Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lider Seria 530 3W1 - Pytanie o napęd

..::KosteK::.. 19 Jun 2016 07:50 3420 12
    ..::KosteK::..
    Level 13  
    Witam posiadam kosiarkę Lider CJ21G3IN1B60-DL seria 530 3W1 z silnikiem Briggs'a
    problem polega na tym że rozsypały mi się tylne koła napędowe, oryginalne mniej więcej wyglądały tak jak na zdjęciu nr.1 założyłem koła takie jak na zdjęciu nr.2
    kosiarka teraz ma bieg wsteczny wiadomo, pytanie czy da się przełożyć coś w napędzie by jechała do przodu? :D jeśli nie to może ktoś doradzi gdzie i jakie koła
    kupić by pasowały do owej kosiarki bo do tego modelu nie znalazłem w żadnym internetowym sklepie pozdrawiam. ps zdjęcia zapożyczone z sieci.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Misiek85
    Level 23  
    Kup oryginalne kola u Krysiaka. Ja mam to samo juz 3razy wymienialem w ciagu 5 lat. Beznadziejne sa. Ale sama kosiarka sprawuje sie dobrze.
    Level 13  
    Witam, może ktoś wie gdzie można kupić zębatki napędu te przy klinakach do tej kosiarki?

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Misiek85
    Level 23  
    U Krysiak.pl maja czesci zamienne.
    Przemekprzemek
    Level 11  
    Witam, też mam problem z tymi "bida - zębatkami" rozsypały mi się po 4 koszeniach co prawda działka nie jest płaska jak stół ale liczyłem że wytrzymają dłużej, stara kosiarka Tecumseh jeździła 20 lat a zużycie zębatki kół praktycznie niezauważalne, zastanawiam sie czy nie dać wyfrezować takich zębatek ze stali ale koszt takiego zlecenia może być znaczny lub tak jak proponował kolego powyżej założyć kola które mają zęby po obwodzie ale jak rozwiązać problem biegu wstecznego ?
    czy ktoś poradził sobie z rozwiązaniem problemu napędu w tej kosiarce?
    Misiek85
    Level 23  
    Tak co sezon wymienialem kola. Az w koncu ja sprzedalem.
    Level 13  
    Witam, zamów komplet u krysiaka koła zębatki i kliny myślę że na nowych trochę pokosisz koszt zębatek i klinów w granicach 60zl, kół nie wiem, ja poradziłem sobie zakładając inne koła ale przeróbki było strasznie sporo toczenie, przecinanie, spawanie dobry dzień czasu ale teraz tylko w razie coś wymieniam samo zębatkę poniżej fotka. Jeśli chodzi o bieg wsteczny możesz spróbować skrzyżować pasek ale wątpię by pomogło.
    Przemekprzemek
    Level 11  
    rozmawiałem wczoraj ze znajomym na temat frezowania z metalu takich zębatek, niestety jego możliwości są ograniczone na tyle że jego mini cnc rzeźbiło by takie kolo kilka godzin, ale zaproponował mi że odleje mi takie zębatki w aluminium bo dla niego to prosta i szybka metoda, dziś lub jutro ma podjechać po original / wzorzec i spróbuje odlać, jeśli sie wszystko uda to podzielę sie z wami rewelacjami z tego zabiegu a jeśli sie nie powiedzie to spróbuje poprzerabiać jak kolega powyżej może się uda
    Misiek85
    Level 23  
    Ale to dziwne mnie nigdy zebatki nie poszly a urywalo sie kolka w miejscu mocowania lozysk.
    Przemekprzemek
    Level 11  
    u mnie tak na wyczucie problem jest na starcie przy włączeniu napędu następuje wyczuwalny zryw i to on uszkadza zęby, może gdyby zębatka miała jakieś sprzęgło gumowe to była by nadzieja na większa trwałość dzięki mniejszemu udarowi na start, a tak... kosiarka nowa 4 koszenia zębów brak, myślę sobie jakaś wada zębatki więc założyłem nową zębatkę i po koszeniu ściągnąłem koło z ciekawości by zobaczyć jak wygląda i widać wyraźnie zużycie niektórych zęby tak samo po drugiej stronie, jeszcze nic nie pękło ale jeszcze maksymalnie 2 -3 koszenia i kolejna wymiana, cała nadzieja w aluminium
    berthold61
    Level 25  
    No dobrze że to czytam bo rozważałem zakup kosiarki marki lider podobno PL produkcji , no i z deszczu pod rynnę czyli castorama i jakiś macalister . no bo za kosiarkę nie dam 3,5 tys
    Misiek85
    Level 23  
    To kup Alko za 1700zl zwykla z napedem i tyle.
    Przemekprzemek
    Level 11  
    no i mam zębatki odlane z aluminium
    Lider Seria 530 3W1 - Pytanie o napęd
    po godzinie pracy rozebrałem koła i pooglądałem, wyglądaj na niezużyte sprawdzę za kilka moto godzin i dam znać ci o jak ale wygląda na to że sprawa rozwiązana Lider Seria 530 3W1 - Pytanie o napęd