Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne

vIE888 20 Cze 2016 05:38 807 14
  • #1 20 Cze 2016 05:38
    vIE888
    Poziom 6  

Witam,

Mam takiż oto problem.
    Mam poza miastem słaby radiowy net od netii.
    Antena wystaje na zewnątrz, 2 skrzynki znajdują się w domu. Jednyn z nich jest router d-link dir-300.
    Problem takiego sortu, wszystko pięknie podłączone, w windzie 7 wykrywa połączenie, siła sygnału znakomita, oba poziomy bliskie 100%. Powinno być ok, prawda?
    A więc wchodzę, w przeglądarkę otwieram dowolny adres przypuśćmy wp.pl i..... Nie wykryto połączenia internetowego, spr proxy itd itp typowa strona z errorem.
    Spr połączenie, odebrano i wysłano 40000 pakietów i liczba ciągle rośnie. Pinguję stronę wp.pl i natychmiast jest odp, zero utraconych pakietów. Dodam, że na innym sprzęcie, np. Łącząc się przez smartphone jest sygnał wifi na full, ale przy otwieraniu strony długo myśli i wyskakuje błąd. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze cykliczne występowanie żółtego trójkąta przy połączeniu na pasku zadań (notification tray) u dołu po prawej. Odłączałem i podł. kabel zasilający router parę razy bez skutku. Kabel tkwi w porcie INTERNET jako, że w porcie USB kompa jest stick do połączenia bezprzewodowego z netem. Ba, Resetowałem też sam router poprzez mały otwór z tyłu obudowy aż do przywrócenia ust fabrycznych. Dalej wchodziłem na router przez 192.168.0.1, skonfigurowałem połączenie wireless na WEP z krótkim hasłem. Wszystko ok. Winda znowu wykrywa połączenie z netem, pisze że działa ok, ale wciąż nie mogę wejść na jakąkolwiek stronę pomijając router. Ma ktoś jakieś pomysły?

Dodam, że na routerze palą się 3 diody, sieć stałe, wifi i jedna po lewej od sieciowej mrygają w ciągłym tempie.

0 14
  • Napad.pl
  • Napad.pl
  • #4 20 Cze 2016 11:44
    dedito
    Poziom 39  

Wyniki z komputera wyglądają w porządku, natomiast wyniki z Dlink-a wskazują, że nie ma on połączenia z Internetem.
    Musisz rozszerzyć swój opis o dalsze składniki sieci.

Na razie z opisu wynika coś takiego:

Laptop-----))))) [WIFI] (((((-----DIR-300-----[WAN]-----NETIA

Jako, że piszesz iż NETIA dostarcza Internet drogą radiową, stąd podejrzewam iż czegoś jeszcze nie opisałeś np.:

Laptop-----))))) [WIFI] (((((-----DIR-300-----[WAN]-----ROUTER?-----))))) [LTE ?] ((((----- NETIA

0
  • #5 20 Cze 2016 12:04
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

vIE888 napisał:
    2 skrzynki znajdują się w domu
    Bardzo precyzyjne! Szczegóły prosimy! Tam są chyba jakieś tabliczki znamionowe.
    A jak się podłączy komputer bezpośrednio do tej pierwszej "skrzynki", coś się dzieje? Skoro to internet od Netii, powinien być dostępny i bez tego D-Linka.

0
  • #7 20 Cze 2016 13:15
    dedito
    Poziom 39  

No to się autorze wysiliłeś.
    Przydałoby się poobracać te zdjęcia, wykadrować i opisać.
    Z googla wynika, że pierwsze to zasilacz POE, a drugie to bramka VOIP.
    Brakuje więc jeszcze 3 skrzynki, która zapewne jest na dachu i obsługuje WIMAX.
    Ale najważniejsze to konfiguracja z komputera korzystającego z Internetu przed dodaniem Dlinka, bo to trzeba odwzrować na Dlinku aby inne komputery/urządzenia mogły z niego korzystać.

0
  • #8 20 Cze 2016 14:16
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Podłącz komputer do tej drugiej skrzynki, sprawdź, czy nadal masz internet, i podaj ipconfig /all
    Dałeś zdjęcie strony STATUS D-Linka, daj też konfigurację WAN. A, przy okazji, nie lepiej zrobić Print Screen i skadrować w Paint-cie- lepiej widać.

0
  • #9 20 Cze 2016 18:18
    vIE888
    Poziom 6  

Sorry Panowie, jestem w pracy, wszystko załatwiam telefonicznie poprzez żonę. Internet nie jest mój, nie było mnie przy zakładaniu i opieram się jedynie na upc w z mojego poprzedniego mieszkania. Po pracy postaram się bardziej opisowo dosłać. Dzięki za pomoc do tej pory.

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Ok, to trochę nt hardware.
    Na zewnątrz jest antena, która ściąga sygnał. Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne
    Kabel od anteny leci do zasilacza. Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne
    Wpina się w niego na porcie RADIO. Na zewnątrz palą się 2 kontrolki ETH oraz POWER, przy czym WIRELESS jest wygaszone. Z boku, z gniazda ETHERNET wychodzi kabel, który ma swój kres na tym GATEWAYu VG-1D2V.
    Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne
    Wpina się tam w gniazdo WAN. Palą się wszystkie diody, prócz ostatniej (drugie wejście na tel, zresztą zbyteczne) Do tego urządzenia podł jest m.in. Telefon stacjonarny. Zaraz obok miedzy gniazdem tel a gniazdem WAN wchodzi kabel LAN. Jak się łatwo domyślić drugi koniec celuje na router D-Link i wpięty jest w port INTERNET.
    Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne Router D-Link dir-300 połączenie internetowe widoczne, ale nie aktywne
    Mryga dioda odpowiedzialna za wifi oraz trójkąt w kółku (domniemywam, że jest to wskaźnik odbierania danych), dioda z 4 pierścieniami świeci stale, Hmmm.... W sumie tyle jeśli chodzi o okablowanie.

Dodano po 25 [minuty]:

Przepiąłem kabel z D-Linka bezpośrednio do kompa. Też nic nie idzie.

0
  • #10 20 Cze 2016 19:37
    dedito
    Poziom 39  

Czy w ogóle cokolwiek działa?

vIE888 napisał:
    Na zewnątrz jest antena, która ściąga sygnał.

Czy aby na pewno tylko antena, czy może coś więcej?
    vIE888 napisał:
    Kabel od anteny leci do zasilacza.

j.w.
    vIE888 napisał:
    Wpina się w niego na porcie RADIO. Na zewnątrz palą się 2 kontrolki ETH oraz POWER, przy czym WIRELESS jest wygaszone.

Nie wiem jak dla kolegi, ale dla mnie to jednoznacznie stawia diagnozę.

0
  • #11 20 Cze 2016 20:05
    vIE888
    Poziom 6  

A konkretnie jaka to diagnoza jeśli można wiedzieć, Nostradamusem to jeszcze nie jestem.

0
  • #12 20 Cze 2016 20:12
    dedito
    Poziom 39  

vIE888 napisał:
    A konkretnie jaka to diagnoza jeśli można wiedzieć, Nostradamusem to jeszcze nie jestem.

Wątek przeniesiono do działu dla początkujących, bo autor nie zaznaczył, że nie ma wystarczającej wiedzy aby prowadzić temat w dziale dla "niepoczątkujących".
    Moja diagnoza jest taka, że ta "antena" to jakiś router bezprzewodowy i po prostu nie ma zasilania o czym świadczy brak świecenia diody na zasilaczu POE, co z kolei wskazuje na możliwe źródła usterki:
    - niesprawny router
    - uszkodzony kabel
    - niesprawny zasilacz na wyjściu radio (spróbowałbym użyć resetu).

0
  • #13 20 Cze 2016 20:47
    vIE888
    Poziom 6  

Jeśli na zasilaczu palą się diody power oraz Ethernet, to jakim cudem nie ma zasilania jak jest. Rozumiem, że u Kolegi, gdy na TV w rogu pali się zielona dioda, to oznacza, że TV nie ma zasilania? Ciekawe, a to jakim cudem dioda się zapala? Magia?

Dodano po 2 [minuty]:

Poza tym jeśli piszę, że od antenki na zewnątrz leci kabel sieciowy do zasilacza, to jal można to nazwać "bezprzewodowe"?

0
  • #14 20 Cze 2016 20:49
    dedito
    Poziom 39  

vIE888 napisał:
    Jeśli na zasilaczu palą się diody power oraz Ethernet, to jakim cudem nie ma zasilania jak jest. Rozumiem, że u Kolegi, gdy na TV w rogu pali się zielona dioda, to oznacza, że TV nie ma zasilania? Ciekawe, a to jakim cudem dioda się zapala? Magia?

Dodano po 2 [minuty]:

Poza tym jeśli piszę, że od antenki na zewnątrz leci kabel sieciowy do zasilacza, to jal można to nazwać "bezprzewodowe"?

Kolega dołącza do grona osób przy których zastanawiam się czy na pewno warto pomagać innym tak po prostu "pro bono".
    Pozdrawiam i żegnam.

0
  • #15 20 Cze 2016 21:31
    vIE888
    Poziom 6  

Hmm.... Kolega się obraził bo nie był w stanie konretnie na spokojnie wyjaśnić rozwiązania problemu. Może znajdzie się ktoś kto będzie w stanie pokierować mnie krok po kroku pomijając niepotrzebne mądrowanie się?

Dodano po 34 [minuty]:

Osobiście jeśli komuś pomagam, to wyjaśniam krok po kroku i zamykam temat rozwiązaniem, nie stawiam pytań ponad pytania przekazując domysły, jeśli coś wiem, to mówię, pisanie, że coś jest oczywiste bez wyjaśnienia sytuacji nie ratuje. Coś jest oczywiste dla jednego, dla innego nie. Jeśli poruszyłem honor kolegi, przepraszam. I tyle, zakończmy temat, bo pewnie kolega i tak już na mnie koty drze. Pozdrawiam, dziękuję za dotychczasową pomoc i życzę miłego dnia.

0