Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niezawodna Zmywarka do zabudowy 60 cm budżet około 1800 zł

gremple2 19 Cze 2016 15:48 2760 4
  • #1 19 Cze 2016 15:48
    gremple2
    Poziom 1  

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze zmywarki do zabudowy, z ukrytym panelem, 60 cm szerokości. Potrzebuję niezawodnego modelu z 3 szuflada na sztućce. Wiem że obecnie jakość wytwarzanych urzadzeń jest nie porównywalna do czasu kilka lat wstecz, ale niestety stanąłem przed koniecznością zakupu nowej zmywarki. Mój poprzedni Elektrolux wytrzymał 10 lat i padł...

Z przeprowadzonego rozpoznania wytypowałem modele:
    -Whirlpool WP 122
    -BOSCH SMV58L60EU
    Siemens SN64M080EU
    -Elektrolux ESL 8316RO
    -HOTPOINT LTF11S112EU

Proszę o ocenę niezawodności marek i ewentualne słabe punkty tych zmywarek. Przeczytałem sporo negatywnych opinii o Boschu ( sławne pompy z grzałką) Obecnie najbardziej skłaniam sie ku Elektoluxowi lub Hotpointowi. Zależy mi żeby zmywarka służyła jak najdłużej i jak najbardziej bezproblemowo. Nie zamykam sie tez na inne modele i marki. Sugestie jak najbardziej mile widziane. Chętnie wysłucham też opinii serwisantów. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 4
  • SterControl
  • #2 28 Cze 2016 17:58
    agentm
    Poziom 10  

Też stoję przed podobnym dylematem, nie ma obecnie sprzętów bezawaryjnych, ale przynajmniej można wykluczyć z zakupu te, ze swoimi przypadłościami. Producenci obecnie chyba celowo produkują sprzęt dokonując drobnych modyfikacji nie mających wiele wspólnego z wpływem na funkcjonalność, żeby tylko danej serii za długo nie produkować, to z kolei ma na celu zdezorientować klienta. Mam obecnie Siemensa, 10 lat i nie wiem, czy bym się zdecydował na kolejnego. W tej mojej zmywarce Siemensa model SE66ST372/07/EU 2 miesiące po gwarancji padł elektrozawór oraz sterujący triak w module, później kolejny problem był z zatkanym płaszczem, potem jeszcze raz płaszcz plus zatarty pływak, a teraz w końcu nie otwiera się klapka na tabletkę. Siłownik się wysuwa, więc pewnie znowu coś padło w module. Także za automatykę robi obecnie żona.
    Wiem że awarie się zdarzają, ale chciałbym wykluczyć akcje typu czyszczenie płaszcza wodnego czy całego układu obiegu wody lub innych upierdliwych niedogodności z powodu wady projektowej producenta. Także Siemens i Bosch odpadają, jakość spadła. Moje preferencje to sprzęt do zabudowy 60cm, panel zintegrowany (zakryty), bez bajerów - po prostu 5 podstawowych programów, poziom hałasu do 48db. Dzięki za wszelkie propozycje.

0
  • SterControl
  • #3 07 Lip 2016 08:00
    fan_r
    Poziom 8  

Polecam Candy . Zmywarkę kupisz nawet w niższej cenie niż Twój budżet. Jest to jednak dobry sprzęt, niezawodny. Mam ich zmywarkę od dobrych kilku lat.

W tej cenie dobry bedzie model zmywarki Candy CDIM 6766:
    klasa energetyczna A +++
    dobra pojemność 16 kompletów
    12 programów ( w tym również krótkie).

0
  • #4 26 Lip 2016 21:52
    sextrem
    Poziom 8  

gremple2 napisał:
    Witam.

Proszę o pomoc w wyborze zmywarki do zabudowy, z ukrytym panelem, 60 cm szerokości. Potrzebuję niezawodnego modelu z 3 szuflada na sztućce. Wiem że obecnie jakość wytwarzanych urzadzeń jest nie porównywalna do czasu kilka lat wstecz, ale niestety stanąłem przed koniecznością zakupu nowej zmywarki. Mój poprzedni Elektrolux wytrzymał 10 lat i padł...

Z przeprowadzonego rozpoznania wytypowałem modele:
    -Whirlpool WP 122
    -BOSCH SMV58L60EU
    Siemens SN64M080EU
    -Elektrolux ESL 8316RO
    -HOTPOINT LTF11S112EU

Proszę o ocenę niezawodności marek i ewentualne słabe punkty tych zmywarek. Przeczytałem sporo negatywnych opinii o Boschu ( sławne pompy z grzałką) Obecnie najbardziej skłaniam sie ku Elektoluxowi lub Hotpointowi. Zależy mi żeby zmywarka służyła jak najdłużej i jak najbardziej bezproblemowo. Nie zamykam sie tez na inne modele i marki. Sugestie jak najbardziej mile widziane. Chętnie wysłucham też opinii serwisantów. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udało coś sie wybrać? Sam stoje przed podobnym dylematem.
    Nabardizej spodobały mi się:

BOSCH SMV58L60EU - fajny góny kosz na sztućce, wady to mało programów i plastikowe dno

HOTPOINT LTF11S112EU niby wszystkie fajnie ale znalazlem kilka opinii, że przez zmywarke uwalnia się wilgoć przez jakieś kominy, która niszczy blat

0
  • #5 28 Lip 2016 11:55
    agdrtv.info
    Poziom 13  

sextrem napisał:
    BOSCH SMV58L60EU - fajny góny kosz na sztućce, wady to mało programów i plastikowe dno

Zmywarka Bosch SMV58L60EU posiada mało programów? Oczywiście można kupić modele z 8 czy 10 programami? Ale po co? I tak najczęściej używa się 2-3 programów, a ten model akurat posiada wszystkie najpotrzebniejsze programy. Plastikowe dno to także żaden minus. Wszystkie pralki mają plastikowe zbiorniki i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

0