowana i teraz zobaczę ile pojeżdżę.