Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utracone 900GB danych po użyciu Ontrack EasyRecovery Professional.

19 Cze 2016 15:55 1302 15
  • Poziom 6  
    Witam.
    Chciałem odzyskać dane z karty pamięci i wykorzystałem do tego celu program "Ontrack EasyRecovery Professional".
    W programie wybrałem opcje HARD DRIVE -> dysk (kartę pamięci) -> DISK TOOLS -> COPY DISK.
    I jako dysk, w którym ma umieścić pliki dałem dysk zewnętrzny o pojemności 1TB, który był zapełniona 900GB danych.
    Po zakończeniu procesu odzyskiwania danych przez ten program powstała nowa partycja 60GB, a reszta dysku z całego 1TB zniknęła. Jest jako nieprzydzielona część dysku.

Miałem tam 900GB swoich danych w postaci zdjęć, projektów filmowych i innych ...
    Moje pytanie to: Co zrobić żeby odzyskać te dane?
    Ktoś ma jakiś pomysł?

Poprawiłem temat oraz pisownię w poście. swiercm.
  • Spec od komputerów
    Oczywiscie program nie informowal, ze zamierasz wykonac kopie dysku na innym? Tak sie konczy bezmyslne korzystanie z programow.

Zamiesc screen z dmde z widokiem partycji na tym dysku.
  • Poziom 6  
    Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB
    Dysk: WD My Passport 1TB
  • Poziom 11  
    Nie wiadomo co się stało. Trzeba zobaczyć jak wygląda rekord MBR po tej "naprawie". Mam nadzieję że tylko tam program zmienił wpisy, a dane zostały.
    Jest to błąd dość łatwy do naprawienia, ale najlepiej go poprawić jakimś diskeditorem.
  • Poziom 6  
    Jeśli by się dało, to proszę o jakieś proste instrukcje, jak to sprawdzić, czy naprawić, bo nie jestem znawcą komputerowym. ;)
    Zrzut partycji: Dysk 2.
    Utracone 900GB danych po użyciu Ontrack EasyRecovery Professional.
  • Poziom 11  
    Czy do utworzonej partycji 60GB przeniosło ci dane z karty pamięci?
    Poprawiłem. swiercm.
  • Spec od komputerów
    @Elektro_guru na screenie widac, ze tak. Prawie 60GB danych na dysku zostalo nadpisanych.
  • Poziom 6  
    Tak, wszystkie dane z karty przeniosło na dysk.
  • Poziom 11  
    to kiepsko to widzę. A jeżeli wcześniej tam była 1 partycja o wielkości 1TB to jeszcze gorzej bo wpisy zamazały system plików. Z pozostałej nienadpisanej części dysku twardego może by się jeszcze dało coś odzyskać, zastanawiam się tylko jaki program byłby do tego najlepszy. Może Active@ Partition Recovery 15.0.0, w zestawieniu z Active@ Disk Eidtor.
  • Spec od komputerów
    Nadpisanych juz nie odzyska ale reszte raczej bez problemow.

@neszermen czy mozesz zamiescic screen z dmde?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Kolobos napisał:
    Nadpisanych juz nie odzyska ale reszte raczej bez problemow.

@neszermen czy mozesz zamiescic screen z dmde?

Przy okazji nadpisał na 99% cały $MFT i pewnie zostanie odzysk po sygnaturach :cry: Tak się kończy wykonywanie kopi dysku na dysk, a nie do pliku. Niestety $MFT zazwyczaj zaczyna się w 3GB od początku partycji i ma rozmiar w zależności od ilości plików 1kB na każdy 1 plik. Dla pewności takiej diagnozy zamieść screen z DMDE z widoku okna partycje, po wyborze tego dysku z urządzeń fizycznych. Pewnie będzie tam widoczna partycja 1TB o nazwie $Volume xx ( gdzie x to numer partycji) o wskaźnikach xCxx lub xCxf (jeśli w około połowie partycji jest kopia pierwszych 8 sektorów MFT, wtedy będzie miała oryginalną nazwę).
    Niestety jest dokładnie tak jak pisałem - czyli wskaźniki xCxf. Wejdź na tą partycję My Passport 1TB i po wejściu na nią rozwiń $Root. Czy są widoczne jakiekolwiek pliki i foldery?
  • Poziom 6  
    Nie ma żadnych plików i folderów.
    A więc raczej utracona została cała informacja o strukturze katalogów i plików, oraz oryginalne nazwy plików. Wykonaj pełne skanowanie w DMDE, zapisz wyniki do pliku, przejrzyj znalezione pliki i partycje oraz odzyskuj dane na inny dysk. Niestety uszkodzenia systemu plików są ogromne.