Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2165 - Po czyszczeniu kartridża czarne strony z białymi plamami

Czeczen3 19 Cze 2016 19:07 516 5
  • #1 19 Cze 2016 19:07
    Czeczen3
    Poziom 8  

Dzień dobry, ostatnio zaczęły wychodzić wydruki z bladymi pasami pionowymi, więc wyczyściłem kartridż i efekt jak na zdjęciu. Próbowałem zrobić to ponownie ale nic nie dało. Przebieg nie jest duży, dostałem drukarkę z kończącym się tonerem, skorzystałem z usług kolegi z forum i wgrałem fixa. Jako, że dużo nie drukuję to teraz będzie może z 2000 stron. Czy po wewnętrznej stronie wałka magnetycznego powinien jeździć jakiś styk? Ten przykręcany dotyka tylko do listwy a na plastikowym wypustku, który wchodzi w wałek jest wycięcie, jakby miało tam coś być. Może po prostu zgubiłem :P tego co widzę na grafikach jest tam kawałek spiralnego drutu
    Samsung ML-2165 - Po czyszczeniu kartridża czarne strony z białymi plamami

0 5
  • #2 20 Cze 2016 08:58
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Cze 2016 10:21
    Imprimarex
    Poziom 24  

Napewno winny jest toner - niepoprawnie złożony, lub brakuje jednej części. W tonerze jest również zabrudzona listwa.
    Jest również podejrzenie, że może być coś z laserem, ale tego nie sprawdzimy dopóki toner nie będzie sprawny.

0
  • #5 20 Cze 2016 19:37
    Czeczen3
    Poziom 8  

Dzwoniłem do serwisu gdzie regenerują tonery, to może znajdą coś i się przejdę. Faktycznie na wałku są linie grubiej położonego proszku. Tylko nie wiem dlaczego. Wszystko było dokładnie wyczyszczone a sama listwa nie jest pokrzywiona.
    A jak nie to skołuję gdzieś pusty toner po prostu

0
  • #6 22 Cze 2016 17:45
    Czeczen3
    Poziom 8  

Problem rozwiązany - źle włożone dwa dystanse od rolki ładującej.. Wygląda na to, że źle dotykała do bębna. W tym modelu żadnej sprężynki wewnątrz wałka nie ma. Teraz jest elegancko.

0