Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overmax Camspot 4.3 - zła jakość zdjęcia z alarmu

tombik85 19 Cze 2016 22:54 5034 10
  • #1 19 Cze 2016 22:54
    tombik85
    Poziom 2  

Witam,

Posiadam od paru dni kamerę IP Overmax Camspot 4.3 i testuję jej możliwości, jedną z istotnych dla mnie cech jest opcja wysyłki albo zapisu na ftp zdjęć z alertu.
    Funkcja działa ale... zdjęcia mają po ok 7KB, są tragicznej jakości no i mają rozdzielczość tylko 640x360... niestety żadnych parametrów jakości i wielkości zdjęć z alertu nie da się ustawić poprzez panel administracyjny.

Nie było by sprawy gdyby kamerka robiła zapis choćby nominalnej klatki z rejestrowanego wideo (1280 x 720).

Plik konfiguracji kamery i odpowiednia modyfikacja parametru mogła by tu pewnie pomóc...

Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i mógłby pomóc ?

Wiem że @michu_gno miał podobną kamerkę z podobnym problemem ale wątek umarł.

@michu_gno

michu_gno napisał:
    ciekawostka jest taka, że kamera była w serwisie.

Po włączeniu jej słało zdjęcia 640x480 czyli juz w miare lepiej, jednak po paru dniach znów to samo....

do wczoraj, znów wieksze zdjęcia a dziś wszystko wróciło do normy...

CO z tym zrobić dziadostwem? Ma ktoś na to sposób?

W serwisie overmax-a oczywiście mówia ze skoro tak jest to tak być musi....

Overmax Camspot 4.3 - zła jakość zdjęcia z alarmu

1 10
  • Servizza
  • #2 21 Cze 2016 18:39
    chicagow
    Poziom 9  

Witam, ja również kupiłem tą kamere i nie wiem jak ustawić alarm z powiadomieniem na maila,oraz na ftp ,mozesz mi podpowiedzic?

3
  • #3 22 Cze 2016 13:35
    olejus
    Poziom 2  

U mnie jakość zdjęć jest 640x360 i takie zdjęcia przesyła mi na serwer.
    Nie wysyła mi natomiast filmów na serwer nawet jak czułość jest na "1".
    Nie wiem też jak dobrać się do karty sd.

@chicagow
    ustawiłem to na telefonie aplikacją : iSmartViewPro (Android). Overmax Camspot 4.3 - zła jakość zdjęcia z alarmu

1
  • Servizza
  • #4 22 Cze 2016 22:04
    tombik85
    Poziom 2  

@olejus Kamerka nie ma karty SD, rejestracje filmów możesz robić tylko lokalnie na pamięć urządzenia na którym odpalisz podgląd, np. telefon, tablet, komputer. Aplikacja iSmartViewPro ma parę opcji ale nie dostępnych dla tego modelu, niestety.

Ale u Ciebie przynajmniej zdjęcie z alarmu wygląda znośnie, u mnie jest pikseloza i brak kolorow...

@chicagow Ustawienie najlepiej robić poprzez przeglądarkę - tam masz pełne ustawienia jakie możesz wprowadzić.

1
  • #5 22 Cze 2016 22:28
    olejus
    Poziom 2  

Na 250 plików mam też kilka takich co Ty - załączyłem jeden.
    Zmień odświeżanie z 50 na 60Hz ja tak zrobiłem na samym początku jak kupiłem kamerę. Co ważne kamera musi być na zewnątrz najlepiej od strony północnej bo jak się nagrzeje od słońca to robi fotki na 4,2 kb.

Co do ustawień kamerki to faktycznie najlepiej robić przez przeglądarkę ...

Troszkę rozczarowany jestem tym sprzętem.
    Czy Tobie nagrywa filmy na serwerftp (alarm) ? Bo mi nie chce (wysyła same zdjęcia).

0
  • #6 23 Cze 2016 07:19
    chicagow
    Poziom 9  

Mam utworzony na cba.pl ftp i nie wiem jak wpisać scieżkę FTP w kamerze

Dodano po 15 [minuty]:

U mnie jakość zdjęć jest 640x360 i jest zapisywana na maila,a jakbym chciał na pamięc sd w telefonie czy jest taka możliwość?

0
  • #7 23 Cze 2016 16:35
    tombik85
    Poziom 2  

@chicagow Odpalasz aplikacje iSmartViewPro i na głównym ekranie podglądu naciskasz na ikonkę kamerki i wtedy rejestrujesz nagranie które zapisuje się w pamięci telefonu.

@olejus musze sprawdzić z tymi Hz, jezeli faktycznie to pomoze to przynajmniej częsciowo uratuje sytuacje. Dzieki

0
  • #8 16 Wrz 2016 13:31
    TTomaszewicz
    Poziom 9  

Witam
    U mnie zaistniał problem z ustawieniami i działaniem FTP i SMTP.
    W pierwszym przypadku (FTP) funkcja test pisze "Invalid username or password";
    W drugim (SMTP) funkcja test zwraca "Unknown error";
    W obu przypadkach podałem dane hasła. (Zweryfikowałem innym sposobem).

Dodam, ze kilka razy funkcja Test FTP dała wynik pozytywny. Ale i tak nie odbył się transfer zdjęć na serwer.

Proszę o sugestie.

Camspot 4.3 (kupiony 3 dni temu).
    W ustawieniach SMTP próbowałem następujących portów: 465, 587, 993
    (wg https://support.google.com/mail/answer/712622...isit_id=1-636096184242417058-2816398016&rd=1)

Dziękuję z góry
    Tomasz Tomaszewicz

0
  • #9 23 Sie 2017 12:48
    ARO75
    Poziom 8  

Witam kolege prosze mi napisać jak ustawić powiadomienia by zdjęcia szły na mój email.Nie mogę soie z tym poradzić.Pozdrawiam

Dodano po 52 [sekundy]:

]Witam kolege prosze mi napisać jak ustawić powiadomienia by zdjęcia szły na mój email.Nie mogę soie z tym poradzić.Pozdrawiam

0
  • #10 29 Sie 2017 16:40
    ARO75
    Poziom 8  

Mam takie ustawienia na programie Ismartvievpro i nie otrzymuję zdjęć na emaila.Proszę o pomoc Overmax Camspot 4.3 - zła jakość zdjęcia z alarmuOvermax Camspot 4.3 - zła jakość zdjęcia z alarmuOvermax Camspot 4.3 - zła jakość zdjęcia z alarmu

0
  • #11 14 Lis 2017 16:50
    Ricorro
    Poziom 13  

W kamerze overmax 4.4 a mam takie 2 sztuki ponad wszelką wątpliwość działa:
    1. serwer ftp (próbowałem robić zrzuty na stary telefon z odpalonym serwerem ftp obecnie działa mi to z serwerem na darmowym hostingu c b a DZIAŁA
    2. mailing na wybrany portal w tym przypadku poczta googla
    3. bardzo ładnie filmuje szczególnie w bitrate na maksa i odświeżaniu 60Mhz obraz jest na prawdę w porządku w nocy też
    WADY:!!!!!!!!!!!!!11
    1.fatalna jakość tłumazenia instrukcji lub jej brak
    2. FATALNA JAKOŚĆ ZRZUTÓW NA FTP I MAILA. mają coś około 600x320 i wagę do max 50 kbajów ŻENUJĄCA jakość z daleka wieczorem trudno odróżnić psa od kota
    3. Nie działa wtyczka ACTIV X i MODE 1 striming na któym ustawia się pola alarmu jest ich 4 brak działania wtyczki powoduje że w MODE 2 jest 1 pole i tyle.
    Udokumentowanie w zdjęciach zaznaczę że wybrałem zdjęcia z zrzutów w dzień. To co widać u kolegów to jakieś nieporozumienie nigdy czegoś takiego mimo braku zadowolenia nie miałem nie aż tak.
    PS. na zdjęciach konfiguracji sprzętu kolegów powyżej same błędy nie ma prawa to działać z takimi ustawieniami tak po prostu!!!

0
  Szukaj w 5mln produktów