Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnika trzy fazowego

20 Cze 2016 11:03 882 7
  • Poziom 9  
    Mam motoreduktor który ma być połączony w obwód wago workownicy który steruje taśmociągiem. i chodzi o to żeby włączał się zaraz jak zostanie napełniony worek czyli jak staje taśmociąg od wsypywania czyli napięcie spada na zero wtedy załącza stycznik od taśmociągu a rozłącza jak dojedzie do krańcówki i tak na okrągło chodzi o to jak wysterować stycznik zerem tzn ze mamy napięcie na sterowaniu stycznika od napełniania jak się wyłączy (napi. zero)to wtedy rusza taśmociąg
  • Poziom 34  
    gremium napisał:
    jak wysterować stycznik zerem tzn ze mamy napięcie na sterowaniu stycznika od napełniania jak się wyłączy (napi. zero)to wtedy rusza taśmociąg

Zastosować styk NC do istniejącego stycznika albo dołożyć równolegle do stycznika przekaźnik i wykorzystać jego styk NC (do wysterowania cewki stycznika załączającego motoreduktor).
  • Moderator sekcji Technicznej
    Nawet średnio rozgarnięty elektryk powinien to zrobić z palcem... tam gdzie również niemiecki trener lubi se wkładać.
  • Poziom 9  
    a można jakiś schemacik prosić
  • Poziom 31  
    A jesteś elektrykiem?? Jak koledzy wyżej napisali nawet średnio kumaty elektryk powinien umieć dodać do stycznika blok styków pomocniczych i wszystko podłączyć, mam wrażenie że nie masz o tym zielonego pojęcia i nawet schemat nie pomoże.
  • Poziom 9  
    Ogólnie mam pojęcie o elektryce ale nie za bardzo wiem jak wysterować stycznik zanikiem napięcia
  • Poziom 31  
    Musisz znać model istniejącego stycznika by do niego dokupić odpowiednie zestyki pomocnicze NC bądź Twój stycznik posiada już wolny zestyk NC musisz to sprawdzić.

Następnie poprzez zestyk NC musisz podpiąć przewód który steruje stycznikiem ( tym stycznikiem podczas którego wyłączeniu masz do wysterowania stycznika załączającego motoreduktor)