Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra - Załączenie czuwania z konkretnego manipulatora

misiulek 19 Cze 2016 23:05 606 2
  • #1 19 Cze 2016 23:05
    misiulek
    Poziom 14  

Witam!

Mam Integrę 64 i dwa manipulatory (przy wejściu do mieszkania i w garażu). Pod centralę mam podłączone sterowanie bramą garażową. Chciałbym osiągnąć coś takiego, że jak użytkownik załączy czuwanie z manipulatora w garażu, to otworzy mu się jednocześnie brama (ale jeżeli załączyłby czuwanie z manipulatora przy wejściu to już nie). Dodam, że o ile przy wejściu wisi INT-TSI (w przypadku, którego zrobienie czegoś takiego to błahostka) to jednak niestety w garażu jest zwykły INT-KLCD-GR, więc makra nie wchodzą w grę. Stąd moje pytanie: jakiego typu wyjścia użyć aby sygnalizowało ono załączenie czuwania (ostatecznie może być w ogóle użycie hasła) ale tylko z konkretnego manipulatora? A może trzeba się za to jakoś jeszcze inaczej zabrać?

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 20 Cze 2016 00:33
    wexors
    Poziom 18  

masz w manipulatorze coś takiego co się nazywa "funkcje użytkownika" i tam możesz sobie ustawić prostą obsługę do otwierania bramy.

Opcja druga
    w funkcjach uzytkownika ustawiasz sterowanie wyjsciami mono (roboczo nazwijmy je wyjscie M)
    ustawiasz jedno wejscie jako (wg. wyjscia M) typ załaczajaca czuwanie (nazwa robocza C)
    nastepnie ustawiasz kolejne wyjscie (nazwa robocza B ) które bedzie sterować bramą i powiązujesz je z wejsciem C.

jest późno i nic mądrzejszego dzis nie wymysle. Masz tu rysunek pomocniczy.
    Integra - Załączenie czuwania z konkretnego manipulatora

0
  • #3 20 Cze 2016 10:23
    misiulek
    Poziom 14  

wexors, dzięki za odpowiedź. Właśnie przez noc sam dokładnie na to drugie rozwiązanie wpadłem (bo to pierwsze odpada - chodzi o to aby za jednym zamachem załączyć czuwanie i podnieść bramę). Co prawda nie jest to dla mnie do końca satysfakcjonujące (sądziłem, że można to rozwiązać ładniej, bez takiego kombinowania, no ale dzisiaj dzwoniłem nawet do Satel-a i powiedzieli mi, że rzeczywiście się inaczej nie da). Swoją drogą zaproponowałem im aby dodali taką możliwość w kolejnych wersjach oprogramowania, więc zobaczymy. Może już w wersji 1.16 będzie coś takiego :)

0