Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HONDA GCV 160 - Zgasła, szarpak kręci bez żadnego oporu.

skw82 18 Jun 2016 22:03 2415 2
    skw82
    Level 8  
    Witam,

Podczas koszenia silnik nagle zgasł (efekt puszczonej czerwonej dźwigni).
    Próbowałem odpalić ponownie ale bez skutecznie. Przy ciągnięciu sznurka nie odczuwam charakterystycznego oporu. Odkręciłem świece i widać że tłok się rusza góra-dół. Paliwo jest 1/2 baku. Linka od czerwonej dźwigni pracuje dobrze (nie zerwana ani luźna). Zmierzyłem rezystancje cewki wkładając sondę pomiarową do fajki świecy a drugą sondę do zacisku gdzie jest wpięty konektor od "łącznika" załączanego czerwoną dźwignią. Rezystancja 9,46k om. Kosiarka pracowała ok. 30min i nagle koniec. Olej wymieniony przed sezonem. Kosiarka pracuje obecnie trzeci sezon do tej pory bez zarzutu. Nic nie wskazywało na awarie.
    Czy spotkał się ktoś wcześniej z podobnym przypadkiem.
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    skw82
    Level 8  
    Witam ponownie, po dłuższej przerwie. Temat odgrzewam.
    Wtedy kosiarkę oddałem do serwisu. Po 6 tyg. była do odebrania (takie terminy). Diagnoza serwisanta, dużo nagaru na zaworach. Wyczyścił zaczęła odpalać. Pierwsze koszenie w domu (10 min) i znowu podczas pracy kosiarka zgasła tak samo jak wcześniej. Szybka jazda do serwisu tydzień czekania i znowu stwierdzenie że wyczyszczona (naprawa gratis).
    Pierwsze koszenie w 2017r. bez problemów. Tydzień później nie odpaliła (brak kompresji, szarpak luźno chodzi).
    Zdjąłem pokrywę zaworów, wylało się trochę oleju. (chyba nie powinno go tam być). Jeden z zaworów (po prawej nie pracuje podczas kręcenia). Ten po lewej ładnie pracuje. Jak sprawić by ten po prawej pracował? Jak to się wymienia?
    Nie chcę znowu czekać parę tygodni na kosiarkę, która i tak nie zostanie naprawiona..

Z góry dziękuję za podpowiedzi.