Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat bravo 1.6 16v 97r bicie podczas hamowania co może być przyczyną?

19 Jun 2016 16:54 771 7
  • Level 12  
    Witam, ostatnio dalem mechanikowi by wymienił szczęki, cylinderki + sprężyny oraz regulatory nowe. Wszystko wymienił, teraz podczas hamowania budą mi trzęsie, powiedziałem mu to i mówił, że jeszcze bębny przydałoby się wymienić. No i wymieniłem i nadal to samo. W czym problem?? To napewno od hamulców z tyłu bo podczas jazdy zaciągnąłem lekko ręczny i byly wibracje.

Fiat bravo 1.6 16v 97r

Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Coś nie tak, jeśli z tyłu założono nowe bębny i szczęki, to nie powinno być czuć "bicia". Może niestarannie zamontowano bębny (np. na brudne piasty), lub niewłaściwie dokręcano koła.
    Takie efekty mogą występować w przypadku przednich kół, tj. gdy tarcze hamulcowe są zbyt cienkie, lub po silnym (długim) hamowaniu i wjechaniu w kałużę, bądź podczas mycia auta w myjni samochodowej. W skutek nagłego ostudzenia tarcz ulegają one zwichrowaniu, które szczególnie wyczuwalne jest podczas "lekkiego" hamowania.
  • Level 12  
    Napewno tył, przed wymianą szczęk itd bylo ok.
  • Level 32  
    Tył definitywnie do rozebrania i sprawdzenia co jest nie tak.
  • Level 43  
    Bębny mogą być jajowate jeśli są podróbki ,mogą być szczeki żle założone. A trzy hamulec jest twardy podczas hamowania i czy przy małym nacisku na pedał hamulca zaczyna podskakiwać pedał ?
  • Level 38  
    Nowe bębny co kupiłem do swojego były krzywe.
    Wcześniej, przy niesprawnych hamulcach mogłeś nie zauważać owalu starych bębnów.
    Tarcze też możesz mieć krzywe, teraz mogło to wyjść, choć mogłaby bić i kierownica.
    Ręczny wskazuje na bębny.
  • Level 12  
    Czy lekki luz na wahaczu z tyłu może być przyczyną? Dziś podniosłem auto to jest lekko Góra dół. Lewy tył
  • Level 43  
    Witam jeśli masz duży luz na wahaczu to powinny być stuki na dziurach a przy hamowaniu może się przesuwać i słychać hałas /stuki z tego właśnie wahacza.