Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iiyama E2202WSV - Brak obrazu, syczenie

19 Cze 2016 14:00 1410 3
  • Poziom 1  
    Cześć,

Próba włączenia monitora IIYAMA E2202WSV skutkuje wydaniem dźwięków zbliżonych do syczenia bez wyświetlania obrazu.

Podczas rozbiórki monitora zapomniałem jak były podłączone kable w wejściach CN801, CN802, CN803 oraz CN804. Płytka zasilająca to 715G2510-2. [ 09103018061340.pdf]

W filmie youtu.be/ymlxRUtG6HY?t=3m00s jest podobna płytka aczkolwiek wolałbym się upewnić czy tak samo mam podłączyć kolorami kable.

Demontaż miał na celu wychwycenie, z której płytki wydobywa się dziwny dźwięk syczenia, czy z płytki zasilania czy z płytki głównej.

Mam nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu forum, indexowanie w google nie pozwoliło mi znaleźć podobnego tematu oprócz ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2371170.html ), który niestety nie pomógł mi w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas.
  • Poziom 35  
    zbigniew_stonoga napisał:
    Próba włączenia monitora IIYAMA E2202WSV skutkuje wydaniem dźwięków zbliżonych do syczenia bez wyświetlania obrazu.

Obrazu, czy brak podświetlania?

Podczas rozbiórki monitora zapomniałem jak były podłączone kable w wejściach CN801, CN802, CN803 oraz CN804.

Gniazda wtyki są kodowane i nie da się ich pomylić, zamienić.
    Demontaż miał na celu wychwycenie, z której płytki wydobywa się dziwny dźwięk syczenia, czy z płytki zasilania czy z płytki głównej.

I skąd się ,,wydobywa"?
  • Poziom 27  
    Jeżeli są podłączone, to nie ma znaczenia, bo masz na górę 2 świetlówki i dół 2 świetlówki do każdej 1 złącze. Syczenie może być spowodowane przebiciem izolacji do masy lub masz pękniętą świetlówkę i wysokie napięcie łukiem leci do masy(obudowy świetlówek). Dodaj parę fotek :-).
  • Poziom 10  
    A sprawdzałeś może kondensatory elektrolityczne na układzie zasilania? Po tylu latach mogły wyschnąć. Często się to zdarza i potrafią wydawać dziwne dźwięki. :)