Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi DWS4704-zatrzymuje się na zmywaniu zasadniczym i tak sobie myje bez końc

20 Cze 2016 11:35 501 1
  • Poziom 7  
    Zmywarka DWS 4704. Podczas pracy program zatrzymuje się na zmywaniu zasadniczym i tak sobie myje bez końca. Nie podgrzewa wody. Sprawdziłem grzałkę - jest dobra, ma ok 20 Om. Przestawiłem programator na koniec mycia. Wypompowuje wodę, suszy - kończy program. Co i jak należałoby sprawdzić, aby znaleźć przyczynę usterki? Może ktoś ma schemat?.
  • Poziom 7  
    Niestety nie doczekałem się jakiejkolwiek podpowiedzi do tematu. Więc trzeba było rozpocząć działanie od podstaw, a więc od rzeczy najprostszych. Sprawdziłem grzałkę - jest OK, termostat - chyba też. Termostat trudno sprawdzić. Spotkałem się już z przypadkiem że wg pomiaru dobry, a w układzie nie działa. Założyłem że na 100% jest dobry. Zacząłem po kolei czyścić wszystkie styki elektryczne. I .... zadziałało. Problem rozwiązany bez kosztów. To już drugi raz problem z tą zmywarką. A dlaczego nie chcę nowej? Ta jest prosta, nie naszpikowana elektroniką. Tylko drogie części. Jeżeli ktoś by miał na zbyciu uchwyt do otwierania drzwiczek i dolny kosz to kupię za rozsądną cenę. Te części u mnie nadszarpnął już ząb czasu. Pozdrawiam wszystkich.