Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Orange przedłużenie umowy Oferta

RTbingo 19 Cze 2016 13:05 819 6
  • #1 19 Cze 2016 13:05
    RTbingo
    Poziom 8  

Witam, od 4 lat posiadam internet Orange Free aktualnie mam pakiet 49 GB za 45 zł/msc.

Umowa kończy mi się 05.07.2016r. W związku z tym zadzwonił do mnie konsultant z ofertą przedłużenia umowy.

Oczywiście powiedział mi że oferta (z tego co pamiętam 50GB za 50 zł i nielimitowane LTE + urządzenie AirBox Plus chociaż mogę się mylić, ponieważ nigdzie tego nie zapisałem) którą mi przedstawia może być już jutro nie ważna i muszę podjąć decyzję dziś, lecz ja napisałem wypowiedzenie i wysłałem pocztą z nadzieją, że zadzwoni do mnie konsultant z DUK z korzystniejszą ofertą.
    Ku mojemu zaskoczeniu dotarł do mnie SMS o potwierdzeniu rozwiązania umowy oraz, że odłączenie nastąpi 05-08-2016. Dzień po otrzymaniu tej wiadomości ostatni raz skontaktował się ze mną konsultant lecz podczas rozmowy szybko się zorientował, że napisałem wypowiedzenie, przeprosił i się rozłączył.
    Wysyłając wypowiedzenie byłem przekonany, że skontaktuje się ze mną DUK lecz tak się nie stało a u innych operatorów dla nowego klienta nie ma dobrych ofert.

Dodam, że aktualnie korzystam z CDMA Rev.B Router MV600. Z zasięgiem 3G u mnie słabo nie wspominając już o LTE (miejscowość: Karszewo Link)

Czy istnieje możliwość aby wycofać wypowiedzenie i poprosić o przedstawienie mi ich oferty czy pozostało tylko czekać na odłączenie neta ? I czy w ogóle w Orange jest jeszcze coś takiego jak DUK ? 2 lata temu przy przedłużaniu umowy to oni do mnie zadzwonili z tą ofertą a teraz po prostu odpuścili.
    Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

0 6
  • #2 19 Cze 2016 15:05
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

No i bardzo dobrze masz z głowy operatora, który nie szanuje klienta. Zresztą do końca umowy jeszcze 6 tygodni i DUK zapewne się odezwie. Jak nie to ich strata. Możliwe też, że Orange zrezygnuje z CDMA450, pozwolenie na CDMA450 w Podgrodziu kończy się za pół roku i operator nie przedłuża umów z klientami korzystającymi z tej technologii. zresztą nie ma co żałować bo do BTS-a kawał i szybko pewnie nie było. Choć z drugiej strony w takich lokalizacjach samodzielnie uruchomił pozwolenia na BTS-y UMTS900 dla Networks( nie wpuszcza kart T-Mobile). U ciebie to BTS UMTS900 Kwietnik21 i Podgrodzie. I to któryś z nich zapewnia teraz 3G z HSPA+ u ciebie. Ogólnie z pozostałych operatorów zasięg 3G masz w Plusie z BTS-a UMTS900Aero2 w Milejewie oraz Play z zasięgiem 3G na UMTS900 z Jagodnika.

0
  • #3 02 Sie 2016 00:01
    RTbingo
    Poziom 8  

No i nareszcie Orange się odezwało. Zaproponowali mi w cenie 69,90 150+60GB na dwóch kartach do tego modem ZTE MF283 za 29 zł jednorazowo. Oferta moim zdaniem przyzwoita chyba nic lepszego od nich nie wyciągnę , lecz pewnie do ZTE będę musiał dokupić antenę zewnętrzną .
    Dodam, że po jakimś czasie zadzwonił do mnie inny konsultant i zaproponował do tego wszystkiego jeszcze tablet Lenovo Tab2 za 71zł, który prawdopodobnie sprzedam na Allegro.
    Co do anteny to bym celował w 3G UMTS 900 w Jagodniku, bo tylko tamten maszt w okolicy nadaje 3G.

0
  • #4 02 Sie 2016 00:14
    matek451

Oferta dno i metr mułu, gorsza niż dla ludzi z ulicy. Ci mają to samo za 59,90 więc niech sobie z ciebie nie żartują. Domagaj się 20-30% rabatu na abonament z tych 59,90zł czyli gdzieś około 42-48 zł za 150+60GB , dwie karty SIM i do tego zestaw MF283+ z TAB 2A8 za 99 zł lub taniej . Propozycja za 69,90 z MF283+ za 29 zł to kpina ze stałego klienta.

0
  • #5 02 Sie 2016 09:21
    RTbingo
    Poziom 8  

Ale taką ofertę jak piszesz może dać zwykły konsultant czy tylko ten z DUK ? Oni upierają się, że nie ma takiej możliwości, taki rabat był ale z okazji Euro i koniec

0
  • #6 02 Sie 2016 09:51
    matek451

Tylko DUK, rabat 20% z okazji Euro to był dla wszystkich. Po co ci oferta za 69,90 jak taką samą możesz wziąć za 59,90 w sklepie internetowym ? Czy oni mają cię za idiotę http://www.orange.pl/kid,4003445680,id,4003459910,article.html , rabat 10 zł jest przez całą umowę. lecą sobie z tobą aż miło, złozyłeś wypowiedzenie? Nie masz nic do stracenia, jak nie dadza rabatu to weźmiesz nową umowę przez internet Internet LTE dla domu za 59,90 z MF293+ i TAB2A8 za 99 zł. Postrasz , że zmieniasz operatora. Teraz nie chcą dawać i traktują stałych klientów gorzej niz tych z ulicy.

0
  • #7 02 Sie 2016 10:04
    RTbingo
    Poziom 8  

Więc dziś skontaktowałem się z DUK. otrzymałem ofertę 40zł 60GB po wykorzystaniu limitu prędkość do 10Mb/s, szczęśliwe godziny za free. W tej cenie jest już zniżka 10 zł na abonament za telefon (na tel. też mi dadzą -10 zł ), normalnie bym płacił 50 zł.
    Jest jeszcze kwestia sprzętu, proponowano mi Airbox 2 plus za 24zł z tabletem. Albo ZTE 283. I tu mam pytanie jakie urządzenie się lepiej sprawdzi ? Obydwa mają wejścia antenowe na których mi zależy, bo raczej bez anteny się nie obejdzie.

0
  Szukaj w 5mln produktów