Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie auto wybrać na pierwsze auto?

El Pistolero 19 Cze 2016 17:51 1593 12
  • #1 19 Cze 2016 17:51
    El Pistolero
    Poziom 11  

Witam! Za niedługo będę się szykował do zakupu pierwszego samochodu i stąd moje pytanie jakie auto wybrać.
    Powinno mieć przede wszystkim: benzyna-gaz, troszkę mocy tak do 150-170 KM, w miarę niskie koszty części zamiennych oraz eksploatacji.
    Mam dwa warianty budżetowe
    1) tak do 8000zł
    2) do 14000zł

Mam też kilka swoich propozycji i pytanie do Was czy są one dobre
    Mazda 3 I 2.0 benzyna
    Lexus IS200 I generacji (tu najbardziej przeraża mnie koszt części, jednakże auta podobno mało awaryjne)
    BMW E36 2.0 benzyna coupe

Proszę o Wasze propozycje

0 12
  • #2 19 Cze 2016 18:11
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Spuść trochę z tej mocy jak to ma być pierwsze autko :-)

0
  • #3 19 Cze 2016 18:13
    arecoag
    Poziom 19  

Tylko A8 D2 4,2l bardzo dobre osiągi.

0
  • #4 19 Cze 2016 18:21
    El Pistolero
    Poziom 11  

technikabasenowa napisał:
    Spuść trochę z tej mocy jak to ma być pierwsze autko :-)

Spokojnie, pierwsze własne auto, jeździłem już mocniejszymi i słabszymi i wolę trochę mocniejsze. :)

arecoag napisał:
    Tylko A8 D2 4,2l bardzo dobre osiągi.

Wiem myślałem o tym aucie jednak spalanie, nawet na gazie bardzo duże i koszty eksploatacji też na pewno nie małe.

0
  • #5 19 Cze 2016 20:12
    decybel91
    Poziom 39  

Kupując auto za 8 czy 14 tysięcy musisz jeszcze włożyć nawet 2tys, nawet jak Ci babcia dołoży.
    Pierwsze auto nie moze być mocne, bo się zabijesz i to wariant optymistyczny.
    Duża moc = duże koszty serwisu oraz paliwa.
    Jeśli mimo wszystko chcesz w to wbrniąć to poszukaj Stilo Abarth lub Golf IV 1.8t.

0
  • #6 19 Cze 2016 22:15
    arecoag
    Poziom 19  

Za luksus trzeba zapłacić

0
  • #7 19 Cze 2016 23:16
    Kune
    Poziom 23  

Akurat Stilo Abarth to kiepski pomysl. Ta skrzynie nie dosc ze problematyczna, to calkowicie zabija osiagi tego auta.

Za 14kpln, proponuje poszukać Clio Sport. Może nie jest to duże auto, może nie ma uznania na dzielnicy, ale jest stosunkowo tanie w użytkowaniu, mało pali i dobrze jedzie.
    Lexus IS2000 i E36 320i jedzie bardzo średnio (szczególnie IS), więc szukałbym raczej 325i. Ale rzędową 6tkę trzeba wykarmić :)

0
  • #8 19 Cze 2016 23:55
    El Pistolero
    Poziom 11  

decybel91 napisał:
    Kupując auto za 8 czy 14 tysięcy musisz jeszcze włożyć nawet 2tys, nawet jak Ci babcia dołoży.

Co do tej ceny to chciałbym się oczywiście zamknąć w niej ze wszystkim (wymianą rozrządu itd.)

Dziś miałem okazje przejechać się wymienioną wyżej Mazdą 3 i muszę powiedzieć, że auto bardzo mi przypadło do gustu. Stąd moje pytanie czy byłby to udany zakup czy też nie biorąc pod uwagę moje wymagania. Bo opinie o tym aucie są różne.

Na myśli mam silnik 2.0 najlepiej z gazem.

0
  • #9 20 Cze 2016 16:31
    Limuzyna

Poziom 6  

jeżeli zakup na weekendowe wyjazdy to bez gazu kup, jeżeli do codziennej jazdy
    jeżeli na zakup planujesz tyle wydać, to coś sensownego znajdziesz. jeżeli W TYM ze wszystkimi naprawami to szczerze życzę powodzenia i zakupu z zamkniętymi oczami wierząc na słowo, lub cierpliwości w znalezieniu czegoś naprawdę w dobrym stanie.
    W tym kraju mało kto sprzedaje zadbane auto ze sprawnym gazem więc czasu musisz przeznaczyć sporo.
    najłatwiej znaleźć bmw 2.0, ciut ciężej 1.8is w dobrym stanie.
    popatrz też na fiat bravo 2.0 200KM (rzadki model) był zrobiony z myślą o konkurencji dla golfa GTI a jest tani w zakupie i eksploatacji ;)
    lexusa nieznam poza opiniami z internetów, mazda 3 dość dobre auto.

0
  • #10 21 Cze 2016 00:20
    Kune
    Poziom 23  

Limuzyna napisał:
    popatrz też na fiat bravo 2.0 200KM (rzadki model) był zrobiony z myślą o konkurencji dla golfa GTI a jest tani w zakupie i eksploatacji

Jakie brawo? HGT 20v? Przecież to wszystko stoi już na złomie i nigdy nie miało 200 koni.

0
  • #11 21 Cze 2016 08:41
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Do 8 tys szukałbym 406 z motorem 2,0 136KM+ LPG, wygodne dobrze wyciszone nie jak mazda, silnik idealny do gazu, dobra blacha. Jest sedan/kombi/coupe, do wyboru.
    Na pierwszy wóz wszyscy chcą 200KM, albo stare bmw na tylny napęd- to chore.

0
  • #12 21 Cze 2016 11:33
    Limuzyna

Poziom 6  

Kune napisał:
    Limuzyna napisał:
    popatrz też na fiat bravo 2.0 200KM (rzadki model) był zrobiony z myślą o konkurencji dla golfa GTI a jest tani w zakupie i eksploatacji

Jakie brawo? HGT 20v? Przecież to wszystko stoi już na złomie i nigdy nie miało 200 koni.

Fakt, mój błąd ok 150KM ma :)
    stał u mnie obok 2 innych potworów - alfa 164 2.0T (205KM) i saab 9003 2.0T (220KM) spalał tyle samo więc i tak się w pamięci utrwaliło :)
    swoja drogą - te też warte polecenia są, spalanie niewiele większe, a radość z jazdy duża

0
  • #13 21 Cze 2016 11:58
    Jarosx9
    Poziom 35  

Mam IS200 z 2005 r., 155 KM w automacie i w zasadzie odradzam dla początkującego.

Samochód jest dużo bardziej kosztowny (luksusowy = drogi) w porównaniu do propozycji autora - Mazda i E36, to raczej do E46 powinno być porównywane i to raczej do topowych wersji.
    Dla kierowcy do jazdy to bajka, wszystko w elektryce, prawdziwe skóry, fotele full elektryka (regulacje+podgrzewanie), w standardzie cd,kaseta,zmieniarka na front panelu, climatronic, bardzo dobre audio jak na fabrykę, navi opcja, ale to rzędowy 6 cylindrowy silnik + (o wiele za duże spalanie) + 18" felgi (drogie opony) + mało używek + praktycznie brak zamienników + bardzo drogie sprawy eksploatacyjne (np. zawieszenie itp.). Niestety 2005 r. to raczej okolice około 20 tys. zł., no chyba że chodzi o te z początku produkcji. Z reguły (ze względu na spalanie) nie mają wielkich przebiegów ale sądząc po opiniach użytkowników to tak do 300-350 tys. to nie ma co robić przy silniku - zresztą jego kultura pracy (dźwięk i praktycznie zero wibracji) jest super.

To auto można rozpatrywać tylko i wyłącznie w stanie super zadbanym - ale takich u nas nie ma, zamienników części też praktycznie nie ma. Zresztą dobre egzemplarze trzymają cenę i tanio nie kupisz.

0
  Szukaj w 5mln produktów