Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGH34X50GB/03 - No frost szwankuje.

robertn3 19 Cze 2016 00:46 1008 12
  • #1 19 Cze 2016 00:46
    robertn3
    Poziom 8  

No frost szwankuje. Po zaszronieniu parownika zimne powietrze nie jest tłoczone przez wentylator do góry do chłodziarki. Prawdopodobnie padla grzałka lub jakiś czujnik czy bezpiecznik. Co poradzicie ?

0 12
  • #2 24 Cze 2016 23:49
    robertn3
    Poziom 8  

po wymianie bezpiecznika grzalki grzalka grzeje caly czas.
    Brak chłodzenia. Po odlaczeniu bezpiecznika lodowka zaczyna chlodzic zna ktos powod ?

0
  • #3 25 Cze 2016 21:47
    robertn3
    Poziom 8  

Ktos wie co steruje grzalka ? Bo grzalka caly czas grzeje.

0
  • #4 25 Cze 2016 21:51
    niewolno2
    Poziom 39  

Jeżeli chłodne powietrze nie jest tłoczone przez wentylator do komory chłodziarki to prawdopodobnie kanał jest niedrożny.

0
  • #5 25 Cze 2016 22:12
    robertn3
    Poziom 8  

wlasnie ze idzie chlodne ale grzalka od no frosta caly czas grzeje. a powinna sie tylko od czasu do czasu wlaczac.

Dodano po 9 [minuty]:

moze zaczne jeszcze raz od poczatku.
    Lodowka zaczela przestac chlodzic w chlodziarce,zamrazalnik wszystko ok.
    Przeszukalem troche forów na elektrodzie znalazlem ze winny jest system no frost po prostu wszystko tak zaszlo szronem ze nie bylo przeplywu powietrza z zamrazalnika do lodowki wentylator nie mogl spowodowac obiegu powietrza. rozebralem tam co trzeba pomierzylem miernikiem wykazalo mi ze bezpiecznik termiczny od grzalki spalony. zamowilem wymienilem po zlozeniu wszystkiego do kupy stwierdzam ze lodowka chlodzi a w zamrazalniku nie jest zimno jak nalezy stwirdzilem ze grzalka chodzi caly czas.Stad moje pytanie co steruje zalaczaniem sie grzalki. Poniewaz jesli bedzie ona caly czas chodzila znow sie spali bezpiecznik termiczny.
    Lodowka posiada 4 wtyczki.
    grzalka
    wentylator
    termik
    czujnik na parowniku.
    Ktos cos poradzi bylbym wdzieczny za sugestie.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Cze 2016 22:13
    niewolno2
    Poziom 39  

W takim układzie jedynie schemat może coś nam podpowiedzieć. Miałem kiedyś taką sytuacje w której kanał zwrotny był zapchany lodem a temperatura w chłodziarce była cały czas za wysoka natomiast w zamrażalniku totalny mróz, po usunięciu nadmiaru lodu sprzęt zaczął pracować poprawnie.

0
  • #7 25 Cze 2016 22:17
    robertn3
    Poziom 8  

nie jestem jakims super mechanikiem od sprzetu agd wiem jednak ze no frost powinien zalaczac grzalke tylko czasami jesli sie nazbiera na niej szronu stawiam na ten czujnik chyba go zamowie i zobacze czy to pomoze.
    Dzieki kolego za zainteresowanie.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Cze 2016 08:06
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Jeśli agregat pracuję i w tym czasie grzeje grzałka to jest problem ze sterowaniem, grzałka jest załączona przez triak- może jest uszkodzony. Czujnik masz prawdopodobnie ok. Sprężarka i grzałka nigdy nie pracują jednocześnie.

Dodano po 17 [minuty]:

Czujnik w temperaturze pokojowej ok 5kohm

0
  • #9 26 Cze 2016 08:54
    robertn3
    Poziom 8  

Zibi a może coś wiecej ? ten triak to coś a la przekaźnik ? gdzie to sie znajduje ? Na płytce czy raczej coś dołożone obok ? Da się to wymienić ? wogóle probowalem coś takiego znaleźć przez wujka google i mam problemy.

0