Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż manualnej klimy do Opel Corsa C

19 Cze 2016 16:10 1557 11
  • Poziom 5  
    Witam, mam pytania co do klimy. Chcę zamontować manualną klimatyzacje do Opla Corsy C 1.0 ECOTEC 58KM. Jakie trzeba kupić podzespoły, aby można było się zabrać do montażu ? Wiem, że to rozbieranie 3/4 samochodu, ale w upalne dni nie da się siedzieć i proszę nie piszcie, wymień samochód na inny bo ten jest wyjątkowy :)
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 31  
    Najtaniej to kupić drugie auto z klima klepnięte w tyłek z nie sprawnym silnikiem z tą samą wersją silnikową co twoja:) Wtedy masz wszystko na miejscu. Nie zrobisz listy co kupić bo zawsze o czymś zapomnisz a nieraz byle pierdółka potrafi kosztować albo być niedostępna. Chyba że nie będziesz chciał robić swap 100% oryginalnego z kombinowaniem
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 5  
    A możesz wypisać co trzeba kupić ? Może na szrocie będą mieli akurat takie autko :) ?
  • Poziom 11  
    Witam ja osobiście bym sobie temat odpuścił masa roboty masa potrzebnych części, kupując używane nie masz pewności czy kupujesz szczelne i sprawne (węże, chłodnice) jak bardzo Ci zależy na aucie z klimą sprzedaj swój i kup ze sprawną klimatyzacją
    pozd
  • Poziom 31  
    Tradycyjnie standardowo :
    -nawiew kompletny
    -wiązka z pod deski
    -wiązka komory silnika
    -instalacja klimy z komory silnika (łapa kompresora do silnika,kompresor,skraplacz, przewody itd.)
    - przyjrzyj się chłodnicy wody bo w corsie nie kojarzę czy nie będzie do wymiany jak i wiązka wentylatorów jak i sterownik.

Oczywiście sporo roboty ale jak to mówisz auto wyjątkowe to i można włożyć bez problemu, tylko ja bym odpuścił z kupowaniem osobno szukał bym auta z klimą uszkodzonego, lub w kiepskim stanie klimę przełożył a auto pogonił na części dalej.
  • Poziom 5  
    Auto wyjątkowe z tego względu, że ma jedyne 38k przejechane od nowości i cały czas serwisowane w ASO, bez rdzy, zabezpieczone itd. i szkoda go sprzedawać :)
    A co do "-instalacja klimy z komory silnika" itd. czyli co ? :D
  • Poziom 41  
    Ja montowałem u siebie i nie jest to takie trudne.
    Możesz kupować po kolei, rurka za rurką itd. Każdy zakupiony element sprawdź pod ciśnieniem czy jest szczelny. Nowe kup tylko chłodnicę (skraplacz), parownik (dobrze by był nowy, ale używka też może być) oraz tylko nowy osuszacz. Schematy elektryczne są dostępne. U mnie minęło 5 lub 6 lat i nic z układu nie zeszło czynnika (aha, daj nowe oringi)
  • Poziom 5  
    Aleksander ile Ci zajęło montowanie klimy?
  • Poziom 41  
    Jak masz wszystko i wiesz jak to działa to robota idzie migiem. Najwięcej czasu idzie nad deską rozdzielczą, ale jak masz wszystko to góra dwa dni i jest złożone. Niektóre auta miały kompletną elektrykę, zobacz czy u Ciebie nie ma opcjonalnych wtyczek (ja właśnie tak miałem i to trochę ułatwia montaż).
  • Poziom 5  
    Powiem tak, raczej powinny być, bo jak zakladalem wspomaganie kierowcy to już wtyczka była :)

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko nie wiem co kupić, bo ogólnie dopiero staram się to ogarnąć i dopiero kupić :)