Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra III H - Wykończenie projektu zabudowania tabletu

dudinr1 19 Cze 2016 16:49 2721 0
    dudinr1
    Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    zabudowałem tablet w mojej Astrze i chciałbym się Was doradzić w kilku kwestiach, które pozostały mi do kompleksowego zamknięcia sprawy.

1. Zasilanie tabletu. ( Nexus 7 2012 wifi )
    Obecnie mam tablet podłączony do ładowarki, która dostaje napięcie po zapłonie i wtedy ładuje tablet. Sam tablet za pomocą taskera skonfigurowałem tak, aby zamykał wszelkie aplikacje oraz łączność i wygaszał ekran.

Zdaje to egzamin jednak zastanawiam się czy nie mógłbym podłączyć tableta bezpośrednio do aku za pomocą przetwornicy z pominięciem jego oryginalnej baterii. Nie wiem czy jest to możliwe zastanawiam się czy przy ustawieniu innych progów napięcia nie wykorzystać wskaźnika procentowego baterii w androidzie do pokazywania procentu naładowania akumulatora w samochodzie.

Jeśli myślicie, że można podłączyć bezpośrednio do akumulatora doradźcie mi proszę przetwornicę. Jeśli nie to podpowieddzcie mi jaką kupić wydajną ładowarkę USB, która stabilnie i niezawodnie przez długi czas zasili i tablet i router wifi, który również mam w samochodzie.

Samochodem jeżdżę dość często, więc raczej nie boje się o rozładowanie akumulatora samym tabletem.

2. Antena GPS
    Zastanawiam się czy można w jakiś sposób wykorzystać seryjną antenę GPS Astry aby podpiąć ją do modułu GPS w tablecie. Tablet nie ma gniazda do anteny. Nie wiem czy wystarczy po prostu "połączyć kabelki".

Alternatywą do tego jest zewnętrzny GPS z połączeniem po BT.

Jak myślicie jak to najlepiej rozwiązać?

3. OBDII
    Mój adapter ELM327 mini, ma tę przypadłość że za każdym razem trzeba go parować. Po sparowaniu działa bardzo dobrze. Druga sprawa to to, że cały czas jest włączony, nawet po wyłączeniu zapłonu.

Pytanie, czy droższe adaptery można bez problemu sparować na stałe bez powtarzania tego procesu po wyłączeniu tableta i czy same się wyłączają po wyłączeniu zapłonu.

Jeśli się same nie wyłączają to planuję do adaptera podciągnąć zasilanie po stacyjce, jeśli jednak są takie które taką funkcję posiadają to nie chcę wywarzać otwartych drzwi.

Bardzo proszę w odpowiedziach odnosić się do konkretnych pytań.
    Będę na bieżąco edytował moje pytanie, dopisując rozwiązania jakie zastosowałem po Waszych sugestiach.

Pozdrawiam,
    Wojtek
  • flexghzflexghz